Архів консультацій

    Трудове право


    Валера
    Доброго вечора,я зареєстрований як ПП,надаю послуги по ремонту авто,чи можу я взяти на роботу двох людей по трудовому письменному договору міжду нами,по частичні їхній праці,чи за виконану працю,чи безсрочний термін?і як правильно з юридичной сторони зробить це,щоб не платити податок за них,і без підводних каменів для податкової?або якщо такої схеми і дійсно нема,то скіки нада платить за работніка по мінімальній схемі?Знаю що багато Підприємців так роблять..Дякую за консультацію
    Трудове право
    00:54 05.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Валерію!
    Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Тетяна
    Добрий вечір.Чи маю я право на лікарняний лист по догляду за 7 дитиною, яка знаходиться на стаціонарному лікуванню
    Трудове право
    20:28 04.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Тетяно!
    Відповідно до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» догляд за хворою дитиною (до 14-ти років) є одним із страхових випадків, у разі настання яких застрахованій особі видається листок непрацездатності та виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності. Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).
    Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, якщо вона потребує стаціонарного лікування, виплачується застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.
    За більш детальною інформацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
    Будемо раді допомогти!


    Євгенія
    Доброго дня! Чи має право вчитель-пенсіонер , що потрапив під скорочення штатів( реорганізація школи у філію - скорочення моєї посади педагога органвзатора), на повне навантаження . При цьому в усіх вчителів навантаження - 24 години і ще працюють два сумісники, які теж мають - по 30 годин.
    Трудове право
    12:12 04.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Євгеніє!
    Відповідно до ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту», розподіл педагогічного навантаження здійснює керівник за погодженням з профспілковим комітетом і затверджує відповідний орган управління освітою. Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки встановлюється тільки за його згодою.
    Обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи для працівників, які досягли пенсійного віку, не обмежується граничними розмірами.
    Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Наталія
    Чи має право підприємтво нараховувати суміснику, який працює на пів ставки (по сумісництву), нараховувати менше половини мінімальної зарплати (при цьому на основній роботі отримую більше мінімальної заробітної плати)? На підприємстві стосовно даної ситуації я отримала таку відповідь: "Так, як ви працюєте за сумісництвом то ми немаємо права виплачувати вам половину мінімальної заробітної плати". На даний момент мені заплатили 1200 гривень і сказали, що це ваша заробітна плата за два місяця.
    Трудове право
    21:04 01.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Наталіє!
    Кодексом законів про працю України передбачено, що працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
    Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Вікторія
    чи може працювати лаборант міжшкільного навчально-виробничого комбінату за суміщенням на посаді лаборанта?
    Трудове право
    13:29 01.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Вікторіє!
    Суміщення професій є виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленої трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою), і виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.
    Суміщення допускається на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня.
    За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Анастасія
    Доброго дня. Я лікар-інтерн, моя інтернатура скоро закінчується і планую працювати у комунальному закладі ЦПМСД. Навчалась на контрактній основі в медичному університеті з 2009 по 2015 рр.. Трудова книжка раніше відкрита не була. Університет відправляє у лікарню, лікарня в університет. Моє запитання: хто і коли повинен оформити мені трудову книжку з вписанням університету і проходження інтернатури???
    Трудове право
    13:33 28.01.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Анастасіє!
    Якщо Ви навчались на контрактній основі, записи до трудових книжок про зарахування на навчання в інтернатуру і відрахування у зв’язку із закінченням вносить навчальний заклад, але за умови, що інтерн має трудову книжку. Інтернам без трудових книжок ці записи вносить роботодавець за місцем майбутньої роботи при оформленні трудової книжки на підставі виписок із наказів навчального закладу про зарахування та відрахування з інтернатури.
    За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Наталія
    Чи має право керівник установи відправляти працівника у відпустку без збереження заробітньої плати без заяви останнього? Якщо має, то в яких випадках?
    Трудове право
    17:22 26.01.2017
    відповідь:

    Добрий день, Наталія!
    Відпустка без збереження заробітної плати береться виключно за ініціативи працівника за його заявою відповідно до ст. 25, 26 Закону України «Про відпустки».
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Лариса
    В зв'язку з утворенням ОТГ вчителів школи звільняють і беруть знову на роботу, але по строковому договору, до кінця навчального року (змушують писати заяви, бо куди ми серед року підемо) Чи правомірні дії голови ОТГ?
    Трудове право
    22:36 25.01.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Ларисо!
    Відповідно до частини третьої статті 36 Кодексу законів про працю у разі зміни власника підприємства, дія трудового договору працівника продовжується та ніяких записів про звільнення не вноситься.
    У такому випадку трудовий договір не припиняється. Відповідно дії голови ОТГ є неправомірними.
    За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    марія
    Добрий день! підскажіть будь-ласка хто платить штраф ,якщо продавець не оформлений?
    Трудове право
    12:55 25.01.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Маріє!
    За використання найманої праці без юридичного оформлення несуть відповідальність роботодавці.
    В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Шроль Юрій
    Доброго дня.Чи правомірним є нарахування заробітної плати директорам загальноосвітніх навчальних закладів по 12 тарифному розряду з 1 січня 17 року. Заклад фінансується з державного бюджету. Підвищення обіцяють лише з 1 вересня 17р.
    Трудове право
    12:38 25.01.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Юрію!
    Тарифний розряд, відповідно до якого нараховується заробітна плата директору школи, залежить від кількості учнів у закладі.
    Підвищення посадових окладів педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, здійснюється з 1 січня 2017 року. Підвищення посадових окладів педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, здійснюється з 1 вересня 2017 року.
    За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    сторінка Попередня 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 30 Наступна