Архів консультацій

    Успадкування, дарування, придбання


    Юрій
    Доброго дня! Хвилює питання, померла людина, залишився непереоформленний мотоцикл, жива дружина, син, по спадку про даний ТЗ нічого не вказано, як переоформити ТЗ і хто має законне право?
    Успадкування, дарування, придбання
    14:19 29.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Юрій!
    Майно, яке не вказане у заповіті спадкується за законом відповідно до черг спадкування. Згідно з ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
    Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.
    Отже,у Вашій ситуації право отримати мотоцикл має право дружина та син, які можуть усною угодою вирішити, кому він буде належати.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Роман
    Підкажіть будь ласка якщо батько одружився вдруге після смерті мами, а квартира в якій жили була подарована та згідно дарчої розділена на три рівних частини між двома дітьми і батьком то хто після одруження має право на спадщину?
    Успадкування, дарування, придбання
    20:45 11.05.2017
    відповідь:

    Добрий день, Роман!
    Відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України майно, набуте чоловіком до шлюбу, є його приватною власністю, а не спільною власністю подружжя. Ваш батько може на власний розсуд розпорядитись своєю часткою квартири шляхом складення заповіту. Якщо заповіт не складений, то після смерті батька майно буде успадковуватись за законом. Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Тобто 2 дітей та дружина успадкують частину квартири батька в рівних частках.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Наталя
    Доброго дня, у нас виникла наступна ситуація: багато років тому померла моя тітка а згодом і дядько (по матері), матір також уже померла. Заповіту не було, дітей у них також немає. Чи маю я право, як племінниця на оформлення у спадщину земельних паїв? Які потрібно документи і куди звертатись? Похованням дядька займалась я.
    Успадкування, дарування, придбання
    15:30 30.03.2017
    відповідь:

    Добрий день, Наталя!
    Відповідно до ст. 53 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.
    Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті особи.
    Відповідно до ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.
    Виходячи з зазначеної Вами інформації, можемо припустити що спадщина вже є відумерлою. Для того, щоб встановити цей факт, радимо Вам звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням.
    Якщо спадщина у власність громади не передана, майно матері Ви успадкуєте як спадкоємець першої черги, а дядька і тітки – за правом представлення відповідно до ст. 1266 ЦК України - ту частку спадщини, яка належала б за законом Вашій матері, якби вона була живою на час відкриття спадщини (друга черга). Для прийняття спадщини Вам необхідно буде відновити строки, в чому ми можемо Вам допомогти.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Олександр
    Доброго дня! Я з дружиною та двома дітьми (5 та 10 років) є власниками двокімнатної квартири. Діти прописані за іншою адресою. Хочемо продати двокімнатну квартиру, вкласти гроші в новобудову, а частку дітей виділити у рідної бабусі (3-х кімнатна квартира). Чи можливо таке і з чого почати?
    Дякую.
    Успадкування, дарування, придбання
    16:54 18.01.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Олександре!
    Для надання відповіді на Ваше запитання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Ірина
    чи потрібно робити оцінку майна (нерухомість) при подачі позову про визнання права власності на спадкове майно?
    Успадкування, дарування, придбання
    15:28 02.11.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Ірино!
    Відповідні позовні вимоги мають майновий характер.
    Стаття 80 Цивільного процесуального кодексу України визначає ціну позову. Ціна позову визначається виходячи з ринкової вартості майна. Доказування вартості майна законом покладається на позивача. Оцінка є одним із способів доказування ціни майна.
    За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Ольга
    Мой отец перед смертью написал завещание, что все принадлежащее ему имущество он завещает мне (мама к тому времени умерла, братьев и сестер у меня нет, папа женат 2-й раз). В мае 2005 г. он умер, но я получила по завещанию и оформила надлежащим образом только ? наследства (1/4 по закону полагалось его 2-й супруге). Она осталась проживать в нашем доме, но не оформила получение своей доли (только подала заявление о принятии наследства). В мае 2016 года она умерла. У нее есть сын, который присматривает за домом, и дочь.
    Мои вопросы:
    - Могу ли я получить оставшуюся неоформленной ? часть наследства?
    - Что необходимо сделать до истечения 6-ти месяцев со дня смерти 2-й супруги отца?
    - Что необходимо сделать после этого?
    Успадкування, дарування, придбання
    08:55 23.09.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Ольго!
    Частина майна, яку не оформила померла 2 дружина батька, перейде до її спадкоємців, якщо вони приймуть спадщину і через суд визнають за собою право власності в порядку спадкування.

