Архів консультацій

    Анна
    Добрый день! меня обвинили в воровстве, при том что на камерах этого не было и естественно я этого не делала, но мне соврали и сказали, что на камере все видно, нагрубили, довели меня до истерики, а у меня серьезные проблемы со здоровьем, после того как я вызвала полицию, вернули вещь и сказали что действительно она моя, не извинились, жалобу я в магазине написала, но хотела узнать куда можно еще обратиться, так как сотрудник магазина, грубил мне, угрожал вызовом наряда и тд
    Захист прав споживачів
    12:00 15.05.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Анна! Відповідно до положень ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Згідно ч.1 ст.201 Цивільного кодексу України одними із особистих немайнових благ, які охороняються цивільним законодавством, є: здоров'я, життя, честь та гідність особи. Відповідно до ст.297 ЦК України кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканними. Фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі. У п.4 своєї постанови від 27.02.2009 N 1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» Пленум Верховного суду України зазначив, що чинне законодавство не містить визначення понять гідності, оскільки вони є морально-етичними категоріями й одночасно особистими немайновими правами, яким закон надає значення самостійних об'єктів судового захисту. Зокрема, під гідністю слід розуміти визнання цінності кожної фізичної особи як унікальної біопсихосоціальної цінності. З огляду на це, грубе поводження поєднане з застосуванням погроз працівників магазину по відношенню до Вас може розцінюватись як посягання на Вашу гідність. Законом України «Про захист прав споживачів» прямо не закріплений обов’язок представників надавачів послуг поводитись зі споживачами в межах загальновизнаних правил етичної поведінки. Проте "Керівні принципи для захисту інтересів споживачів", прийняті Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 09.04.85 та підписані Україною, у пп.С п.1 закріпили, що керівні принципи захисту інтересів споживачів однією з цілей мають заохочувати високий рівень етичних норм поведінки тих, хто пов`язаний з виробництвом і розподілом товарів та послуг для споживачів. З огляду на те, що ст.9 Конституцією України закріплено, що чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України, застосування зазначеної Резолюції є можливим.
    У зв’язку з цим, Ви можете звернутись до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів зі скаргою на те, що Ваші права на здоров’я та повагу до честі та гідності як фізичної особи, а також право на етичне поводження з боку працівників магазину як споживача - порушені.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Юлыя
    За якою статтею звільнити жінку яка після закінчення декретної відпустки написала заяву на звільнення
    Трудове право
    08:55 15.05.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Юлія! Якщо працівник після декретної відпустки написав заяву на звільнення, то його звільнення, ґрунтуючись на положеннях чинного законодавства про працю, відбувається на загальних підставах. З огляду на те, що працівник в Вашому випадку самостійно написав заяву про звільнення, то його звільнення відбуватиметься на підставі статей Кодексу законів про працю України, що регулюють питання розірвання трудового договору з ініціативи працівника. Залежно від того, який трудовий договір, строковий чи безстроковий, був укладений з працівником, визначається стаття КЗпП України на підставі якої відбудеться розірвання трудового договору. Так, якщо працівниця вимагає розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, то звільнення відбуватиметься на підставі та в порядку ст.38 КЗпП України. Якщо ініціюється розірвання строкового трудового договору, то на підставі ст.39 КЗпП України.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Ніна
    потерпіла ЧАЕС 3 категорія
    прожила в зоні відчуження 8,5 років з початку аварії 1986р
    рік народження 1966
    в скільки років належить виходити на пенсію
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    17:01 14.05.2018
    відповідь:

    Вітаємо! Ніно, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної консультаційної допомоги в частині визначення Вашого права на пенсію зі зниженням пенсійного віку необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідних даних. Наші спеціалісти мають досвід у визначенні наявного права на пенсію, перевірці правильності встановленого розміру пенсії, виборі найбільш доцільного періоду заробітної плати для її обчислення та, у разі необхідності, наданні допомоги у витребуванні відповідних підтверджуючих документів.
    Звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних для консультації документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


    Соломія
    Добрий день! В мене запитання такого характеру,мені на робочому місці записали в трудову книжку коледж, я маю це завірити в коледжі печаткою??? І чи це входить в трудовий,страховий,педагогічний стаж навчання в коледжі?
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    13:43 14.05.2018
    відповідь:

    Вітаємо! Соломіє, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної консультаційної допомоги необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідних даних. Наші спеціалісти мають досвід у перевірці правильності ведення трудових книжок та видачі інших документів, а у разі необхідності - наданні допомоги у витребуванні відповідних підтверджуючих документів.
    Звертайтесь до нас за адресою:
    04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74, або за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


    Леся
    Вчитель стаж роботи 31 р.Коли вийду цього року на пенсію за вислугою років то в мене пенсія буде меншою ніж у 2017р
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    18:09 13.05.2018
    відповідь:

    Добрий день! Лесе, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної консультаційної допомоги в частині визначення можливого розміру Вашої пенсії необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідних даних. Наші спеціалісти мають досвід у визнаенні права на пенсію, перевірці правильності встановленого розміру пенсії, виборі найбільш доцільного періоду заробітної плати для її обчислення та, у разі необхідності, наданні допомоги у витребуванні відповідних підтверджуючих документів.
    Звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних для консультації документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


