Архів консультацій

  Трудове право


  Тетяна
  Директор школи саботує виховну роботу школи. Не дозволяє дітей возити на екскурсії. Мовляв це велика відповідальність. Не дозволяє проводити вечори за ініціативи вчителів. Взагалі придушує будь-яку ініціативу. Школа підпорядковується ОТГ. Директор не квапитьсяться оформляти нові документи через що персонал отримав зарплатню із затримкою в 20 діб в порівнянні із іншими школами. В школі діє диктаторський режим через що висока плинність кадрів. Через конфлікти з батьками 28 дітей їздять до сусідньої школи Як можна звільнити такого горе директора?
  Трудове право
  14:57 20.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Тетяно!
  Потрібно колективно звернутися до відділу освіти, у сфері управління якого перебуває відповідний навчальний заклад.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Юлія
  Доброго дня! У меня виникла спірна ситуація. У червні 2017р я отримаю бакалавра за спеціальністю "Вчитель початкових класів", а у 2009р я отримала спеціаліста з "Соціології". Чи потрібно мені здобувати ступінь магістра, щоб підвищувати свою категогію, мати змогу атестуватися і отрмувати вищу заробітну плату. Дякую.
  Трудове право
  13:26 18.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Юліє!
  Якщо Ви бажаєте атестуватися як вчитель початкових класів то згідно «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», повинні мати повну вищу освіту. Відповідно до вказаного вище положення атестація на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій проводиться щодо вчителів та викладачів усіх спеціальностей, які мають вищу педагогічну або іншу вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра (повна вища освіта), зокрема: вчителі - повну вищу педагогічну освіту з предметів, які викладають; вчителі початкових класів - повну вищу педагогічну освіту за спеціальністю початкова освіта, початкове навчання або які мають дві освіти, одна з яких - вища педагогічна за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або вищу педагогічну з цієї самої спеціальності за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (базова вища освіта) та повну вищу педагогічну освіту за іншим фахом.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Марі
  Скажіть будь-ласка,якщо я працюю у школі асестентом педагога у інклюзивної у класі(12.5год) та довантажена 0,5 ставки бібліотекаря,та 0,5 ставки за сумісництвом також бібліотекарем у школі. Яка тривалість мого робочого тижня? І чи може мій робочий тиждень перевищувати 40год?
  Трудове право
  02:06 18.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Марі!
  Кодексом законів про працю України передбащено, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Люда
  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи має право директор підприємства звільнити дикретчицю без її згоди???
  Трудове право
  12:25 16.02.2017
  відповідь:

  Добрий день, Людмила!
  Ні, не має права, за виключенням повної ліквідації
  Відповідно до ч. 3 ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Олена
  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, у співробітника підприємства ювілей 75-років з дня народження, Чи можемо ми виплатити йому премію до дня народження, якщо в колективному договорі вказані такі виплати при досягненні 50; 55 та 60 років? (підприємство державне , не є бюджетною організацією)
  Трудове право
  10:34 16.02.2017
  відповідь:

  Добрий день, Олена!
  Підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові, порівняно з законодавством, трудові та соціально-побутові пільги для працівників (ст. 9-1 Кодексу законів про працю України).
  Наказом керівника підприємтва можна затвердити видачу премії такому працівнику.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Юля
  Працівник написав заяву на звільнення за власним бажанням і зник. Не відповідає на дзвінки. Не забрав Трудову книжку і останню платню. Що з ним робити?
  Трудове право
  09:12 16.02.2017
  відповідь:

