Житлове право
Иван
Ми з жінкою хочемо продати квартиру,в нас е двое неповнолітніх дітей. квартира дісталась жінці у спадок від її матері.квартира знаходиться в городі (А) і жінка там прописана, проживаемо ми всі в городі (Б) діти прописані зі мною на квартирі яка належить моему батькові. В квартирі яку хочемо продати діти ніколи не проживали і не були прописані там.
Питання: чи потрібен в такому разі дозвіл органу опіки та піклування?
Доброго дня, Іван! Відповідно до положень ст.12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей», ст.18 Закону України «Про охорону дитинства», ст.177 Сімейного кодексу України згода органів опіки та піклування необхідна лише у випадку, якщо дитина є власником (співвласником), або має право на користування жилим приміщенням, що відчужується. В Вашому ж випадку, діти зареєстровані в іншій квартирі, а, отже, прав на квартиру, котру Ви бажаєте продати не мають, в зв’язку з чим дозвіл органу опіки та піклування на її продаж не потрібен.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Стародуб Сергій
Доброго дня, Сергій! Відповідно до положень чинного законодавства, а саме Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», Цивільного кодексу України, а також Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005, коридор жилого будинку відноситься до спільної сумісної власності усіх власників квартир, тому будь-які зміни в такому майні мають відбуватися за згодою всіх співвласників. Відповідно до положення п.13 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків спори, що виникають під час користування приміщеннями житлових будинків, розв'язуються шляхом проведення переговорів між учасниками спору або у судовому порядку. В даному випадку порушене Ваше право власності на майно, шляхом здійснення перешкод у праві користування майном (коридором загального користування). Ви можете звернутись до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні своїм майном та з вимогою зобов’язати особу демонтувати незаконно встановлену перегородку.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Игорь
Прошу Вашей консультации.
Снимаю квартиру в многоэтажном доме с ОСББ.(договор аренды с хазяином квартиры есть.какой-никакой.)В доме таких как я -19 человек.Дом огорожен забором,есть охранник,уборщик.За все это исправно платится денежка.На днях оказывается было собрание членов осбб,на котором вынесено решение - нам 19 квартирантам запрещено ставить свои автомобили на территории двора.Правомочно ли такое решение? С ув Игорь.
Добрий день, Ігор!
Відповідно до ст. 1 Закону Укпаїни «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія є спільним майном багатоквартирного будинку.
Згідно з ст. 5 даного Закону спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників. Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками (ст. 9).
Відповідно до ч. 2 ст. 9 наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.
Тобто права голосу без доручення орендар не має.
Проте, рішення ОСББ не повинно обмежувати правомочності власника, до яких входить і здавання свого майна в оренду.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Такі вимоги може пред’явити і особа, що володіє майном на законних піставах – орендар.
Окрім того, радимо Вам ознайомитись із рішенням ОСББ, для того щоб дізнатись чи був кворум і чи є це рішення правомочним.
Відповідно до ч. 6 ст. 10 вказаного закону рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.
Ви можете визнати рішення зборів недійсними та вимагати усунення перешкод у користуванні майном в судовому порядку.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Андрій
до мого питання.
Виникла проблема з забудовою( тамбуром) який я зробив між моєю квартирою та квартирою сусіда у 9- поверховому будинку з правлінням ОСББ.
На позаминулих зборах ОСББ (після того відбулися ще одні збори) я підняв питання про дозвіл на забудову тамбурів між квартирами , мається на увазі тамбур на 2 квартири площею 4 кв.м., на зборах питання не набрало достатньої кількості голосів і було прийняте рішення про додаткове поквартирне опитування листуванням із занесенням в протокол зборів. Пройшов рік , але ніякого опитування не відбулося. Я прийняв рішення створити дану забудову після оформлення листа-погодження із-сусідами по площадці ( 4 квартири на 8 поверсі) . Даний лист я оформив і побудував данний "тамбур" . В цей же день до мене звернувся голова ОСББ із претензією , що я створив "самострорій" , захопив спільну власність ,яка належить жителям усіх підїздів, аргументуючи це тим,що в статуті ОСББ вказано , що спільна власність ділиться тільки на загальних зборах і я не мав права цього робити. Сьогодні має відбутися засідання правління осбб , з мого питання, де я теж буду присутній. Вони погрожують , що подадуть запит на юридичну консультацію і після цього,якщо справа буде "виграшною".то подадуть у суд позов із вимогою демонтувати мою конструкцію.
Ніхто із сусідів претензій не висловлював.
