Онлайн-консультації
  Шановні відвідувачі нашого сайту!
  1. Перш ніж задати питання, перегляньте наші статті, а також попередні відповіді на тематику, що вас цікавить - ймовірно, ви знайдете те, що шукали. Якщо ні, сформулюйте ваше питання коротко, по суті, не пропускаючи важливі деталі, з дотриманням правил орфографії та пунктуації.
  2. Будь ласка, додайте наш сайт в закладки браузера для того, щоб потім переглянути відповідь на Ваше запитання, читати наші матеріали та швидко знайти нас у разі потреби.
  3. Звичайно ми відповідаємо на запитання протягом доби. Даючи вам пораду, ми намагаємося описувати ваші можливі ризики у разі тих чи інших дій, але ми не гарантуємо, що ви зможете правильно скористатися наданою нами інформацією самостійно.
  4. Якщо наша консультація виявилася для вас корисною, просимо вас поставити відмітку "Нравится" на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook www.facebook.com/ckp.kiev, а також рекомендувати нашу компанію вашим родичам, друзям та знайомим.
  5. І останнє. Користуйтеся послугами кваліфікованих юристів ЦКП - це ефективніше та вигідніше. Спробуйте хоча б раз, і для вас ніколи не буде нерозв'язних ситуацій!

  Ваш "Центр Конфліктології і Права"

  Ваше ім'я:

  Ваш номер телефону:

  Ваш e-mail:

  Запитання:

  Введіть 5 цифр:

  Тетяна
  Доброго дня. Купила в аптеці компресійні панчохи, вказала фармацевту свої розміри, запитала чи підійде мені по росту панчоха, маю зріст 168, там є 2 розміри росту (1- 158-170. 2- 170-182), порадила мені взяти 1-й зріст. Так от, вони виявились закороткі, трохи вище коліна. Але ж вони самі порадили взяти 1-й зріст, мовляв, вам буде добре в них і вони надали невірну консультацію. Продавець відмовляється обміняти на 2-й зріст, посилаючись на закон споживачів.
  Що мені робити в такому випадку? Чи маю я право обміну? Чи можу звернутися до виробника?
  Захист прав споживачів
  15:40 16.11.2017
  відповідь:

  Добрий день, Тетяна!
  Відповідно до Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. N 172, не підлягають обміну (поверненню) натільна білизна та панчішно-шкарпеткові вироби.
  Якщо Ви вважаєте, що виробник зазначив неправильну інформацію на товарі, що призвело до неправильного вибору, Ви можете звернутися до нього із скаргою.
  Відповідно до ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів" споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).
  Ви можете вимагати від виробника компенсацію вартості придбаного товару та приведення упаковки товарудо відповідності.
  У випадку незадоволення Ваших вимог Ви можете написати скаргу до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (http://www.consumer.gov.ua/). Цей центральний орган виконавчої влади перевіряє додержання суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері торгівлі і послуг, вимог законодавства про захист прав споживачів, а також правил торгівлі та надання послуг, проводить контрольні перевірки та накладає на суб’єктів господарювання стягнення за порушення законодавства про захист прав споживачів.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Олена
  Доброго дня! Я з моїм чоловіком брали кредит в банку «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ». Так як він знаходиться на стадії ліквідації, нам тепер дзвонять з банку Фагор пишуть смс і погрожують у з вязку зтим, що ми маємо тепер їм платити кредит. Але нам ніякий офіційний лист не приходив від банку Фагор що ми зобов'язані їм сплачувати кредит. Підскажіть будь-ласка як нам вийти з цієї ситуації і куди все ж таки сплачувати кредит?
  Кредити
  14:44 16.11.2017
  відповідь:

  Добрий день, Олена!
  Вам необхідно повідомити про такі вимоги уповноваженій особі ФГВФО на ліквідацію банку.
  Саме уповноважена особа ФГВФО (Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) здійснює управління банком, що ліквідується. Вам підкажуть, чи передавались права вимоги іншому банку. Контактні дані уповноваженої особи та години прийому Ви можете знайти на сайті Фонду за посиланням http://www.fg.gov.ua/not-paying/temporary/171-pat-bank-mykhaylivskyy
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Світлана
  Мій чоловік вийшов на пенсію у березні 2011 року по старому, пенсійному закону. Для нарахування коефіцієнту зарплатного він використав дані тільки за 60 місяців до 2000 року. В 2014 році він подав документи на перерахунок пенсії у звязку з тим, що в архіві були найдені втрачені документи. Але при перерахунку йому вже врахували в зарплатний коефіцієнт всі роки після 2000 року, коли зарплати в нього були невисокі (згідно закону, прийнятого в другій половині 2011 року). Це правомірно? Чи не повинні були перерахувати пенсію за тим законом, за яким він виходив на пенсію? Дякую.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  11:14 16.11.2017
  відповідь:

  Добрий день, Світлано! Заробітна плата за період роботи після 01.07.2000 року враховується для обчислення пенсії в обов’язковому порядку, починаючи з 01.01.2004 року згідно з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
  Щодо здійсненого перерахунку пенсії Вашого чоловіка, то правомірність його проведення та врахування заробітної плати за поданими Вами відомостями неможливо. Висновок можливий лише за умови надання певних документів.
  Зверніться до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Михайло
  Моїй матері 53 роки. Зараз вона отримує пенсію по інвалідності (інвалід 3 групи загального захворювання по зору), починаючи з 2011 року (з 2014 року - на довічній основі). До настання інвалідності у неї було 26 років стажу. Вона працює і зараз. Тобто на даний момент у неї майже 33 роки стажу. Який розмір пенсії у неї повинен бути, і чи має право вона достроково вийти на звичайну пенсію за віком?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  11:12 16.11.2017
  відповідь:

  Добрий день! Михайле, право на пенсію за віком у Вашої матері виникне після досягнення нею пенсійного віку. Щодо розміру пенсії, то на його величину, окрім стажу впливають суми заробітної плати, з якої сплачені страхові внески. За розрахунком можливого розміру пенсії і переліком необхідних документів зверніться до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Сергій
  Доброго дня! Дайте відповідь, будь ласка, чи зарахують мені роботу в піонерському таборі вожатим влітку 1987 року під час стаціонароного навчання в педінституті до стажу за вислугу років?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  10:14 16.11.2017
  відповідь:

  Добрий день, Сергію! Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 01.01.1992 року зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років відповідно до Переліку установ, організацій і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 17.12.1959 № 1397. Піонерські табори цим переліком не передбачені.


  Тетяна
  маю педстаж з 15.08.1990р по сьгоднішній день,вік 44 роки.Чи маю я право напільгову пенсію по вислузі років?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  23:03 15.11.2017
  відповідь:

  Добрий день, Тетяно! На даний момент Ви не маєте необхідного стажу, що дає право на пенсію за вислугу років. Наявність такого права у подальшому залежить від урядових рішень, що будуть прийняті в частині пенсійного законодавства у подальшому.


  Володимир Бойко
  Доброго дня!
  моя мати має право на пільгову пенсію як медичний працівник, що підтвердили і в Пенсійному Фонді. Коли вона зібрала всі необхідні документи і пішла оформлювати пенсію їй сказали, що на данний момент призначення пенсій "Заморожено", а ті її знайомі що встигли вийти на пенсію знову йшли в Пенсійний фонд і відновлювались на роботі тому, що нараховані пенсії їм скасували.
  Чи не знаєте ви чому на данний момент не можливо оформити пільгову пенсію і які правові підстави є в Пенсійного фонду щоб відмовляти в прийомі документів для призначення пенсії?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  21:05 15.11.2017
  відповідь:

  Шановний Володимире, відповідно до вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" за наявності права на пенсію за вислугу років та необхідного стажу, передбачених статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на день набрання чинності цим Законом норма в частині призначення пенсії за вислугу років набирає чинності з 1 січня 2018 року (п. 1 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень).


  Інна
  Доброго вечора. Чи можу я піти у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку замість своєї рідної сестри? Які документи для цього необхідні?
  Трудове право
  17:21 15.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Інно!
  Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами родичами, які фактично доглядають за дитиною. Тобто Ви можете скористатись цією відпусткою.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  марія
  чи зараховується навчання в педколеджі під час нарахування зарплати як доплата за стаж
  Трудове право
  15:27 15.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Маріє!
  Час роботи, який зараховується до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників передбачений Порядком виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. №78.
  Навчання в педагогічному коледжі, відповідно до зазначеного Переліку, не входить до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Сергій
  Доброго дня.
  На загальних зборах осбб було прийнято рішення що до порядку розрахунку за теплову енергію. На будинку е своя котельня, кожне житло мае лічільник енергії. Прийняли рішення що ті квартири що не оплюють повинні сплачувати якість кошти за тепло.
  Питання: чи правомірне рішення прийняло осбб? Якщо споживач не получів послуги, яке право мають вимагати відшкодування?
  Житлово-комунальне господарство
  22:10 14.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Сергію!
  Відповідно до п.23 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою КМУ від 3 жовтня 2007 р. N 1198, розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межою балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку (це комплект засобів вимірювальної техніки, на основі показів яких визначається обсяг спожитої теплової енергії), згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку.
  Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до положень статті 382 Цивільного кодексу України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. Такі приміщення власники квартир утримують спільно.
  Можливо, плату саме за опалення цих спільних приміщень і мало на увазі ОСББ.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 371 Наступна