Архів консультацій

  Трудове право


  Інна
  Доброго дня, у мене така ситуація, я знаходжусь утвідпустці по догляду за дитиною по досягненню нею 3 річного віку, у мене 2 декрета підряд , тобто з першого я не встигла вийти на роботу і пішла в другий декрет, наразі, моє місце роботи- банк у стадії ліквідації,підскажіть про правильний і вигідний спосіб звільнення, читала про угоду сторін...можливо є сенс написати заяву до 6 - ти років і що це мені дасть, дякую, допоможіть визначитись
  Трудове право
  15:34 11.05.2017
  відповідь:

  Добрий день, Інна!
  Відповідно до ст. 179 КЗпП відпустка для догляду за дитиною віком до 6-ти років є відпусткою без збереження заробітної плати.
  Ліквідація банку є тривалою процедурою, яка може затягнутись на кілька років й, на нашу думку, немає потреби для звільнення за власним бажанням чи за угодою сторін. До того ж, звільнення за угодою сторін не передбачає виплати вихідної допомоги , на відміну від звільнення у зв’язку з ліквідацією підприємства. Відповідно до ч. 1 ст. 44 КЗпП при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у 1 статті 40 цього Кодексу (ліквідація), працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.
  Також відповідно до ч. 3 ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда за ініціативи підприємства у випадку повної ліквідації підприємства допускається лише з обов'язковим працевлаштуванням.
  Тож, звільнення за угодою сторін є більш вигідним для роботодавця, а не для працівника. Оскільки Ви вже перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною до 3 років, змінювати її на відпустку по догляду до 6 років немає очевидної необхідності.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Надія
  Чи маю я право піти на півгодини швидше з роботи на другий день, якщо мене тієї ночі викликали по ургенції на роботу і в мене, крім того, є неповнолітня дитина до 14 років?
  Трудове право
  17:24 03.05.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Надіє!
  Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Олена
  Доброго дня! Якщо після народження дитини, написати на відпустку(працюю вчителем), то чи втрачаються якісь виплати,чи краще чекати закінчення декретної відпустки ?
  Трудове право
  09:43 03.05.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Олено!
  Згідно з ч.2 ст.20 Закону України «Про відпустки» до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.
  Тому у випадку, якщо Ви напишете заяву про надання щорічної відпустки, її тривалість буде додана до відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Олеся
  Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, чи можна жінку, яка має двох неповнолітніх дітей, примусити вийти у її вихідний на суботник, мотивуючи розпорядженням "зверху", при цьому діти повинні залишитися самі, так як батько працює в іншому місті.
  Трудове право
  16:42 08.04.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Олесю!
  Кодексом законів про працю України визначено, що робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством. Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. Ці норми стосуються всіх працівників (не лише жінок, що мають неповнолітніх дітей). Отже, посилання на розпорядження «зверху» не може бути підставою для виходу на роботу у вихідний день.
  В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Олена
  Добрий вечір. Я працюю із закордонною фірмою. Підписаний у нас договір підряду. Я приймаю на роботу працівників, які вже знаходяться закордоном і будуть виконувати там роботу. Чи можу я оформити наказ про відрядження без перепину кордону і відшкодовувати відрядні кошти, при наявності всіх документів та авансового звіту неоподатковуючи ці кошти? Дякую
  Трудове право
  23:37 06.04.2017
  відповідь:

  Добрий день, Олена!
  Для надання правової консультації нам важливо знати обгрунтування необхідності вжиття таких заходів. Зауважимо, що у документах фінансового та податкового обліку мають бути зазначені дійсні відомості.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  іван
  Школа знаходиться у стані реорганізації (зєднання) перетворення ЗОШ у НВК. Введено до єдиного державного реєстру 12 березня.А 24 березня мала засідати шкільна атестаційна комісія з атестації працівників. відділ освіти в усному режимі забороним атестувати вчителів мотивуючи що школа знаходиться у стані реорганізації.(директор школи не є головою комісії з реорганізації.
  Трудове право
  19:45 05.04.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Іване!
  Радимо звернутись до районної ради з приводу надання інформації про Комісію з реорганізації ЗОШ. Саме Комісія з реорганізації має забезпечувати здійснення усіх організаційно-правових заходів, пов'язаних з припиненням юридичної особи шляхом реорганізації.
  Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Степан
  Працюю оператором котельні від 1 листопада 2016 року.15 квітня 2017 року кінець опалюваного сезону.Чи маю я право на оплачувану відпустку перед звільненням?Якщо так,то на скільки днів?
  Трудове право
  21:44 30.03.2017
  відповідь:

  Добрий день, Степан!
  При прийнятті на роботу з працівником укладається трудовий договір, що регулює умови вашої праці та відпочинку. Оскільки ваш трудовий договір є строковим, він може містити особливі умови.
  В будь-якому випадку відповідно до ст. 3 Закону України «Про відпустки» за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.
  У разі звільнення працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.
  Відповідно до ч. 9 ст. 6 Закону України «Про відпустки» сезонним працівникам, а також тимчасовим працівникам відпустка надається пропорційно до відпрацьованого ними часу. В загальному тривалість щорічної основної відпустки для працівників становить 24 календарних дня.
  24 кал. дн. потрібно поділити на 365 дн. у році. Визначаємо частку відпустки, що припадає на 1 робочий день. Отримане число множимо на строк Вашого трудового договору (з 01.11.2016 по 15.04.2017 - 166 днів). Отже, 24/365*166=10,9 днів. Тобто Ви маєте право на відпустку не менш ніж 10 днів.
  Ви можете також не виходити у відпустку, а попросити грошову компенсацію. Відповідно до ст. 83 КЗпП у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Анна
  Доброго дня.Питання на яке хочу отримати відповідь:"Чи є правовим не атестувати вчителів закладу під час реорганізації ЗОШ на НВК".Дякую.
  Трудове право
  13:44 30.03.2017
  відповідь:

  Добрий день, Анна!
  Реорганізація навчального закладу — це форма припинення діяльності навчального закладу як юридичної особи, під час якої навчальний заклад припиняється, але всі його права й обов’язки в порядку правонаступництва переходять до нової (іншої) юридичної особи. Реорганізація навчального закладу, як і реорганізація будь-якого підприємства, установи, організації може здійснюватися шляхом злиття; приєднання; поділу; виокремлення. Якщо Вашу посаду не скорочують, Ви будете вважатись вчителем вже іншого закладу.
  Оскільки реорганізований навчальний заклад є правонаступником попереднього, не вбачаємо підстав не проводити заплановану переатестацію.
  Відповідно до п. 3.1 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 N 930, щороку до 10 жовтня керівники навчальних та інших закладів, працівники яких атестуються, подають до відповідних атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації.
  Керівник керівник навчального закладу повинен і надалі до реорганізації виконувати свої обов’язки, зокрема, до 1 березня подати до атестаційної комісії характеристику діяльності педагогічного працівника у міжатестаційний період (п. 3.5.).
  Також радимо звернутись за офіційним роз’ясненням з цього приводу до профільного органу - Департаменту освіти і науки місцевої державної адміністрації (якщо ЗОШ державної власності), або місцевої ради (якщо ЗОШ комунальної власності) на підставі Закону України «Про звернення громадян». Відповідно до цього закону громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Відповідно до ст. 20 звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно.
  Звернення рекомендуємо подати нарочно до канцедярії у двох примірниках, на Вашому мають поставити відмітку про прийняття.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Людмила
  Доброго дня. Поясніть як діяти педпрацівнику у випадку коли через неуважність замість 5 років міжатестаційного періоду получилось 6? Чи мають право відмовити у атестації? які це несе наслідки?
  Трудове право
  16:36 23.03.2017
  відповідь:

  Добрий день, Людмила!
  Порядок атестації і підставі присвоєння категорій визначено Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим Наказом Міністерства освіти і науки України 06.10.2010 N 930.
  Відповідно до п. 3.1 даного Порядку саме керівник навчального закладу, працівники яких атестуються, щороку до 10 жовтня подає до відповідних атестаційних комісій списки педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації, із зазначенням строків проходження підвищення кваліфікації. Саме він повинен слідкувати за вчасною атестацією працівників. Вказаний Порядок атестації не передбачає описаної Вами причини для відмови в допуску до атестації.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Андрій
  Добрий день. На роботі виникла така ситуація, на сусідній фірмі трапилась вночі пожежа, наше приміщення не зазнало шкоди окрім повного задимлення від згорання дерев'яних та пластикових матеріалів. Наше керівництво ніяк на це не відреагувало, ми тільки почекали до 12 години поки більш-менш дим вивітрився, але всерівно під стелею було повно диму і дихати було важко, після 5-ти хвилинного перебування в приміщенні розболівся голова! Але сказали йти працювати або писать відпустку за свій рахунок. Чи мали керівники право змушувати нас працювати в таких умовах?
  Трудове право
  17:21 22.03.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Андрію!
  Дії керівництва неправомірні, адже на підприємстві мають бути створені безпечні та нешкідливі умови праці.
  Кодексом законів про працю, ч.5 ст. 153, передбачено, що власник або уповноважений ним орган не вправі вимагати від працівника виконання роботи, поєднаної з явною небезпекою для життя, а також в умовах, що не відповідають законодавству про охорону праці. Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 30 Наступна