Я виконував свої дії спираючись на наступні закони:
Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 29, ст.262
За рішенням зборів співвласників повноваження щодо прийняття рішень стосовно спільного майна, яким користується лише певна група співвласників (співвласники квартир та нежитлових приміщень, розташованих в одному під’їзді або секції багатоквартирного будинку, тощо), за умови що при цьому не порушуються права інших співвласників, можуть бути передані цій групі співвласників. Такі рішення стосовно спільного майна приймаються зборами зазначеної групи співвласників у порядку, передбаченому частинами четвертою - шостою, восьмою - одинадцятою цієї статті.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень відповідної групи (під’їзд, секція багатоквартирного будинку тощо). Якщо одна особа є власником квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить 50 відсотків або більше загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень відповідної групи (під’їзд, секція багатоквартирного будинку тощо), рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більш як 75 відсотків загальної кількості співвласників усіх квартир та нежитлових приміщень відповідної групи (під’їзд, секція багатоквартирного будинку тощо).
Нині згідно зі ст. 152 ЖК України виконання власниками робіт із переобладнання та перепланування жилого будинку й жилого приміщення приватного житлового фонду, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребує отримання документів, що надають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт уведення об’єкта в експлуатацію не потрібне.
6. Серед обов’язків співвласників багатоквартирного будинку в Законі № 417 чітко зазначено:ОБОВ’ЯЗОК кожного співвласника належно утримувати, експлуатувати, реконструювати, реставрувати, здійснювати поточний та капітальний ремонти, технічне переоснащення СПІЛЬНОГО МАЙНА багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Допоможіть будь-ласка, проконсультуйте,які є у правління ОСББ шанси у суді ,якщо до цього дійде.
Добрий день, Андрій!
Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників. Спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.
Відповідно до ст. 10 вказаного закону співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об'єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Таким законом є ЗУ «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку». Відповідно до ст. 10 цього закону органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об'єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.
Цією статтею встановлено і перелік питань, які відносяться до виключної компетенції загальних зборів, серед яких питання про використання спільного майна.
Тож для узаконення вашої побудови Вам варто утворити ініціативну групу не менш як з 3 осіб і скликати загальні збори для вирішення цього питання.
У процитованій Вами статті (ч. 12 ст. 10) щодо групи співвласників вказано, що група співвласників отримує повноваження приймати рішення щодо майна, яким користується, лише якщо рішення щодо надання таких повноважень буде прийнято зборами співвласників.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
сергей
Доброго дня, Сергію!
Статтею 24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" встановлено, що органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму зобов'язані вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти) як жилих будинків і прибудинкових територіях. Проте все залежить від того, чи перевищує рівень шуму встановлені норми для відповідного часу доби.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Альона
Доброго дня, Олено!
Відповідно до статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача. В акті зазначаються строки, види, показники порушень тощо. Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача і зафіксувати порушення. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами.
Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Олексій
Доброго дня, Олексію!
Відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи.
Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення.
Стаття 71 Житлового кодексу передбачає збереження права користування житловим приміщенням у разі взяття під варту або засудження до арешту,обмеження волі, позбавлення волі на певний строк чи довічне позбавлення волі - протягом усього часу перебування під вартою або відбування покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім'ї.
Згідно до ст. 47 Конституції України ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Отже, зняти Вас з реєстрації місця проживання без Вашої згоди можливо лише у судовому порядку.
Для відновлення порушених прав Ви можете звернутись до суду.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Юлія
Доброго дня, Юліє!
Оскільки ваша мати є власником, то вона може вільно розпоряджатися своїм майном. Реєстрації місця проживання дає лише право на користування.
Однак, права малолітніх дітей, в такій ситуації, захищаються законом. Тому для відчуження згаданої квартири необхідна буде згода органу опіки й піклування. А в разі продажу квартири без такого дозволу, це є однією із можливих підстав для визнання такого договору недійсним.
За більш детальною інформацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
Будемо раді допомогти!
ліля
Доброго дня, Ліліє!
Дане питання, включаючи терміни проведення ремонтних робіт на конкретній території, підпорядковується органам місцевого самоврядування, до яких необхідно звернутися за відповідною інформацією в порядку Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення»
Таким чином Ви маєте право звернутися із запитом на інформацію. Вже виходячи з відповіді – зі скаргами або вирішувати бездіяльність суб’єкта владних повноважень в судовому порядку, якщо існують для цього підстави.
В разі виникнення додаткових запитань – звертайтеся до наших спеціалістів: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!
Тетяна
Доброго дня, Тетяно!
Для прогнозування подальших дій необхідно ознайомитися із наявними у Вас документами, зокрема договорами між Вами та ЖЕКом.
Виходячи з цього, можливо вирішити дане питання в судовому порядку.
За детальною інформацією звертайтеся до наших спеціалістів: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!
сторінка 1 2 3 4 Наступна