Відеогалерея


    Денис Ципін: новий КПК - загроза свавілля суддів під час судового процесу21.02.2012

    20 лютого в офісі ВГПО «Об‘єднання Богдана Хмельницького» відбулося засідання круглого столу на тему «Загрози нового КПК». В заході прийняли участь: Юрій Кармазін, народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань правосуддя, Богдан Хмельницький, голова правозахисної громадської організації, Денис Ципін, голова ЮК «Центр Конфліктології і Права», Андрій Діденко, правозахисник, «Харківська правозахисна група», Юлія Дорохова, юрист ГО «Клуб «Еней», родичі та близькі засуджених.


    Кожен з учасників зазначив, що проект КПК, що знаходиться на розгляді в парламенті, є недосконалим та потребує негайних змін. Зокрема, Денис Ципін наголосив на загрозі свавілля суддів під час судового процесу, бо новий кодекс викреслив можливість надати заперечення на дії головуючого. Крім того, на думку юриста, відсутність механізму зобов‘язання безкоштовного адвоката виконувати свої обов‘язки із захисту підсудного по суті надає можливість захисникові безкарно ухилятись від цих обов‘язків.

    Народний депутат та заступник голови профільного комітету парламенту Юрій Кармазін назвав проект «атомною бомбою» та «цеглиною в будівництві поліцейської держави», адже за проектом КПК 57 складів злочинів передаються до розслідування СБУ. «Цей кодекс буде шкодити мільйонам людей», - запевняє депутат. Він зазначив, що запропонований проект позбавляє можливості оскаржувати незаконність порушення кримінальної справи, а також підкреслив, що нове положення про можливість складати угоду з прокурором відкрито ставить процес правосуддя на комерційну чи кримінальну основу. «Переробити цей документ неможливо. Його не треба приймати взагалі», - вважає Юрій Кармазін та закликає представників громадськості зайняти активну позицію, аби запобігти прийняттю такого недосконалого документу.

    Правозахисник Богдан Хмельницький у своєму виступі наголосив, що проект КПК, звужує права підсудного на захист, позбавляючи родичів підсудних та представників громадськості права виступати захисниками у суді: «На відміну від тенденції розширення кола захисників, стаття 45 президентського проекту КПК чітко і однозначно визначає, що захисником є адвокат…, який внесений до Єдиного реєстру адвокатів. Двозначному трактуванню ця норма не піддається. Отже новий КПК, всупереч Конституції України, обмежує коло осіб яких може запросити обвинувачений в якості захисника. »

    Юрист ГО «Клуб «Еней» Юлія Дорохова вважає, що в проекті нового КПК потрібно негайно скасувати положення, за яким фахівці в галузі права не допускаються до участі в судовому процесі. А правозахисник Андрій Діденко зазначив, що задля ефективності впроваджених нововведень приймати новий КПК потрібно разом із змінами до законів та нормативних актів.

    За результатами круглого столу його учасники сформували та подали в профільні комітети парламенту власні рекомендації щодо поправок до проекту КПК.
     




    ckp.kiev.ua
    ckp.kiev.ua
    ckp.kiev.ua
    ckp.kiev.ua
    ckp.kiev.ua
    ckp.kiev.ua