Архів консультацій

    Юлія
    Добрий день!Взяла в грудні в кредит ноутбук в магазині Фокстрот вже через 2 тижні роботи зламалась батарея, занесла назад в магазин мені сказали чекати тиждень поки замінять в сервісному центрі пройшов тиждень забрала,здається з батареєю все добре, пройшло дві неділі ноутбук взагалі перестав працювати,маю його нести знову, я б хотіла дізнатись чи можу я його замінити на другий ноутбук чи знову здавати по гарантії до сервісного центру???Дякую
    Захист прав споживачів
    12:24 12.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Юліє, читаємо Закон України "Про захист прав споживачів" ч. 9 ст. 8: "При пред'явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк.
    На письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Для цього продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов'язані створювати (мати) обмінний фонд товарів. Перелік таких товарів визначається Кабінетом Міністрів України. (ЦКП: Персональні комп'ютери та комплектуючі частини до них входять до цього переліку)
    За кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару."
    Оскільки Ваш ноутбук за такий короткий термін вже вдічі вийшов з ладу, можна наполягати на тому, що він має істотні недоліки або фальсифікований. У цьому випадку Ви, згідно ч. 1 ст. 8 Закона України "Про захист прав споживачів", можете вимагати від продавця або виробника:
    1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
    2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар."
    Отже, всі права на Вашому боці. Якщо буде потрібна юридична підтримка, звертайтеся, будемо раді допомогти.


    Віктор
    Добрий день! Допоможіть мені порахувати мій загальний страховий стаж. в період з 1998 по 2003 я навчався в університеті на стаціонарі.чи входить цей період повністю чи хоча частково (наприклад до 2001р. ) в облік загального страхового стажу для нарахування виплат в центр зайнятості? дякую
    10:55 12.03.2013

    Ирина
    Здравствуйте,купила джинсы в магазине 10 марта,обрезала длину и бирки,отдела 1 раз,пришла домой и увидела,что они порваны возле кармана и оторвана шлевка и на её месте дырка.Чек и бирка с ценой есть.Смогут ли мне вернуть в магазине деньги,т.к качество "на один раз"?И какие права я имею?
    Захист прав споживачів
    21:03 11.03.2013
    відповідь:

    Здравствуйте, Ирина, в этом случае будет довольно сложно доказать, что механическое повреждение возникло не по Вашей вине. Вы можете попытаться написать в магазин письменное заявление с требованием отремонтировать некачественный товар или пропорционально уменьшить его стоимость на основании ст. 8 Закона Украины " О защиты прав потребителей".


    Маряна
    Добрий день! Купили на заводі цеглу - документи не дали, сказали пізніше дадуть. Всередині в плєтах виявилося багато браку - недопал. Як можна повернути гроші за брак і транспортні витрати? Обміну не хочемо.
    Захист прав споживачів
    16:40 11.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Мар'яно, в першу чергу рекомендуємо Вам спочатку отримати на заводі накладні та з'ясувати гарантійні зобов'язання виробника. Згідно ч. 1 ст. 8 Закона України "Про захист прав споживачів": "У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
    1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
    2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар."
    Ч. 5 ст. 8 Закону: "Продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов'язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги.
    Доставка великогабаритних товарів і товарів вагою понад п'ять кілограмів продавцю, виробнику (підприємству, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) та їх повернення споживачеві здійснюються за рахунок продавця, виробника (підприємства, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті)."
    Подайте Вашу вимогу повернути гроші та відшкодувати транспортні витрати у письмовому вигляді. Якщо знадобиться юридична підтримка, звертайтеся.


    Олена
    Доброго дня, Євгене! Купила в магазині відріз тканини. Зразу не побачила брак. Чи можу я повернути гроші за даний товар?
    Захист прав споживачів
    12:06 11.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Олено! Так, згідно чинного законодавства у Вас є 14 днів щоб повернути кошти за товар неналежної якості, або замінити його на такий же товар, але відповідної якості.


    Євген
    Доброго дня! Хто повинен доставляти виріб по гарантії в авторизований сервісний центр - покупець чи офіційний дилер, в якого був придбаний даний товар, якщо сервісний центр знаходиться дальше, ніж 100 км. від місця покупки, і чи взагалі встановлені якісь положення між оф. дилером та авт. сер. центром. Дякую.
    Захист прав споживачів
    21:41 10.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Євген! Доставка великогабаритних товарів і товарів вагою понад п'ять кілограмів продавцю, виробнику та їх повернення споживачеві здійснюються за рахунок продавця, виробника.
    Будь-які витрати, пов'язані з поверненням продукції, покладаються на продавця (виконавця). Продавець (виконавець) повинен відшкодувати витрати споживача у зв'язку з поверненням продукції.


    Таня
    Добрий день! після двух відмов від підходящої роботи мене знімають з обліку в центрі зайнятості і відмовляють в грошовій виплаті. після 3-х місяців я можу знову стати на облік. Чи будуть мені знову нараховувати грошові виплати? якщо так, то в якому розмірі? Дякую
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    15:39 10.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Тетяно!Так Ви дійсно можете зносу стати на облік в центр зайнятості, але розмір та тривалість допомоги по безробіттю буде залежати від причини зняття із обліку. Також необхідно враховувати, що назначена допомога по безробіттю виплачується в термін до двох років.


    Тетяна
    Добрий день, у мене таке запитання: якщо людина взяла телевізор в кредит на два роки, через 2 місяца загинув, кредит набавався без поручителя, чи будуть виплачувати кредит родичі загинутого ???
    Успадкування, дарування, придбання
    14:52 08.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Тетяно, відповідно до законодавства сплачувати по кредиту має той родич, який прийме спадщину загиблого.


    Євген
    Доброго дня, Я прохожу як свідок по кримінальній справі, живу у зйомній квартирі, чи можу Я не надавати адресу мого фактичного проживання правоохоронцям? Причина щоб: морально не страждали співмешканці, спокійно спати, не застали вдома зненацька, не заарештували з метою перешкодити моєї волі діяти та протидіяти правоохоронцям.
    Адвокати, кримінальне право
    16:26 07.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Євгене, свідок не має обв'язку проживати за зазаначеною в протоколі адресою, а тому Ви можете вказати для протоколу адресу, на яку Вам зручно отримувати пошту, наприклад, робочу адресу, адресу батьків, тощо.


    Тетяна
    Добрий день! я стою на обліку в Тернопільському центрі зайнятості, а але переізжаю в інше місто. чи можу я обсліговуватись в новому центрі зайнятості?
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    15:25 07.03.2013
    відповідь:

    Доброго дня, Тетяно, так, українське законодавство дозволяє вставати на облік за місцем фактичного проживання.


    сторінка Попередня 1 ... 366 367 368 369 370 371 372 373 374 ... 403 Наступна