  Добрий день, Юлія!
  Відповідно до п. 4.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок власник або уповноважений ним орган (роботодавець) зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.
  Відповідно до п. 4.2 Інструкції якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.
  Трудові книжки та їх дублікати, що не були одержані працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у відділі кадрів підприємства окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають на роботі. Після цього строку не затребувані трудові книжки (їх дублікати) зберігаються в архіві підприємства протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку їх можна знищити в установленому порядку (п. 6.2. Інтрукції).
  Перш за все радимо Вам звернутися до поліції з приводу відсутності відомостей про працівника.
  В будь-якому випадку роботодавець повинен здійснити остаточний розрахунок: нарахувати зарплату, включно з ЄСВ і ПДФО та депонувати її: повернути до каси або на поточний рахунок, де вона «чекатиме» на працівника.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Олександр
  Доброго дня.
  Підкажіть будь-ласка, працівник який приймає участь у всеукраїнських змаганнях має право на додаткову оплачувану відпустку (якщо він учасник цих змагань). А якщо він суддя на цих змаганнях? Чи кваліфікується це як участь у заході, чи в такому випадку він не має права на додаткову відпустку?
  Трудове право
  11:05 15.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Олександре!
  Для відповіді на Ваше запитання необхідні уточнення. Радимо ознайомитись з Порядком надання та оплати відпусток для підготовки та участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №565.
  В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Вікторія
  Добрий вечір! Підскажіть, будь-ласка, я влаштуваласі на роботу в навчально-виховний комплекс 12.01.2015 року на спеціальність "Вихователь", потім 2015/2016 навчальний рік я працювала в цьому ж НВК і вихователем і вчителем інформатики, в цьому навчальному році 2016/2017 я працюю вчителем початкових класів та учителем інформатики, я вагітна і декерет в мене з 12 червня цього року, спочатку директор запропонувала мені допрацювати до весняних канікул (27.03) і піти спочатку в звичайну вілпустку , а після еї взяти дородовий лікарняний, але через тиждкень гоіорить, що вона передивилась увано документи і я влітку 2016 року перегуляла свою відрпустку і тому в цьому році маю відпустку не 56 днів, а лише 37..таке взагалі реально чи вона щось плутає? Підскажіть, будь-ласка!
  Трудове право
  20:09 12.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Вікторіє!
  Для надання відповіді на Ваше питання - необхідні уточнення та ознайомлення із наявними у Вас документами. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Ivan
  На даний момент я в декретній відпустці по догляду за дитиною до 6-ти років. Я подав заяву і довідку ЛКК на продовження декрету по догляду за дитиною. Директор відмовляється мені підписувати цю заяву, бо він чув що я їжджу закордон працювати. Будь-ласка порадьте, що робити ??? Дякую наперед.
  Трудове право
  18:23 11.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Іване!
  Відповідно до статті 25 Закону України «Про відпустки» відпустку без збереження заробітної плати за бажанням працівника надають в обов’язковому порядку у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.
  Відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку надається за заявою працівнка тривалістю, визначеною в медичному висновку, і оформлюється відповідним наказом. Для отримання відпустки працівниця подає керівнику підприємства, установи, організації заяву про надання відпустки, а також медичний висновок. Тобто, роботодавець не має права відмовити у наданні відпустки, оскільки Законом України «Про відпустки» визначено, що вона надається в обов’язковому порядку.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Оксана
  Чи має право відділ освіти чи навчальний заклад знизити категорію вчителю за те, що учень ,маючи річну оцінку 10 балів,склав ЗНО на 8 балів?
  Трудове право
  16:02 09.02.2017
  відповідь:

  Добрий день, Оксана!
  Присвоєння кваліфікаційних категорій прямо не пов’язане із успішністю учнів на ЗНО.
  Кваліфікаційні категорії присвоюються виключно в результаті атестації педагогічного працівника. Порядок атестації і підставі присвоєння категорій визначено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим Наказом Міністерства освіти і науки України 06.10.2010 N 930.
  Відповідно до п. 3.3 Типового положення атестаційна комісія відповідно до затвердженого графіка роботи вивчає педагогічну діяльність осіб, які атестуються, шляхом відвідування уроків (навчальних занять), позаурочних (позанавчальних) заходів, вивчення рівня навчальних досягнень учнів, студентів, з предмета (дисципліни), що викладає педагогічний працівник, ознайомлення з навчальною документацією щодо виконання педагогічним працівником своїх посадових обов'язків, його участі у роботі методичних об'єднань, фахових конкурсах та інших заходах, пов'язаних з організацією навчально-виховної роботи, тощо.
  Відповідно до п. 3.5 типового положення керівник навчального та іншого закладу подає до атестаційної комісії характеристику діяльності педагогічного працівника у міжатестаційний період.
  Характеристика повинна містити оцінку виконання педагогічним працівником посадових обов'язків, відомості про його професійну підготовку, творчі та організаторські здібності, ініціативність, компетентність, організованість, морально-психологічні якості, дані про участь у роботі методичних об'єднань, інформацію про виконання рекомендацій, наданих попередньою атестаційною комісією, тощо.
  Більш детально про порядок атестування Ви можете дізнатись безпосередньо з Типового положення за посиланням http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1255-10
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 30 Наступна