Статті


  2013-12-26 Правила користування "зеленим" та "червоним" коридорами на митниці26.12.2013

  Попереду святкові дні, й, звичайно ж, багато з нас збираються в довгоочікувану відпустку за кордон. Для когось, ймовірно, така поїздка буде першою. Як розібратися у всіх тонкощах переміщення на територии митниці, які існують обмеження на ввіз і вивіз товарів з України, читайте в нашому сьогоднішньому матеріалі.

  Правила користування "зеленим" та "червоним" коридорами:

  1. Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

  2. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

  3. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян.

  4. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

  5. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

  6. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

  (Статтею 366 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI затверджено двоканальну систему)

  Проходження митного контролю по «червоному коридору» передбачає заповнення громадянами митної декларації, а у разі наявності товарів, які перевищують встановлені норми – і сплату податків.

  Пасажир авіатранспорту обирає червоний коридор у випадку, якщо він переміщує:

  Товари, 

  загальна вартість яких перевищує 1 000 євро;

  загальна вартість яких не перевищує 1 000 євро та ввозяться частіше одного разу протягом однієї доби.

  Готівкову валюту України або іноземну валюту в сумі, яка перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;

  Домашніх тварин за наявності оригіналів міжнародних ветеринарних сертифікатів країн, з яких походять ці тварини.

  Якщо пасажир переміщуєте товари:

  загальна митна вартість яких не перевищує 1 000 євро та ввозяться особою, яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, або товари, загальна митна вартість яких від 1 000 до 10 000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом у розмірі 10 % митної вартості, податком на додану вартість;

  загальна митна вартість яких перевищує 10 000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками згідно з Митним тарифом України, податком на додану вартість.

  Податки нараховуються із розрахунку вартості товарів, для чого пасажирам слід пред’явити посадовій особі митниці товарні чеки, ярлики та інші наявні цінові документи. Якщо такі документи відсутні, посадові особи митниці визначають митну вартість товарів на підставі цін на ідентичні або подібні товари.

  Обравши «зелений коридор», громадянин підтверджує відсутність у нього будь-яких товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню і які заборонені або обмежені до переміщення в Україну.

  Так, громадянин користуючись авіатранспортом має право переміщувати через митний кордон України у ручній поклажі або супроводжуваному багажі без письмового декларування:

  - особисті речі:

  - два мобільних телефони, одна відеокамера, один фотоапарат, два переносних персональних комп’ютера;

  - спортивне спорядження;

  - особисті прикраси, які були у користуванні;

  - одяг, взуття, призначені виключно для власного користування;

  - 500 мл туалетної води та/або 100 мл парфумів

  - інші товари для особистого користування;

  - товари (призначені для відчуження, в т. ч. для дарування), загальна вартість яких не перевищує 1 000 євро (у разі переміщення через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України — товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі);

  - готівкову валюту України або іноземну валюту у сумі, яка не перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;

  - алкогольні напої: горілчані вироби (горілка, коньяк, віскі та інші) у кількості 1 л, вино — 2 л, пиво — 5 л; тютюнові вироби — 200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну (або 250 г цих виробів);

  - продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро:

  - в упаковці виробника (призначеній для роздрібної торгівлі) — 1 упаковка або загальною масою не більше, ніж 2 кг кожного найменування;

  - без упаковки – до 2 кг кожного найменування;

  - неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання – 1 шт. кожного найменування;

  - лікарські засоби у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або що не перевищує зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

  Норми переміщення товарів, готівки, тютюну, продуктів харчування та алкогольних напоїв «зеленим коридором» діють один раз на 24 години.


  Відповідні норми передбачено у ст. 370, 374, 376 та 378 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI. Порядок ввезення в Україну готівки визначений главою 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148.

  За матеріалами сайту Міністерства доходів і зборів України
  http://minrd.gov.ua/