Архів консультацій

  ДТП, ДАІ


  Слободзян Марія
  Їдучи по місту на велосипеді під час погіршення погоди піднялася буря і вітер нагнав пісок , що обмежив мою видимість внаслідок чого я врізалася на невеликій швидкості на припаркований автомобіль . Автомобіль був на узбіччі , водій за кермом , авто було без аварійної сигналізації через що я його і не помітила. ДАІ не викликали, думали вирішиться .Водій відразу почав вимагати гроші показуючи на подряпини на задньому бампері які я нібито завдав своїм колесом . Записавши мій номер сказав що я повинна повернути гроші . Хто правий в цій ситуації ? Чи повинна я відшкодувати збитки ?
  ДТП, ДАІ
  17:24 06.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Маріє!
  Відповідно до п. 6.2 постанови Кабінету Міністрів України «Про правила дорожнього руху» велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду - білого кольору, по боках - оранжевого, позаду - червоного. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).
  Щодо відсутності ввімкненої аварійної світлової сигналізації в авто, то відповідно до вищезазначених правил під час зупинки на дорозі в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на транспортному засобі мають бути ввімкнені габаритні або стоянкові ліхтарі, а при вимушеній зупинці додатково - аварійна світлова сигналізація.
  В умовах недостатньої видимості дозволяється додатково увімкнути ближнє світло або протитуманні фари та задні протитуманні ліхтарі.
  Якщо габаритні ліхтарі несправні, транспортний засіб слід прибрати за межі дороги, а якщо це неможливо, його необхідно позначити миготливим червоним ліхтарем або увімкнути аварійну світлову сигналізацію.
  Зважаючи на вищевикладене правила дорожнього руху бути порушення як Вами, так і водієм автотранспортного засобу.
  Однак факт порушення Вами чи водієм Правил довести досить складно. Необхідно відмітити чи були свідки,камери спостереження, протокол поліції тощо.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Євгеній
  Мені 16 років,маю скутер об'ємом 49.9 кубів,як можна їздити без прав і регістрації по селу?
  ДТП, ДАІ
  17:28 03.04.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Євгене!
  Відповідно до Закону України «Про правила дорожнього руху» право на керування транспортними засобами особам може бути надано: мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії А1, А) - з 16-річного віку.
  А1 - мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт.
  Враховуючи приписи Постанові Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388 «Про затвердження Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок» скутери як підклас мотоциклів підлягають обов’язковій реєстрації.
  Відповідно до ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), -тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  Тобто їздити без прав та не реєструвати відповідний транспортний засіб являється незаконним . Отже, їздити навіть в сільській місцевості без прав на скутер(категорія А1) Ви не можете.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49 , оф.74 або за телефоном: 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Виктор
  https://www.youtube.com/watch?v=vu_ZO90qydk
  я водитель белой копейки, авария произошла 05.01.16года между Винницей и Жмеринкой. По данному делу следователь отказался надать "схему ДТП", есть письменное заявление с ихним штампом на нем, с просьбой надать схему, он аргументировал это тем что он не имеет права, вчера а именно 28:03:16 я узнал что никто не просил схему, и дело вскоре закроют,так как в пострадавшей нет претензий ко мне, а именно водителя джипа, и посовместительству начальницей отца следователя, а меня вызнают виновным в произошедшем ДТП.
  У неё "водитель джипа"-лёгкие телесные.
  У меня-тяжёлые, еще примерно 1,5-2 месяца запрещено ходить.
  Вопросы:
  1)законны ли действия следователя, если нет то как его можно наказать?
  2)Виновен ли только я один здесь?
  3)Можно ли что то изменить в благоприятную ко мне сторону, а то становиться "козлом отпущения" никакого желания нет.
  Следствия ведут в Жмеринке, я сам с Винницы.
  ДТП, ДАІ
  10:40 29.03.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Вікторе!
  1. Дії слідчого є правомірними. Адже Ви не являєтеся учасником досудового розслідування і тому ознайомлюватися із матеріалами не можете відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
  2. Оголосити особу винним в даній ДТП має право виключно суд.
  3. Так як у Вас тяжкі тілесні ушкодження, Ви маєте право провести незалежну судово-медичну експертизу для підтвердження наявності та ступеня тілесних ушкоджень. На підставі зазначеного висновку можете звернутися із заявою до слідчого про визнання Вас потерпілим. Вже набуваючи статус потерпілого можете ознайомитися із матеріалами досудового розслідування в порядку ст. 220 221 Кримінального процесуального кодексу України.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49 , оф.74 або за телефоном: 044 228 6369.


