Архів консультацій

    Костянтин
    Доброго дня! я бажаю звернутися до Конституційного Суду УКРАЇНИ, НАДАЙТЕ БУДЬ-ЛАСКА ЯКІСЬ ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЧИ ХОЧАБ ОДИН ЗРАЗОК ДЛЯ ПОДАННЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО кОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ уКРАЇНИ
    Захист прав українського громадянина
    11:27 17.11.2011
    відповідь:

    В першу чергу необхідно з’ясувати з яких підстав ви бажаєте звернутись до Конституційного Суду України оскільки громадяни України, іноземці, або юридичні особи можуть звертатись до КСУ лише з питань офіційного тлумачення Конституції або законів України та у випадку якщо має місце неоднозначне застосування положень Конституції та/або законів України судами України або іншими органами державної влади. Також необхідно вказати яким чином це може призвести або призвело до порушення Ваших конституційних прав і свобод.

    Звернутись до КСУ Ви можете у вигляді письмового клопотання направивши його поштою (бажано рекомендованим листом з повідомлення про отримання), або безпосередньо до Секретаріату Суду

    У конституційному зверненні обов’язково зазначте:

    1) прізвище, ім’я, по батькові адресу, за якою проживаєте;

    3) статті (окремі положення) Конституції та/або законів України, тлумачення яких має дати Конституційний Суд України;

    4) обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні положень Конституції та/або законів України;

    5) дані щодо інших документів і матеріалів, на які Ви посилаєтесь (копії цих документів і матеріалів додаються до звернення);

    6) перелік документів і матеріалів, що додаються.



    Можете скористатись наступним зразком:
    www.obx.org.ua/kiev/anonsi/item/download/124.html


    Сергей
    Здравствуйте. У меня такая проблема я приобрел телефон у ПП Ляшенко,
    буквально в этот же день я замечаю в нем дефект и на следующий день несу
    его к ним обратно на фирму. После того как я им показал дефект в этом
    телефоне то продавец он же ПП Ляшенко О.И. отказался мне его поменять
    или вернуть деньги мотивируя это тем что я снял защитную пленку (снимал
    я её в офисе при нём при проверке телефона, он мне даже не запрещал её
    снимать) и телефон якобы потерял товарный вид, сказал что я его уже не
    смогу вернут даже если буду писать заявление на его возврат!
    Подскажите к действовать в этой ситуации?
    Захист прав споживачів
    19:39 16.11.2011
    відповідь:

    У Вашому випадку продавець наполягає на поверненні товару належної якості у випадку якщо він Вам не підійшов з особистих підстав (не підійшов колір, модель або інше ), в такому випадку відповідно ст. 9 ЗУ «Про захист прав споживачів» товар підлягає поверненню або обміну якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.
    Але у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця), підтверджених за необхідності висновком експертизи (тобто придбано товар неналежної якості), споживач, згідно з ст. 8 ЗУ «Про захист прав споживачів», має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
    1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
    2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар;
    В такому випадку немає значення чи збережений товарний вигляд купленої речі. Для підтвердження неналежної якості товару потрібно звернутись до сервісного центру, який вказано в гарантійному талоні. Якщо товар підлягає ремонту, сервісний центр його ремонтує. В іншому випадку – надає акт про неремонтопридатність. Якщо після ремонту в товару знов виникне та сама проблема з якою Ви вже звертались, це також може бути підставою для розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми. Якщо і в цьому випадку продавець відмовиться прийняти товар, Ви маєте право звернутись за захистом до суду.
    Потрібно зауважити що згідно ст.23 ЗУ «Про захист прав споживачів» що за відмову споживачу в реалізації його прав, установлених частиною першою статті 8, частиною першою статті 9 і частиною третьою статті 10 ЗУ «Про захист прав споживачів», - продавець несе відповідальність у десятикратному розмірі вартості продукції виходячи з цін, що діяли на час придбання цієї продукції, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян


    Панкєєва Алла
    работаю в школе заместителем директора по воспитательной работе и имею 18 часов, Скажите сколько я должна находиться в школе? Со всех школ района сняли по 0,5 ставки зам. директоров по воспитательной работе. Правильно ли это?
    18:49 16.11.2011

    Володимир
    Доброго дня.
    Чи має право університет не виплачувати нараховану стипендію і на підставі чого?
    З 04.10.2010р. я зарахований на денну (бюджетну)форму навчання в магістратуру за спеціальністю 8.150101 “Державна служба”. (Постанова КМУ від 29 липня 2009р. №789)
    З 01.11 по 13.11.10р. і з 26.11 по 09.12.10р. знаходився на лікуванні в міській поліклініці. Довідки в університет не надав.
    З 10.02.2011р. доглядав за новонародженим і жінкою після Кесарського розтину.
    З 01.03.2011р. відрахований з числа слухачів магістратури, як такий, що систематично не відвідував заняття, не виконав навчальний план.
    У виплаті стипендії мені відмовлено в усній формі головним бухгалтером університету.
    Як отримати стипендію? Допоможіть будь-ласка.
    12:09 16.11.2011

