Архів консультацій

    Трудове право


    инесса
    Мені 21р Навчаюсь стаціонарно в проф.училищі,можна офіційно працевлаштуватись в іншому місті,не втому що навчаюсь і не втратити виплати тобто поєднувати роботу з навчанням ??
    Трудове право
    16:02 09.03.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Інеса!
    Для надання відповіді на Ваше запитання нам необхідно більше інформації, зокрема, про які виплати Ви говорите. Якщо Ви маєте на увазі стипендію, то її виплата залежить виключно від успіхів у навчанні і не залежить від наявності додаткових доходів.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Екатерина
    Добрый день. Муж работал 3года по договору ЦПХ на Банк. Теперь его берут в штат, зашел разговор об оплате в дальнейшем больничных. В трудовой книге у него стажа всего 2года, хотя в период с 2007-2012год он служил по контракту в армии (но это в трудовую книгу не записали). Скажите, должны ли засчитать эти 5лет в страховой стаж (по военному билету), а так же 3года, которые он проработал по договору ЦПХ. Огромное спасибо за ваш ответ.
    Трудове право
    16:27 01.03.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Катерино!
    Відповідно до ст.11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню належать і громадяни, які виконують роботи на підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру; і військовослужбовці. А тому ці періоди мають зарахувати до страхового стажу.
    В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    КСЕНІЯ
    Доброго дня! .Перебуваючи на курсах,за відсутності спеціаліста, мої уроки не читалися. Тепер я в посиленому режимі вичитую години. А в іншій школі колегу за колегу
    проводили уроки, які відповідно їм оплатили. Хочу запитати, чи оплачується наразі самозаміна уроків у школі?Дякую.
    Трудове право
    15:53 01.03.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Ксенія!
    В листі Міністерства освіти і науки України від 28.11.2008 р. № 1/9-770 роз’яснено організацію та порядок оплати праці за заміну тимчасово відсутніх учителів. Зокрема, в листі зазначено, що в окремих виняткових випадках, коли заміну відсутнього учителя іншим учителем забезпечити неможливо, заміщення здійснюється наступним чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму з свого предмету дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання пропущеної програми. Учителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до пункту 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України 15 квітня 1993 року № 102.
    Звертаємо увагу, що оплата праці за заміну тимчасово відсутніх учителів у зв'язку із хворобою, навчанням у вищих навчальних закладах, при перебуванні на курсах підвищення кваліфікації, у службовому відрядженні, у творчих відпустках, за час виконання державних або громадських обов'язків, інших випадках, передбачених чинним законодавством, здійснюється в межах затвердженого фонду оплати праці.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Олександр
    Я написав заяву на звільнення 22.02.2017. Кажуть що два тижні попадає на 8 березня. Але я рахую що правильно на 7 березня. Чи правильно я рахую?
    Трудове право
    15:22 01.03.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Олександре!
    Відлік двотижневого строку відпрацювання розпочинається з наступного дня після подачі заяви на звільнення.
    В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Наталія
    Добрий вечір. Дайте, будь-ласка, відповідь на таке запитання: з 1 січня 2017 року Верховна Рада прийняла закон про розмір мінімальної зарплати в сумі 3200 грн. Чому в розрахунковій квитанції, яку видає бухгалтерія вказано, що ставка 1744 грн, а решта доплата 1456 грн до МЗП. Чи правильне таке трактування? Дякую.
    Трудове право
    20:28 23.02.2017
    відповідь:

    Добрий день, Наталя!
    Таке трактування неправильне. Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня встановлено мінімальну заробіну плату у місячному розмірі 3200 гривень.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Віктор
    Я вчитель інформатики вищої категорї, педагогічний стаж роботи в одній школі 31 рік. Чи маю я право бути прийнятим на роботу за сумісництвом вчителем інформатики в іншу школу, якщо я за дипломом інженер-механік?
    Трудове право
    23:07 22.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Вікторе!
    Відповідно до пункту 4.10 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 6. 10. 2010 р. № 930, педагогічні працівники з повною вищою педагогічною або іншою повною вищою освітою, які до набрання чинності Законом України "Про загальну середню освіту" (набрав чинності в 1999 році) працювали й продовжують працювати у навчальних та інших закладах не за фахом, атестуються на відповідність займаній посаді з присвоєнням кваліфікаційних категорій і педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту.
    Так як педагогічний стаж роботи 31 рік, Ви вважаєтеся таким, що маєте відповідну освіту для викладання інформатики в школі.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    артур
    какой штраф за не укладення трудового договору
    Трудове право
    18:06 22.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Артур!
    У разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення ( 96 000 грн).
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Віктор
    Працюю в школі вчителем інформатики з тижневим навантаженням 22
    години. Директор іншої школи, в якій звільнився вчитель інформатики, пропонує
    викладати інформатику в обсязі 8 годин на тиждень.
    Районний відділ освіти заперечує, стверджуючи, що максимальне граничне
    навантаження в моєму випадку в основній та іншій школі не може перевищувати
    27 годин на тиждень (начебто це вимога КРУ під час перевірки).
    Запитання. Чи правомірне таке обмеження, скільки годин на тиждень і на яких
    умовах я маю право викладати в іншій школі?
    Трудове право
    01:26 22.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Вікторе!
    Відповідно до ст. 25 Закону України «Про загальну середню освіту», педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності у відповідних співвідношеннях до тарифної ставки.
    При цьому обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи, яку може виконувати педагогічний працівник за основним місцем роботи, граничними розмірами не обмежується.
    Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» № 245 від 03.04.1993 р., загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу – тобто 9 навчальних годин для педагогічного працівника.
    Таким чином, кількість навчальних годин за основним місцем роботи законодавством не обмежена, а кількість навчальних годин за сумісництвом в іншому навчальному закладі не повинна бути більше 9 годин на тиждень, а тому обмеження районного відділу освіти неправомірні.
    В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Тетяна
    Доброго вечора. 06 грудня 2016 року прийнята на посаду адміністратора магазину з випроб терміном в 3 місяці. 01 лютого 2017 року переведена на посаду директора. В компанії кажуть, що випробувальний термін в 3 місяці починається заново з 01 лютого, так як переведена.
    Однак згідно законодавства для внутрішньо переміщених працівників випроб термін не встановляється, і відповідно мій випробувальний термін має закінчитися 05 березня 2017 року. Чи я помиляюся? Дякую за відповідь
    Трудове право
    19:31 20.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Тетяно!
    Статтею 26 КЗпП України визначено перелік обставин, за яких не встановлюється випробувальний термін. Так, для внутрішньо переміщених осіб випробування не встановлюється.
    За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Іван
    Являюся інвалідом 3 групи, працюю на державному підприємстві(дитсадок) на повну ставку.
    Як буде нараховуватися стаж роботи якщо я перейду роботу в цьому ж дитсадку але на пів ставки?
    Трудове право
    18:18 20.02.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Іване!
    Для надання відповіді на Ваше питання - необхідні уточнення. Зокрема: Ваше питання стосується педагогічного стажу чи страхового?
    Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 30 Наступна