  Вячеслав
  підкажіть будь ласка, чи можу я відкрити водійську категорію Е якщо я при цьому звільнився з місця роботи в якій я перед цим пропрацював 3 роки водієм?після звільнення пройшов тиждень.дякую!
  ДТП, ДАІ
  19:37 16.03.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Вячеславе!
  Для надання відповіді на Ваше запитання необхідні уточнення.
  Відмічаємо, що на сьогоднішній день категорії Е не існує, а замість неї являються CE, BE і DE. Перша з цих категорій дає право на водіння вантажівок, які мають причіп. Друга категорія призначена для легкових автомобілів і третя категорія — для зчленованих автобусів. DE категорія зазвичай затребувана тільки у великих мегаполісах і адміністративних центрах.
  Відповідності до Закону України «Про дорожній рух» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», для отримання водійських прав відповідної категорії необхідно скласти іспит. І обов'язково потрібно мати досвід водіння іншими транспортними засобами: B, C і D — не менше 12 місяців. Підтвердити досвід водіння може не тільки виписка з трудової книжки, а й документи на особистий автомобіль.
  Тому Вам потрібно скласти заново іспит вже на відповідну категорію. За детальною інформацією звертайтеся до регіональних новостворених сервісних центрів МВД.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном: 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Андрей
  сколько сейчас стоит снять-поставить на учет жигуль с заменной номеров и техпаспорта?киев...спасибо
  ДТП, ДАІ
  11:21 14.03.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Андрію!
  Задля точної відповіді на Ваше питання зверніться до відповідного регіонального сервісного центру МВД (http://mvd.center/registraciya-transporta/servisnye-centry-mvd/servisnye-centry-kiev.html за відповідною адресою).

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Сергєєв Сергій
  Доброго дня, в мени відібрали посвідчення водія за водіння не в тверезому стані на 5 років, в кого чи де мені дізнатись якого числа мені на перездачу.. тобто до повернення посвідчення водія? підскажіть будьласка.
  ДТП, ДАІ
  20:48 12.02.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Сергію!
  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» особам, які позбавлені права на керування транспортними засобами за керування такими засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, посвідчення водія повертається після обов’язкового проходження позачергового медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів.
  Отже, для того щоб повернути водійські права після закінчення строку, на який їх було позбавлено, Вам необхідно:
  1) Пройти медичний огляд та отримати медичну довідку форми 083;
  2) Звернутися до сервісного центру МВС за місцем реєстрації водія із відповідною заявою;
  3) Скласти теоретичний та практичний іспити.
  За правовою допомогою, в тому числі написання досудового попередження, звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Валерій
  Що передбачено законодавством, у разі коли винуватець ДТП має поліс ОСЦПВ, а потерпілий ні?
  ДТП, ДАІ
  16:49 11.02.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Валерію!
  Відповідно до ст. 33 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників наземних транспортних засобів» необхідно записати дані страхового полісу винуватця ДТП і невідкладно, проте не пізніше за 3 робочих дні письмово повідомити в його страхову компанію про ДТП.
  Тому немає різниці чи наявний поліс у потерпілого, адже відповідальність на винуватці ДТП.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Руслан
  Добрий день!Цікавить питання відносно заміни водійського посвідчення в звязку із зміною прізвища,що потрібно для цього (які документи)скільки це буде коштувати,чи будуть вимагати перездачі(прізвище змінювалося 3 роки назад)Дякую за відповідь!
  ДТП, ДАІ
  18:11 08.02.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Руслане!
  Чинним законодавством не передбачено обовязкового порудку заміни водійських прав у зв’язку зі зміною прізвище. При цьому завжди при собі необхідно мати документ, що підтверджує заміну прізвища (свідоцтво про шлюб, наприклад).
  Якщо таке бажання у Вас все-таки виникло, то дане питання врегульоване Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.
  Обмін посвідчення водія у зв'язку із зміною особистих даних власника (прізвище, ім'я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.
  Особи, які керують транспортним засобом (коли це підтверджено відповідними документами), обмінюють посвідчення водія без здачі іспитів.
  Особам, які протягом останніх 12 місяців не керували транспортними засобами, обмін посвідчень водія проводиться після складання теоретичного і практичного іспитів без обов'язкової додаткової їх навчання в закладі з підготовки водіїв.
  Обмін посвідчення водія проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання особи за умови надання картки водія або довідки з реєстраційно-екзаменаційного підрозділу про підтвердження факту видачі посвідчення водія та довідки про те, що особа не було позбавлено права на керування транспортним засобом, виданої Сервісним центром МВС ( колишньою Державтоінспекцією) за зареєстрованим місцем проживання. Довідка про те, що особа не було позбавлено права на керування транспортним засобом, дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.
  Також необхідно додати копію паспорту, медичну довідку встановленого зразка про придатність до керування відповідної категорії транспортного засобу; екзаменаційну карту водія; посвідчення водія; 2 фото розміром 3,5*4,5 см; квитанцію про сплату вартості послуг.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Анатолій
  Інспектор поліції склав протокол про адмінпорушення ст.173 через 20 днів.Чи законні дії працівника поліції
  ДТП, ДАІ
  18:22 06.01.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Анатолію!
  Протокол складається внаслідок здіснення правопорушення та не підлягає оскарженню. Свої зауваження до змісту протоколу про адміністративне праворушення, особа, на яку складено такий протокол може написати в самому протоколі.
  Для надання повної відповіді нам необхідно більше інформації про ситуацію.

  Звертайтесь до наших спеціалістів за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Олександр
  Доброго дня! Чи можна їздити на мотоциклі з коляскою (боковим причіпом) з категорією А?
  ДТП, ДАІ
  06:46 24.11.2015
  відповідь:

  Доброго дня, Олександре!
  Відповідь на ваше запитання міститься в Правилах дорожнього руху де зазначено, що мотоцикл - двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об'ємом 50 куб.см і більше.
  За більш детальною інформацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 15 Наступна