    Юлианна
    Я жінка-військовослужбовець зі стажем 18 років.2 роки тому пішла в декретну відпустку,зараз у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.На момент прийняття Закону "Про пенсійну реформу" 1.10.2011 мій стаж складав 17років 11міс.Чи правда,що за новим Законом декретна відпустка та відпустка по догляду за дитиною не війдуть до стажу служби та чи можу я продовжити відпустку по догляду до досягнення дитиною 6 років?На який термін мені подовжено службу в армії та чи зможу я після відпустки до 6 років відразу вийти на пенсію?Дуже дякую.
    13:37 11.11.2011

    Вікторія
    Добрий день!Чи можуть запропонувати на біржі праці роботу з оплатою праці нижче прожиткового мінімуму молодому спеціалісту без досвіду роботи?
    19:49 06.11.2011

    Евгений
    Я решил продать свой дом. Вскоре нашелся покупатель. Мы договорились, что я продам ему дом за 50000, при разговоре он мне заплатил 3000, остальные 47000 договорились отдаст у нотариуса. К нотариусу договорились идти, когда я подготовлю необходимые документы в БТИ. Я написал росписку покупателю, далее дословно « Я ----- взял залог за покупку дома в сумме 3000, в случае отказа от покупки залог не возвращается»
    Я подготовил документы в БТИ и позвонил покупателю. Однако, он отказался покупать дом. Теперь ко мне пришёл иск из суда, в котором продавец хочет взыскать с меня уплаченный аванс в суме 3000.
    С иском я пошел к юристам. Один юрист сказал, что мне заплатили аванс и его с меня взыщут, а что в расписке написано залог, суд расценит как ошибка.
    Другой юрист мне сказал, что раз в расписке написано залог, значит это залог и в случае отказа от покупки я имею право его не возвращать.
    Подсажите пожалуйста, кто из юристов прав и что мне ожидать от суда
    12:50 31.10.2011

    Анна
    Добрий день.Військовослужбовець потрапив в ДТП , рухаючись на автомобілі на перехресті проїхавши на мигающий зелений допустив зіткнення з мотоциклом який рухався з правої сторони и зіткнувся в праве крило авто, внаслідок чого водій та пасажир мотоциклу отримали середньої та тяжкі тілесні ушкодження.Є свідки які бачіли що водій авто проїхав на зелений. Але постанова про порушення кримінальної справи відкрита відносно водія авто за ознаками злочину передбачені ч.2 ст.286 КК України.
    Яка прокуратура може розглядати цю справу і якій суд,якщо одна сторона є військовослужбовцем?. Та якщо справа порушена проти водія авто ,його визнали винним? Чи тільки суд може вирішити хто винен? Тоді чому порушили справи проти водія авто?
    19:31 28.10.2011

    Татьяна
    Здравствуйте! Я купила шубу в магазине, прошло 1,5 месяца,когда пришло время одевать её, после 2-х выходов на улицу, в некоторых местах разошлись швы, гарантийного талона и чека, к сожалению нет. Могу ли я к ним обратиться для замены товара?
    21:34 27.10.2011

    яна
    Як може закон захистити людину від насильників батьків
    Захист прав українського громадянина
    08:30 25.10.2011
    відповідь:

    Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 15.11.01 - перший серед країн СНД та Східної Європи комплексний нормативний акт, спрямований на запобігання цьо¬му соціально негативному явищу. Вищеназваний Закон визначає правові й організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з по¬передження насильства в сім’ї. Закон набув чинності з 19.03.02 — через три місяці з моменту його офіційного опублікування.
    Особливо слід підкреслити, що Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» зорієнтований саме на попередження цього негативного явища на його початковій стадії, поки конфлікт між сторонами не призвів до непоправних наслідків. У разі, коли насильство в сім’ї мало місце, члени сім’ї, винні в його скоєнні, притягуються до кримінальної, адміністративної або цивільно-правової відповідальності згідно з чинним законодавством.
    Насильством в сім’ї, відповідно до статті 1 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї», визнаються будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спря¬мування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шко¬ду його фізичному чи психічному здоров’ю. Таким чином, можна виділити наступні обов’язкові ознаки насильства в сім’ї:
    1) особами, що страждають від сімейного насильства, можуть бути тільки члени сім’ї (тобто цей Закон не поширюється на сусідів, співмешканців, у тому числі розлучених осіб, що продовжують спільно проживати, осіб, що зустрічаються, але не перебувають у шлюбі тощо);
    2) діяння насильника повинне бути протиправним (тобто суперечити нормам чинного законодавства);
    3) діяння призвело або могло призвести до порушення прав члена сім’ї як людини та громадянина;
    4) вина насильника повинна виявлятися у формі умислу, а не необережності.
    За більш детальною консультацією по Вашій ситуації Ви можете звернутися до спеціалістів нашої компанії, які зможуть надати Вам необхідні поради та кваліфіковану консультацію.


    сторінка Попередня 1 ... 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 Наступна