Архів консультацій

  Людмила
  Добридень! Підкажіть будь ласка де можна прочитати про трудове законодавство в організації роботи навчальних закладів
  Трудове право
  22:25 08.03.2012
  відповідь:

  Основним нормативним актом, який регулює трудові відносини всіх працівників є «Кодекс законів про працю України» від 10 грудня 1971 року N 322-VIII. Є спеціальні закони які регулюють відносини в науковій та освітній діяльності: Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13 грудня 1991 року N 1977-XII, Закон України «Про освіту» від 23 травня 1991 року N 1060-XII, Закон України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 року N 2628-III, Закон України «Про вищу освіту» від 17 січня 2002 року N 2984-III, Закон України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 року N 651-XIV, Закон України «Про позашкільну освіту» від 22 червня 2000 року N 1841-III, Закон України «Про професійно-технічну освіту» від 10 лютого 1998 року N 103/98-ВР. Норми які регулюють відносини в організації навчальних закладах також містяться в постановах Кабінету Міністрів України, наказах та інструкціях Міністерства освіти України.

  Отже, нормативних актів досить велика кількість проте найголовнішим, в трудових відносинах, все ж таки залишається КЗпП України.


  Богдан
  Купил мобильный телефон с полноценной клавиатурой. Так как пользоваться клавиатурой оказалось неудобно, решил его вернуть. Пришел до истечения 14-дневного срока. Специалист на приемке принять товар и вернуть деньги отказался под предлогом наличия внешних следов использования (потертости). На мои заявления, что потертостей нет и телефон в идеальном состоянии (сохранены все защитные пленки, использовался менее 5 минут) не отреагировали. Телефон в безупречном состоянии, какие у меня перспективы?
  Захист прав споживачів
  11:16 08.03.2012
  відповідь:

  Надішліть керівництву листа-претензію з посилання на ст. 9 Закону України Про захист прав споживачів. Але вам потрібно щоб хтось підтвердив, що ви протягом 14 днів намагалися повернути товар неналежної якості. Також зверніться зі скаргою у місцевий відділ захисту прав споживачів при районній адміністрації.


  Юрій
  добрий день
  хочу виробити карту поляка...пра-бабця та пра-дід були поляками,але вони померли.крім записів у будинковій книзі про їхню національність та їхніх паспортних даних у мене немає.куди мені звернутися,щоб отримати документ що засвідчує їхню національність?
  Дуже Вдячний
  01:02 03.03.2012

  олег
  я купил автомобиль бмв по доверенности!по сле полу года решил продать!но тут возникла проблема,при снятии с учета оказалось что машина находится в аресте.хозяин бмв задолжал какой то компании некоторую сумму и скрылся.ПОДСКАЖИТЕ КАК БЫТЬ?ЧТО Я МОГУ СДЕЛЕТЬ?ЧТОБ СНЯТЬ С УЧЕТА
  16:06 02.03.2012

  Ірина
  Доброго дня! Звертаюсь до Вас у перше. так що не знаю чи на цей адрес чи ні. Можливо Ви зможете надати мені консультацію та допомогти в моїй ситуації.

  мене звати ірина.

  6 місяців назад, тобто у серпні 2011 року я придбала дитячу коляску для своєї дитини на ринку Південний. На сьогоднішній день вона поламалася. я звернулася в магазин де її купувала, на що мені сказали що " так коляска поломана, але ви її розколисали тому вона і поламалася!". Я залишила коляску в магазині, щоб на неї подивилась власниця, тому що в цей час у магазигні була продавець. через пару годин мені передзвонили і сказали, що коляску вони зроблять як зможуть, а якщо потрвбен буде ремонт то мені потрібно буде заплатити за нього. На час поки моя коляскав в них, я позичила таку саму в знайомої - в неї ця коляска поломана в тих самих місцях , точно так само як і у мене.

  Мене цікавить чи можу я вимагати кошти за коляску назад, або обміняти її на нову в цьому магазині????

  Дуже Вас прошу допоможіть мені у вирішенні цього питання, так як речі для дітей на сьогоднійшній день є дуже дорогі і я просто не маю фінансової можливості придбати іншу коляску.

  Заздалегідь вдячна!!!!
  Захист прав споживачів
  22:43 01.03.2012
  відповідь:

  Відповідно до ст. 673 Цивільного кодексу України Продавець повинен передати покупцеві товар, якість якого відповідає умовам договору купівлі-продажу. У разі відсутності в договорі купівлі-продажу умов щодо якості товару продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, придатний для мети, з якою товар такого роду звичайно використовується.

  Якщо це дитяча коляска то вона повинна відповідати вимогам ДСТУ 19245-82 та підлягає обов’язковій сертифікації відповідно до «Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні» затвердженого Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 1 лютого 2005 року N 28.

  В разі виявлення недоліків товару, та за наявності документу, що підтверджує укладення договору купівлі-продажу та суму платежу (це може бути чек, квитанція, розписка тощо), покупець, якому переданий товар неналежної якості, згідно статті 678 Цивільного кодексу України, має право, незалежно від можливості використання товару за призначенням, вимагати від продавця за своїм вибором:

  1) пропорційного зменшення ціни;

  2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;

  3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

  У разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов'язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, які виявилися неодноразово чи з'явилися знову після їх усунення) покупець має право за своїм вибором:

  1) відмовитися від договору і вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми;

  2) вимагати заміни товару.


  оксана вензель
  якщо маленька дитина пошкодила паспорт матері, то яка відповідальність чекає на матір?
  11:20 26.02.2012

  оксана грабик
  якщо маленька дитина дитина пошкодила паспорт матері, яка відповідальність чекає на матір?
  11:17 26.02.2012

  Валерій
  Я є інвалідом 1 групи, учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категоріїї (ліквідатор). В рішенні апеляційного суду щодо моєї справи вказано: "В усіх випадках розмір пенсій для інвалідів 1 групи, щодо яких встановлено зв’зок з Чорнобильською катастрофою не може бути нижче за 10 мінімальних пенсій за віком". Але я не можу ніде знайти саме цієї норми. Допоможіть, будь ласка.
  13:10 20.02.2012

  Людмила
  Відбулися збори трудового колективу підрозділу державного підприємства, на яких прийняли більшістю голосів "добровільне рішення" про скорочений (1 день на тиждень) режим роботи підрозділу. Я не згодна, чи є це підставою для мого звільнення? Адже по підприємству немає наказу про зміну режиму праці.
  17:58 18.02.2012

  Андрій
  Купив сьогодні телевізор, привіз додому він мені не сподобався очікував більшого.
  Чи можу я повернути назад гроші за нього?дякую.
  17:13 09.02.2012

  сторінка Попередня 1 ... 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... 403 Наступна