Архів консультацій

    Ірина
    Які періоди страхового стажу можливо врахувати при переході в жовтні 2017 року з пенсії державного службовця на пенсію за віком?
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    15:46 13.12.2017
    відповідь:

    Добрий день, Ірино! Відповідно до вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" особам, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого та розрахованого за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.
    У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!



    Лідія
    Право на пенсію за віком наступає в червні 2018р. чи може бути призначена пенсія меншою , ніж пенсія , призначена за вислугою років в грудні 2017. І ще чи отримаю 10 пенсій при виході на пенсію за віком, так як маю право на пенсі. за вислугою.( Отримувала допомогу на дітей по втраті годувальника)
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    09:19 13.12.2017
    відповідь:

    Добрий день, Лідіє! Відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого цим Законом, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е"-"ж" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
    Розмір пенсії за вислугу років визначається на умовах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
    У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


    Ксенія
    Добрий вечір!
    Під час поновлення договору оренди землі з боку представника орендаря були вчинені дії, які однозначно зрозуміти не можна. А саме, представник показує лише місця для підпису договору, де я , на жаль,розписуюся, прописую на на першому екземплярі строк оренди землі, а потім коли я беру цей договір до рук і хочу познайомитися із його змістом цей "представник" намагається його силою забрати. Коли я підійімаю руки з договором угору ця жінка стрибає, з вигуками -Я його порву! Вони відірвала кілька сторінок.Це було на очах інших людей, що були присутна.В шоці, від того що відбулося, я вийшла.Представник, моя недалека сусідка, коли увечері її запитала.- То що з договором? Вона відповіла, що напишемо другий.Що мені в цьому випадку робити? Попередній договір оренди втрачає чинність,тому що відбулася зміна назви організації орендаря .Люди масово не задоволені цим орендарем і не хочуть підписувати нові договори, тому представник правдами і неправдами складає договори, дає підписувати не заповнені договори, відомі випадки коли власноруч змінювали під час реєсрації строк оренди землі.За цих умов що склалися я б хотіла перезаключити договір оренди з іншим орендарем. Що ви можете порадити? Чи мають вони право зареєтрувати частково порваний договір? Там три екземпляри, може якісь уціліли? Розраховую на вашу пораду.
    Спасибі!
    Земельне право
    22:26 12.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Ксенія.
    Підстави припинення договору оренди чітко визначені Законом України «Про оренду землі». Так, відповідно до ст. 31 Вказаного Закону, договір оренди землі припиняється в разі:
    закінчення строку, на який його було укладено;
    викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
    поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;
    смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;
    ліквідації юридичної особи-орендаря;
    відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;
    набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці;
    припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).
    Отже, фізичне пошкодження договору не впливає на його дійсність, якщо при цьому можливо достовірно встановити його зміст. Такої позиції притримується судова практика.
    Щодо реєстрації, то варто зазначити, що реєстрації підлягає не сам договір, а право оренди яке з нього виникає. Так, відповідно до ст. 22 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» не приймаються для державної реєстрації документи з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст.
    Таким чином, орендар може зареєструвати право оренди на основі частково пошкодженого договору (залежно від характеру та розміру пошкоджень) або якщо в нього залишився підписаний Вами ще один примірник договору
    Віцдповідно до ст. 31 Закону «Про оренду землі» договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін або на вимогу однієї із сторін за рішенням суду.
    Тому, Ви можете розірвати договір за взаємною згодою з іншою стороною, уклавши відповідну додаткову угоду до договору або розривати його в судовому порядку.
    Крім цього, з вашого листа не зовсім зрозуміла ситуація з попереднім договором оренди. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про оренду землі» зміна найменування сторін договору оренди землі, зокрема внаслідок реорганізації юридичної особи або зміни типу акціонерного товариства, не є підставою для внесення змін до договору оренди землі та/або його переоформлення. Таким чином, лише з цієї підстави договір не припиняється.
    Крім цього, наполегливо рекомендуємо Вам спочатку знайомитись із змістом договору, а потім його підписувати, адже підписання свідчить про те, що ви прочитали договір та погодились з його умовами.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Андрій
    Доброго дня.
    Маю питання по відпустці.
    Працюю в компанії з 01.09.2017. Сьогодні нам дали заповнювати графік відпусток і у мене на 2018 рік написано - 18 днів, можна брати з квітня. Я хочу брати відпустку з 16 липня 2018, тобто на той момент пропрацюю 10,5 місяців. Не тяжко порахувати, що це 21 день. Але в кадрах мені відповіли ---
    Дата Вашего приема 01/09/2017, поэтому Ваш рабочий период это – 01.09.2017-31.08.2018.
    График отпусков формируется на календарный 2018 год (за период с 01.01.2018 по 31.12.2018). Исходя из этого за 2018 год у Вас 18 дней ежегодного отпуска (с 01.01.2018 по 31.08.2018).

    Начиная с 01.09.2018 у Вас будет полный рабочий год, который будет содержать полных 24 дня.

