Архів консультацій

    Житлово-комунальне господарство


    Василий Иванович
    Получили с сестрой в наследство комнату в гостинке после смерти жильца. В ней сейчас никто не живет. Оплачивал регулярно все коммунальные услуги в которых - логично - отсутствовали начисления на горячую воду т.к. никто в комнте ею не пользуется. В графе "количество жильцов" стоял ноль. Затем вдруг ноль заменился на единицу и теперь я должен платить за 3,5 кубометра горячей воды в месяц. В КиївЕнерго говорят, что так положено по какому-то новому постановлению (какому - не говорят). Правильно ли это? Как можно требовать оплату за непотребленную услугу? Буду благодарен за разъяснение.
    Житлово-комунальне господарство
    14:09 15.03.2018
    відповідь:

    Добрий день, Василь Іванович!
    Відповідно до п. 21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630) у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання - з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення - з розрахунку на одну особу та на ведення особистого підсобного господарства.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Корнеллія
    Водоканал протизаконно відключив водопостачання та заглушив каналізацію.
    Службою контролю було встановлено. що дійсно водопостачання у квартирі є відсутнім та заглушена каналізація.
    Але Водоканал заперечує відключення води ними. про що зазначили в акті.
    Всупереч цьому Водоканалом був скерован рекомендований лист СПОЖИВАЧУ про те. що ними буде обмежено водопостачання.
    Офіційно було надіслано звернення Споживачем до Держпродспоживстандарту та надіслано додатково Клопотання про призначення технічної експертизи.
    Однак через те. що Водоканал заперечує в відключенні водопостачання, Держпродспоживстандарт . який має право захищати споживача. надав відповідь. що це не їхні повноваження. Абсурд!!!
    В квартирі півроку відсутнє водопостачання та з січня місяця заглушена каналізація.
    Це є ЗЛОЧИН!!!
    Прошу проконсультувати як діяти далей.
    В Актіі сам факт відсутності води встановлено службою Контролю Водоканала. який не задумується як постачальник, чому в квартирі відсутня вода.
    Житлово-комунальне господарство
    18:59 14.12.2017
    відповідь:

    Добрий день, Кореллія!
    Відповідно до ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобв’язаний забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг.
    Відповідно до ст. 20 вказаного Закону Споживач має право на:
    - відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров'ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг;
    - усунення протягом строку, встановленого договором або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг;
    - на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством;
    - на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
    Радимо Вам звернутися до суду за захистом своїх прав. Це є найбільш ефективний спосіб захисту порівняно із скаргами, так як за невиконання судового рішення встановлена кримінальна відповідальність.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти! Наші юристи допоможуть Вам скласти позовну заяву та зібрати доказову базу.