    Для надання відповідей на Ваші запитання, нам необхідно більше інформації по справі.

    Тому телефонуйте нам за номером 0442286369 і наші спеціалісти Вам допоможуть.
    Будемо раді допомогти!


    Юлія
    Дякую, за відповідь! Але в мене є ще одне уточнення. Я являюсь співвласником квартири(мама основ.власник),квартира приватизована,чи може вона в судовому порядку без моєї згоди вона її розміняти чи продати?
    Успадкування, дарування, придбання
    13:10 22.08.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Юліє!
    Якщо Ви є співвласником, то без Вашої згоди продати квартиру не можна. А в разі звернення іншого співвласника до суду, Ви всерівно маєте право першого покупця.

    За більш детальною інформацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
    Будемо раді допомогти!


    Светлана
    Здравствуйте.
    Будьте добры, подскажите, пожалуйста. Имеет ли право мой ребенок на часть дома?
    У моих родителей четверо детей (всем за 30лет и все имеют отдельное место жительства)
    Родители умерли два года назад.
    На момент смерти родителей я с ребенком пяти лет была прописана в доме. (сейчас ребенку уже семь лет)
    После смерти родителей (завещания не было) все четверо детей подали заявление "на спадщину". Но официально оформили документы еще не все. При подаче заявления я спросила у нотариуса имеет ли право мой прописанный в доме ребенок участвовать а принятия наследства. Дом разделили между четырьма детьми родителей.
    Подскажите, пожалуйста, имеем ли мы с моим ребенком право на 2/5 дома? Или все таки за мной с ребенком 1/4 дома ? (я и ребенок прописаны в доме уже больше шести лет).

    Заранее очень багодарна Вам за ответ.
    С ув. Светлана
    Успадкування, дарування, придбання
    21:20 22.07.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Світлано!
    Так як заповіт не було складено, то відповідно спадкування будинку відбувається за законом, в порядку черговості.
    Необхідно відмітити, що кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги. Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині.
    Враховуючи вищенаведене, Ви маєте право прийняти спадщину в розмірі ? частини будинку, адже Ви підпадаєте під 1-шу чергу, а Ваш син - під 5-ту чергу спадкоємців за законом.

    Якщо у Вас виникнуть додаткові запитання – звертайтеся до наших спеціалістів за допомогою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Cергій
    Доброго дня. У мене таке питання: Померла моя бабуся а майно заповіла мені. Чи повинен я робити оцінку майна та слачувати мито у 5 відсотків від вартості майна. чи вступив в силу Закон №1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)». Документ набирає чинності 1 січня 2016 року.В якому йдеться що:Тепер не треба буде дітям, батькам, подружжю, рідним братам і сестрам, бабі, діду, онукам, правнукам купувати за десятки тисяч гривень у самих себе хату, земельну ділянку, пай, законом скасовується обов’язкове проведення оцінки майна та земельної ділянки. Також не треба платити податок у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом чи за заповітом.
    Успадкування, дарування, придбання
    19:17 16.02.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Сергію!
    Не повинні, так як відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування» від 20.10.2014 № 1709-VII абзацом восьмим частини другої статті 7 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" доповнили словами "крім випадків визначення розміру податку при спадкуванні спадкоємцями першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також при спадкуванні власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою". Так як Ви підпадаєте під другу чергу спадкування, оподаткування майна буде за 0-ю ставкою, а оцінка майна є необовязковою.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Ірина
    Доброго дня. Таке питання: Ми збираємося доглядати за людиною похилого віку за право успадкування її житла. Як можна себе убезпечити від таких ситуацій, як "передумав" і т.п.?
    Успадкування, дарування, придбання
    09:25 02.10.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Ірино!
    Так можна.
    Вам необхідно укласти договір про довічне утримання.
    Практика складання таких договорів є.
    Звертайтесь до нас за номером 044-228-63-69.
    Будемо раді допомогти!


    сторінка 1 2 Наступна