    Ніколи за роки своєї роботи такого нечув, що якись графік відпусток впливав якось на дні відпустки.
    Хто з нас правий?
    Що порадите?
    Дякую за відповідь.
    Трудове право
    18:10 12.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Андрій.
    Відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості (24 календарних дні) у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
    Отже, ви маєте право на відпустку повної тривалості починаючи з березня 2018 р.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    людмила
    Доброго дня! сквжіть будь ласка,якшо перерахунок пенсії Перерахунок пенсії зроблено згідно рішення суду в 2016 році, Чи має право ПФ знижувати мій коефіцієнт трудового мтажу з 01.10.2017 року застосувавщи коефіцієнт 1
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    17:31 12.12.2017
    відповідь:

    Добрий день! Людмило, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %.


    Оксана
    Доброго дня! Звернулася до юриста з питання розподілу рахунків за ЖКХ у приватизованій на 3 частини квартирі. Він відповів що це неможливо. Тільки розподіл метражу (окремі рахунки на прибирання прибудинкової території) і ніхто нам окремо за опалення, гаряче і холодне водопостачання, електроенергію, нараховувати нічого не буде. Ситуація така що третій власник відмовляється сплачувати свою частку, або дає її дуже незначну частину. Чи можливо через суд зобовязати підприємства які надають послуги ЖКХ надсилати нам окремі рахунки? Дякую!
    Житлово-комунальне господарство
    16:41 12.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Оксано.
    Юрист, до якого Ви звертались надав правильну консультацію.
    Ви можете звернутися до суду з таким позовом, проте навіть у випадку позитивного рішення, виконати його буде технічно складно. Наприклад, щоб розділити рахунок за водопостачання, потрібно буде відвести від спільної окрему трубу та встановити засоби обліку води.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Анатолій
    Здавав бу ноутбук на ремонт, до ФОП по ремонту ноутбуків.Полагодили і дали гарантію на 2 місяці, на замінену деталь.Через місяць знову поламалась та деталь, а з ремонтом затягують.Напевне чекають щоб закінчився гарантійний термін.Що порадите?
    Захист прав споживачів
    15:49 12.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Анатолій!
    Відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» при пред'явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк.
    За кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) та за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару.
    Ви можете написати письмову скаргу на ім’я керівника до головного офісу продавця, та викласти свої вимоги, в тому числі і вимогу про сплату неустойки за затримку ремонту. Якщо це не допоможе, Ви можете звернутися із скаргою до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів або до суду, за захистом своїх прав.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Ірина
    Підкажіть будь ласка як правильно оформити аліменти якщо я не проживаю з чоловіеом але ми ще не розлучені. У нас одна дитина якій один рік і три місяці. Він працює не офіційно і заробітня плата у нього складає приблизно 18 -20 тисяч гривень. Скажіть будь ласка на яку суму я можу розраховувати? І як правильно це все оформити
    Сімейне право
    11:37 12.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Ірино.
    Ви можете звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі однієї чверті заробітку (доходу) платника аліментів.
    Якщо ви хочете встановити більший розмір аліментів, то потрібно звертатися в суд з позовом про стягнення аліментів. В ній Ви можете просити призначити конкретний розмір аліментів, проте остаточно його визначить суд. Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу при визначенні розміру аліментів суд враховує:
    1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
    2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
    3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
    3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;
    3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
    4) інші обставини, що мають істотне значення.
    Але, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
    При цьому розмір аліментів може визначатись як частка від доходу або у твердій сумі.
    Проте, якщо Ваш чоловік відмовиться добровільно виконувати судове рішення, Вам буде необхідно звертнутись до виконавчої служби чи приватного виконавця. Але, оскільки Ваш чоловік офіційно не працює, із виконанням судового рішення можуть виникнути проблеми і те, чи буде Ваш чоловік сплачувати аліменти залежить від того, наскільки сумлінно будуть виконувати свої обов’язки виконавці.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Марія
    Підкажіть будьласка як поступити в такій ситуації:я купила в ітернет магазині товар,він прийшов не робочий(чоловічий тример)після того як я звязалася зі складом сказали повернути назад і на протязі декількох мені повернуть кошти,товар лежить на новій пошті вже дякілька днів,його ніхто не забирає,на мої тел.дзвінки не відповідають.Що робити? Як поступити дальше в такій ситуації? Допоможіть
    Захист прав споживачів
    10:07 12.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Марія.
    Ви можете написати письмову скаргу на ім’я керівника до головного офісу продавця, та викласти свої вимоги. Якщо це не допоможе, Ви можете звернутися із скаргою до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів або до суду, за захистом своїх прав.
    Варто також додати, що відповідно до ст. 12 Закону України «Про захист прав споживачів» у разі реалізації продукції поза торговельними або офісними приміщеннями продавець (виконавець) повинен повернути сплачені гроші без затримки не пізніше тридцяти днів з моменту повідомлення споживачем про розірвання договору. Споживач має право не повертати продукцію або результати роботи чи послуги до моменту повернення йому сплаченої ним суми грошей.
    По закінченню цього терміну Ви можете вимагати сплати суми заборгованості з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом, відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    валентина
    із ваших відповідей зрозуміла, що вчитель, який на момент прийняття реформи, має стаж 31 рік, може скористуватися правом виходу на пенсію за вислугою років після 01 січня 2018року. Чому в пенсійному фонді цього не знають і говорять що потрібно оформити пенсію до кінця 2017 року
    Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
    19:46 11.12.2017
    відповідь:

    Добрий день, Валентино! Відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" особам, які на день набрання чинності цим Законом (11.10.2017 року) мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення". Ця норма набирає чинності з 1 січня 2018 року.
    У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


    сторінка Попередня 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 403 Наступна