    Оксана
    Доброго дня! Звернулася до юриста з питання розподілу рахунків за ЖКХ у приватизованій на 3 частини квартирі. Він відповів що це неможливо. Тільки розподіл метражу (окремі рахунки на прибирання прибудинкової території) і ніхто нам окремо за опалення, гаряче і холодне водопостачання, електроенергію, нараховувати нічого не буде. Ситуація така що третій власник відмовляється сплачувати свою частку, або дає її дуже незначну частину. Чи можливо через суд зобовязати підприємства які надають послуги ЖКХ надсилати нам окремі рахунки? Дякую!
    Житлово-комунальне господарство
    16:41 12.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Оксано.
    Юрист, до якого Ви звертались надав правильну консультацію.
    Ви можете звернутися до суду з таким позовом, проте навіть у випадку позитивного рішення, виконати його буде технічно складно. Наприклад, щоб розділити рахунок за водопостачання, потрібно буде відвести від спільної окрему трубу та встановити засоби обліку води.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Сергій
    Доброго дня.
    На загальних зборах осбб було прийнято рішення що до порядку розрахунку за теплову енергію. На будинку е своя котельня, кожне житло мае лічільник енергії. Прийняли рішення що ті квартири що не оплюють повинні сплачувати якість кошти за тепло.
    Питання: чи правомірне рішення прийняло осбб? Якщо споживач не получів послуги, яке право мають вимагати відшкодування?
    Житлово-комунальне господарство
    22:10 14.11.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Сергію!
    Відповідно до п.23 Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою КМУ від 3 жовтня 2007 р. N 1198, розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межою балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку (це комплект засобів вимірювальної техніки, на основі показів яких визначається обсяг спожитої теплової енергії), згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку.
    Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до положень статті 382 Цивільного кодексу України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. Такі приміщення власники квартир утримують спільно.
    Можливо, плату саме за опалення цих спільних приміщень і мало на увазі ОСББ.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Валентина
    Доброго дня! Якщо можна, дайте, будь-ласка, роз"яснення з наступного питання. На фасаді приватної будівлі, де працює стомат.кабінет, розміщені вивіски з назвою підприємства "Стоматолог". Сьогодні отримали постанову адмінкомісії міської ради про накладення штрафу на власника стомат.кабінету в розмірі 1700 грн. "за розміщеня зовнішньої реклами "Стоматолог" на фасаді будівлі" (цитата з постанови) з посиланням на те, що це є порушенням Правил благоустрою міста та ст.152 КУпАП. Чи є законними такі вимоги та дії міської влади? Чи немає тут порушення прав суб"єктів підприємницької діяльності? І чому такий великий штраф? Дякую.
    Житлово-комунальне господарство
    22:04 25.10.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Валентино!
    Розмір штрафу складає 1700 грн, тому що санкцією ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено за порушення правил благоустрою накладення штрафу на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Міська рада, відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про благоустрій населених пунктів", "Про основи містобудування", може затверджувати Порядок розміщення вивісок у місті, де встановлюються загальні вимоги до вивісок.
    Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Євгенія
    Доброго дня! Я працювала бібліотекарем у школі. Сьогодні - пенсіонерка. До 2016 року отримувала пільгу на електроенергію. Зараз цю пільгу - знято. Чи правомірно це?
    Щиро дякую за відповідь
    Житлово-комунальне господарство
    17:13 29.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Євгенія!
    Механізм надання пільги на електроенергію визначається Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/389-2015-п).
    Зазначені пільги надаються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. В 2016 році цей дохід складав 1930 грн, в 2017 - 2240 грн. Можливо, відміна пільги була зумовлена збільшенням середньомісячного доходу Вашої сім'ї. Радимо Вам звернутись до підприємства, що надає послуги з постачання електроенергії, для з'ясування причин відміни пільги.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Олександр
    Добрый день. Я владелец нежилого фонда в многоэтажном доме с ОСББ. Официально веду коммерческую деятельность - студия йоги. Режим работы: 8:00 - 23:00. Члены ОСББ своим решением хотят : 1) установить ворота для ограничения въезда; 2) ораничить заход клиентов по времени с 9:00 до 19:00. На сколько такое решение членов ОСББ легитимно и не ограничивает ли мои права как члена ОСББ занятия предпринимательской деятельностью? Спасибо
    Житлово-комунальне господарство
    13:26 29.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Олександр!
    Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
    Якщо таке рішення буде прийняте, радимо Вам ознайомитись із рішенням ОСББ, для того щоб дізнатись чи був кворум і чи є це рішення правомочним.
    Відповідно до ч. 6 ст. 10 Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Ви зможете визнати рішення зборів недійсними та вимагати усунення перешкод у користуванні майном в судовому порядку.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Роман
    Доброго вечора. Зараз існує велика кількість усіляких так званих муніципальних програм. В одній з них нібито наше ОСББ приймає участь. Питання: чи має право голова ОСББ без погодження 75% співвласників приймати рішення стосовно участі у цих програмах? Яку відповідальність може понести за свої неправомірні дії голова ОСББ і як її до цього можна притягнути?
    Житлово-комунальне господарство
    23:40 24.05.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Романе!
    Повноваження голови правління, надані загальними зборами об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, містяться в статуті ОСББ.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Ірина
    Добрый день! Два года назад купили нежилое помещение на тех этаже 25 этажного дома. Покупали у застройщика, все официально. Право собственности оформили и зарегистрировали. Используем под офис, коммуникации в офисе не проходят, высота потолков 2,70. На тех этаже так же есть другие офисы. Сейчас в доме собираются создать ОСББ, и судиться со всеми кто занимает тех этаж, аргументируя, что после создания ОСББ это уже буде собственность всего дома и тех этаж застройщик не имели право продавать. Подскажите пожалуйста, законно ли это, и могут ли отсудить данные помещения, и вернуть их в собственность ОСББ. Как можно себя обезопасить и не потерять помещение. Если возможно, ссылка на закон. Заранее благодарна, за ответ!
    Житлово-комунальне господарство
    15:59 19.04.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Ірино!
    Для надання відповіді на Ваше питання необхідні уточнення та ознайомлення з документами. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    андрей
    возможно ли принять решение на зборах осбб об уплате за услуги не отталкиваясь от квадратных метров
    Житлово-комунальне господарство
    19:52 05.04.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Андрію!
    Законом України «Про обєднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Тобто, порядок розподілення внесків і платежів передбачений законодавчо і тому не може регулюватись рішенням зборів осбб.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    сторінка 1 2 3 4 Наступна