    Михайло
    Доброго дня. На пенсії вже з . 04.01.2017 року. Працюю приватним підприємцем. Плочу у П/Ф 22% від своєї з/п це приблизно в 10 раз більше від мінімальної з/п по Україні. При оформлені пенсії (43роки стажу) мав коефіцієнт 2 по з/п за 1983-1987р.р. На даний час за 2016-2018 по 05 місяць (коефіцієн в середньому 3.5 ) Чи зможу я з січня 2019 року зробити перерахунок по новому (за послєдні три роки? і як це повліяє на мою пенсію?
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    10:11 11.05.2018
    відповідь:

    Добрий день! Михайле, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної консультаційної допомоги в частині визначення можливого розміру Вашої пенсії необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідних даних. Наші спеціалісти мають досвід у перевірці правильності встановленого розміру пенсії, виборі найбільш доцільного періоду заробітної плати для її обчислення та, у разі необхідності, наданні допомоги у витребуванні відповідних підтверджуючих документів.
    Звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних для консультації документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


    денис
    добрый вечер,подскажите какой размер пенсии по инвалидности 2 группа труд.увечье ,на группе 8 лет,группа бессрочная,травма на шахте
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    19:54 10.05.2018
    відповідь:

    Добрий день! Денисе, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної консультаційної допомоги в частині правильності визначеного розміру Вашої пенсії по інвалідності, що настала в наслідок трудового каліцтва або професійного захворювання необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідних даних.
    У разі виникнення будь-яких питань звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних для консультації документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


    Остапюк Тетяна Миколаївна
    Доброго дня! Купили телефон 17 днів назад з початку він не знаходив інколи мережі через деякий час взалі телефон не розпізнавав сім карту....в магазині відмовляться повертати гроші або замінити на інший телефон....пропонують тільки ремонт. Але ми не хочемо цей телефон який працював тільки декілька днів. Чи маємо ми право замінити на інший або повернення грошей?
    Захист прав споживачів
    19:28 09.05.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Тетяно Миколаївно!
    Право на розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми та право вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний виникає у споживача, якщо буде виявлено протягом встановленого гарантійного строку істотні недоліки, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи.
    Тобто, повернути гроші або поміняти телефон Ви зможете лише після проведення експертизи та виявлення істотного недоліку в телефоні.
    Істотний недолік - недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника (продавця, виконавця), після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з нижченаведених ознак:
    а) він взагалі не може бути усунутий;
    б) його усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів;
    в) він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором.
    За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 044 228 63 69. Будемо раді допомогти!


    Анастасія
    Доброго дня. В мене наступні питання. Є необхідність в тому, щоб вивезти племінницю чоловіка за кордон. Є довіреність, яка дозволяє тимчасове вивезення дитини на мати дівчинки від батька, щоб зробити довіреність на третю особу, необхідний дозвіл від обох батьків, чи достатньо тільки від матері дитини? Друге питання: яким чином модна перевезти чужу дитину межами країн Європи? Напрклад, з Чехії до Італії автобусом? Необхідно мати також лавре гість від батьків? Якщо так, то якою мовою? Дякую
    Документи
    17:57 09.05.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Анастасія!
    Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.
    Таким чином, необхідні нотаріальні довіреності від обох батьків.
    За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 044 228 6 369. Будемо раді допомогти!


    Світлана
    Потрібно консультація юриста.у нас сім'я 4 чоловік ,я здійснюю догляд за перестарілих бабусею ,чоловік за дитиною інвалідом ,ми отримуємо соціальну допомогу як малозабезпечена сім'я.два роки назад бабуся подарувала мені будинок (в права власності я вступила в квітні 2016 року,заплативши вчасно всі податки ) довідки в управління соцзахисту населення я подаю раз у пів року .в лютому 2017 року я написала заяву і додала ксерокопії документу на права власності подарованого будинку. В квітні 2018 року мене викликали в управління соцзахисту і повідомили,що я повинна повернути гроші які я отримала в період з лютого 2016 року по серпень 2016 року ..силаючись на постанову 250 закону України про виплату малозабезпеченим сім'ям.заявили ,що я скрила від них інформацію про подарований будинок .але я ж заяву декларацію подавала кожного пів року і там про будинок писала.мене зобов'язали повернути кошти за той період.і ще припинили виплати матеріальну допомогу на період від квітня 2018 року по жовтень 2018 року ,силаючись на те ,що я скрила інформацію про будинок. Що мені робити куди звернутися ,щоб відстояти свої права
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    22:16 08.05.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Світлана! Згідно ч.3 ст.7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 № 1768-III (далі - Закон) та п.12 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» від 24.02.2003 № 250 (далі - Постанова) у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення. Згідно ст.4 Закону Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї. Отже, згідно положень чинного законодавства місцева державна адміністрація не мала права вимагати повернення виплаченої Вам матеріальної допомоги. Відповідно до вищезазначених положень, однією з підстав для припинення виплат є приховання особами відомостей, що могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу. З Вашого боку приховання відомостей не відбувалось, адже Ви виконали свій обов’язок, закріплений у п.6 Постанови, - надали декларацію про майно та доходи, де зазначили про отримання у власність будинку. А, отже, дії місцевої державної адміністрації є незаконними. Згідно ст. 10 Закону скарга на рішення місцевої державної адміністрації про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні може бути подана до вищестоящого органу виконавчої влади або до суду.
    Отже, Ви можете оскаржити незаконність дій місцевої державної адміністрації, щодо покладення на Вас зобов’язання повернути виплачену соціальну допомогу та припинення її виплати з підстав приховання Вами інформації про подарований будинок. Оскаржити незаконні дії Ви можете або до вищестоящого органу виконавчої влади або до суду в порядку адміністративного судочинства.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 403 Наступна