Архів консультацій

  Господарське право


  Анна
  Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи є неприбуткова установа (територіальний центр соціального обсулуговування) суб'єктом господарської діяльності ?
  Господарське право
  12:37 24.04.2018
  відповідь:

  Доброго дня, Анна! Відповідно до ст.55 Господарського кодексу України (далі-Кодекс) суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Перелік суб’єктів господарювання закріплений ч.2 ст.55 Кодексу: господарські організації, громадяни України, іноземці та особи без громадянства, котрі здійснюють господарську діяльність. Під господарською діяльністю, відповідно до ст.3 Кодексу, розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Така діяльність може здійснюватися як з метою одержання прибутку, так і без такої мети (некомерційна господарська діяльність). Відповідно до ст.52 Кодексу некомерційне господарювання - це самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку. Некомерційна господарська діяльність здійснюється суб'єктами господарювання державного або комунального секторів економіки у галузях (видах діяльності), в яких відповідно до статті 12 цього Кодексу забороняється підприємництво, на основі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування. Некомерційна господарська діяльність може здійснюватися також іншими суб'єктами господарювання, яким здійснення господарської діяльності у формі підприємництва забороняється законом. Згідно з Типового Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1417, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі — територіальний центр) є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. Територіальний центр утворюється для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування.
  Тобто, територіальний центр соціального обслуговування є бюджетною установою, що утворюється органом державної влади або органом місцевого самоврядування, та здійснює некомерційну господарську діяльність, а, отже, є суб’єктом господарювання.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Леся
  Доброго дня. Прошу допомоги у кадровиків, які працюють по аутсорсингу та аутстаффінгу персоналу. Розробляю штат новоспеченої компанії. Виникла професійний суперечка. Як правильно визначити КОД КП і назву посади директора компанії, яка надає послуги з аутсорсингу та аутстаффінгу персоналу ( продавців-консультантів). Як правильно написати в штатному розкладі: 1210.1 - 1** Директор (начальник, інший керівник) підприємства або 1314 Директор (керівник) малої торговельної фірми Дякую.
  Господарське право
  15:00 12.01.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Леся!
  Ми рекомендуємо 1210.1 - 1** Директор (начальник, інший керівник) підприємства.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Тетяна
  Доброго дня! Скажіть будь ласка: нам потрібно щоб фірма повернула в безготівкой формі кошти за товар, ми їм відправили офіційний лист із зазначеною сумою, що іще потрібно. ДЯкую
  Господарське право
  15:09 16.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Тетяно!
  У випадку здійснення оплати за товар у безготівковій формі повернення коштів відбувається у безготівковій формі через установу банку.
  Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Галина Василівна
  Доброго дня !
  Я - один із двох засновників підприємства у формі ТзОВ. При створенні підприємства у 1993 році мій внесок у статутний фонд склав 150 000 грн (50 % фонду).
  Зараз я хочу забрати свій внесок (150 000 грн.), не виходячи із складу засновників .
  Будь ласка, поясніть , як зміняться мої права і частка в майні підприємства ?
  Дякую.
  Господарське право
  10:43 13.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Галино Василівно!
  Забрати Вами свій внесок в повному обсязі являється можливим шляхом відчуження своєї частки. Однак це призведе до позбавлення всіх прав та обов’язків, так званого» виходу» із ТОВ. Необхідно зазначити, що у разі виходу з ТОВ (ст. 54 Закону України «Про господарські товариства», ч. 2 ст. 148 Цивільного кодексу України) учасник має право на виплату належної йому частки в майні ТОВ. У разі поступки (відчуження) частки учасник, що виходить, втрачає право на виплату йому частки в майні ТОВ.

  За детальною інформацією звертайтеся до наших спеціалістів за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Виталий
  Здравствуйте, меня интересует сбор документов для подачи в ПФ .В предприятии в котором я работал до 01.07.2000 . В данном случае меня интересует одно предприятие объявленное банкротом в 2010 г.в хозяйственном суде, в данный момент рассматривается дело в апелляционном хозяйственном суде. Ликвидатором должника назначен управляющий. Мне нужно получить справку о размере заработной платы! Можете ли Вы подать запрос ликвидатору этого предприятия?
  Господарське право
  20:50 02.09.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Віталію! Так, ми можемо подати запит до даного підприємства щодо розміру заробітної плати, але лише у випадку офіційного оформленого представництва Ваших інтересів (довіреність чи договір).


  Ольга
  Підкажіть які необхідно документи для оформлення перукарні та столової на ФОП з найманою працею (в т.ч і податкові)
  Господарське право
  16:04 12.03.2013
  відповідь:

  Шановна Ольго, запрошуємо Вас на прийом у наш офіс, де ми зможемо відповісти на запитання стосовно Вашого бізнеса. Запис на прийом за телефоном: (044) 228-63-69. Якщо Ви проживаєте не в Києві, Ви можете отримати консультацію письмово або за допомогою скайпу. Для цього направляйте Ваше запитання за електронною адресою: info@ckp.kiev.ua Дякуємо за розуміння.


  Дмитро
  Скажіть будь ласка який штраф може накласти управіління ЗПС за відсутність на Куточку споживача (їхньої адреси ЗПС)???? Напишіть будь ласка сюди! Бо на пошту не можу зайти! Дякую.
  Господарське право
  11:44 19.02.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Дмитро! Відсутність такої інформації є порушенням правил провадження торгівельної діяльності. Ст. 155 КУАП говорить: "Порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, тягне за собою накладення штрафу від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян."