Архів консультацій

  Наталія
  Доброго дня! Допоможіть розібратися. Купила телефон 14 днів назад, почав виключатися, віднесла сьогодні в магазин. Там же ж і написала заяву на ремонт. Форма заяви їхня, але я внесла корективи: 14 днів ремонту (а не 45 як прописано у них), а також попросила телефон з обмінного фонду. Мені відмовили. Сказали, що спочатку вавезуть його до сервісного центру через 4 дні, якщо там підтвердять, що це гарантійний випадок - нададуть телефон.Якщо ж ні - то я маю заплатити за доставку телефона до сервісу та його ремонт. Чи дійсно вони не повинні надавати мені телефон до того як всановлять причину в сервісі? А якщо встановлять, що це не гарантійний випадок чи можу я провести незалежну експертизу і чи повинна платити за доставку до сервісного центру? дякую
  Захист прав споживачів
  12:19 14.07.2012
  відповідь:

  Гарантійний строк - строк, протягом якого виробник
  (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе
  зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни
  відповідної продукції у зв'язку з введенням її в обіг;
  При виконанні гарантійного ремонту гарантійний строк збільшується на час перебування продукції в ремонті. Зазначений час обчислюється від дня, коли споживач звернувся з вимогою про усунення недоліків.
  Слід звернути увагу на те, що роботи з гарантійного ремонту (обслуговування) виконуються безкоштовно.
  У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов’язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:
  · розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
  · вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.
  Також ви можете провести незалежну експертизу.


  Николай
  у меня трудовой стаж по списку №2 с 12.05.91 по 10.10.91 года, может ли считатся льготным для более раннего выхода на пенсию???
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  18:13 12.07.2012
  відповідь:

  Категорії працівників, які мають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Вік виходу на пенсію.Чоловіки, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці (Список № 2) вік виходу на пенсію- 55 років. Необхідний страховий стаж, у тому числі пільговий: Не менше 25 років, з них не менше 12 років і 6 місяців на зазначених роботах.


  Ирина
  Здравствуйте ! Такая проблема у меня- несоответствие модели телевизора:
  купила телевизор по интернету на киевском сайте http://mir-tv.kiev.ua/
  покупала модель UE40D5520RW, не пользовалась долго (покупала в сентябре 2011) , так как уезжала. Вот сейчас начала ознакамливаться с ним и заметила , что он не соответствует данной модели, на пульте ду нет кнопки SMART и в меню -поддержка-обращение в самсунг указана модель UE40D5000 (дешевле той,которую покупала).
  Позвонила в магазин сказала об этом, они сказали перезвонить через пол часа. Перезвонила, в ответ услышала что ничем помочь вам не можем , пол года назад поменялся директор магазина и к прошлым покупкам они не касаются! Я спросила имя предпринимателя, что бы сверить данные с печатью на чеке, но они не знают имя .
  Помогите пожалуйста! Что нам делать в таком случае ?
  Захист прав споживачів
  18:16 09.07.2012
  відповідь:

  Звернітся на гарячу лінію із захисту прав споживачів: 90-07-75


  таня
  я під час перебувапння на облікеу в центрі зайнятості працювала по договору доручення чи знімуть мене з обліку
  14:29 05.07.2012
  відповідь:

  Подайте письмову заяву до центру зайнятості про відмову від його послуг або з дати, зазначеної в заяві;
  Elena 04.07.2012
  ЗУ Основи законодавства України про охорону здоров'я
  Стання 6. право на охорону здоров'я
  і) відшкодування заподіяної здоров'ю
  Для того щоб отримати відшкодування потрібно провести: судово медичну експертизу, звернутись в пенітенціарну службу україни, до Повноважного Представника Президента України з питань додержання прав і свобод людини і громадянина


  elena
  Сын, 1979г р, после 2,5 лет отсидки из 3,5 в ИК-86 г. Винница, заболел туберкулёзом. Кто должен заплатить ему за отнятое право на здоровье? Как мне обратиться в суд? Буду Вам признательна.
  09:52 04.07.2012

  андрій
  121 земельного кодексу україни:

  г) для будівництва і обслуговування жилого будинку,


  господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не
  більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в
  містах - не більше 0,10 гектара;
  Підскажіть будь ласка кому краще ставати на чергу на 0,10 гектара в м.Рівне мені(молодій сімї з двома дітьми),чи мамі інваліду 2 групи? дякую
  Земельне право
  23:08 02.07.2012
  відповідь:

  Зараз існує закон, який дозволяє молодим сім'ям отримувати землю під індивідуальне житлове будівництво. Однак, пам'ятайте, що молодий вважається сім'я, в якій вік обох (саме обох) подружжя становить менше 35 років. Врахуйте, що якщо хоча б одному з подружжя вже 36 і більше років, то молодий сім'я вже не вважається, а значить і відповідних пільг не має.
  Також врахуйте, що для того, щоб оформити заявку на отримання землі від держави, сім'я повинна бути визнана потребує поліпшення житлових умов. Для того, щоб вашу родину розглядали саме як потребує поліпшення житлових умов, зверніться до органів місцевого самоврядування муніципальних утворень за місцем проживання вашої родини. Дане визнання буде проводитися на підставах статті 51 Житлового кодексу РФ для визнання громадян потребуючими житлових приміщеннях, що надаються згідно з договорами соціального найму.
  За запевненнями уряду вартість землі для молодих і багатодітних сімей буде, так би мовити, чисто символічною. Родині буде достатньо лише оплатити оформлювальні витрати, а інші витрати, в тому числі і підготовка ділянки і підведення комунікацій проводитиметься з міського бюджету.


  Олег
  Чи мають право приватні підприємства відмовити мені надати інформацію про власника,надати мені книгу скарг по вимозі,надати контактні дані держіспекції по захисту прав споживачів?
  Захист прав споживачів
  17:13 27.06.2012
  відповідь:

  Відповідно до п. 10 «Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення» затвердженого постановою КМУ від 15 червня 2006 р. № 833 суб'єкти господарювання повинні забезпечити наявність на видному та доступному місці куточка покупця, в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, книга відгуків та пропозицій, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.

  Зазначена норма кореспондується з п. 4 «Інструкції про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства», згідно якої кожне дрібнороздрібне торговельне підприємство (за винятком лотків, столиків тощо) повинно мати Книгу відгуків і пропозицій, яка розміщується на видному місці і надається споживачу на першу його вимогу. Наступним пунктом зазначеної інструкції передбачено, що споживачу, який бажає зробити запис до Книги відгуків і пропозицій, повинні бути створені необхідні для цього умови.

  За невиконання зазначених вимог статтею 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу від одного до двадцяти семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Зі скаргою необхідно звернутись до органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у вашому населеному пункті.


  Роман
  Добрий день.Я працював експедитором. Мене цікавить чи має право роботодавець не видавати мені трудову книжку протягом 3 тижнів після звільнення поки не пропечатаються всі накладні ????
  Трудове право
  19:23 25.06.2012
  відповідь:

  Відповідно до ст. 47 Кодексу законів про працю України в власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.


  Зверніть також увагу на приписи п. 4.1 ч. 4 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» затвердженої Наказам № 58 Міністерства праці України,Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року, а саме: при затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органа працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

  Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним.


  Марина
  10.05.12. купила босоножки/сандали ( ремешки -кожзам, а подошва-смесь резины и пластика) в склад-магазине "Конфискат". В связи с "нелетными" погодными условиями, носить начала не сразу, поносила 1 нед. и началось: рассыпалась набойка на одном босоножке, треснула подошва под ней, треснула подошва на другом, в общем потихоньку начали рассыпаться...По состоянию здоровья( нахожусь в положении, был ужасный токсикоз + угроза выкидыша из-за низкого расположения плаценты) обратилась в магазин 22.06.12. Гарантия по идее должна быть как мин. на период 15.05. по 15.06(30 дней с начала сезона) но по ГОСТу на обувь из такого материала гарантия 80 дней.
  В магазине сказали, что они рассматривают только варианты при покупке до 30 дней использования основываясь на недействительном документе (Постанова кабінету міністрів від.1994 року), и вообще у них акционный товар и он возврату и обмену не подлежит, никаким законам они не подчиняются так, как они ЧП и у них свои законы, которые никто не знает в т.ч. персонал, и тем более покупатели... Поэтому в моем заявлении написали отказ.Помогите разобраться, есть ли у меня какие-нибудь шансы. Заранее спасибо.
  20:52 22.06.2012

  Саша
  В позову до суду було вказано ст.Закону де порушуються мої права, Висновки незалежної експертизи, А суддя закрив справу навіть не розглянувши. Призначив пять днів для апеляції. Що робити?
  22:32 21.06.2012

  сторінка Попередня 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 392 393 ... 403 Наступна