Архів консультацій

    Трудове право


    Сергій
    Доброго Дня.Я працюю в професійно-технічному ліцеї інженером електронником вже більше ніж півроку,відпуска мала би бути в мене в липні місяці.А мені говорять що я як новоприйнятий працівник зможу піти тільки в серпні.І на липень місяць мене переводять на роботу вахтера або сторожа на вибір.Підскажіть будь-ласка ци це можливо таке чи ні?
    Трудове право
    11:50 22.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Сергій!
    Відповідно до ст. 79 КЗпП України щорічні основна та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації. Якщо Ви працюєте більше ніж 6 місяців, Вам не мають права відмовити у наданні відпустки.
    Відповідно до ст. 33 КЗпП України тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою. Без Вашої згоди переведення буде протиправним.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Ігор
    Добрий день! Який саме документ про підтвердження стажу необхідно подати при оформлення пенсії завірену копію трудової книжки, чи оригінал? Дякую.
    Трудове право
    17:18 21.06.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Ігоре!
    Трудова книжка є основним документом, що підтверджує страховий стаж особи. При цьому з 01.01.2004 року страховий стаж рахується за даними системи персоніфікованого обліку. За період до 2004 року стаж можна підтвердити записами з трудової книжки. Для підтвердження трудової діяльності необхідно надавати або оригінал трудової книжки або завірені належним чином копії.
    В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Катeрина
    Доброго дня. Підкажіть,будь ласка,я вагітна і думаю над тим,щоб взяти в жіночій консультаціі довідку про лeгкий труд,бо дужe болить спина від довгого сидіння за комп’ютeром. Якщо в ній напишуть,що я маю працювати нe довшe 6 годин за ним,то цe вплинe на мою заробітну плату? Іі змeншать пропорційно скорочeнню робочого часу чи у мeнe залишься моя сeрeдня заробітна плата? Дужe дякую?
    Трудове право
    14:58 21.06.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Катерино!
    Вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.
    При виконанні легшої роботи, наприклад не довше 6 годин сидіння за компютером, вагітними жінками відповідно до медичного висновку, передбачено збереження середньої заробітної плати.
    За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Оксана
    Добрий день! На даний момент я перебуваю у щорічній відпустці. Я викладач школи, тому відпустка 56 календарних днів. У зв'язку з запрошенням на іншу роботу, мені потрібно звільнитися якнайшвидше. Підкажіть, чи можу я за законодавством бути звільнена через два тижні після подання заяви на звільнення? Чи обов'язково треба чекати останнього дня відпустки.
    Трудове право
    16:20 20.06.2017
    відповідь:

    Доброго дня Оксано!
    Оскільки Ви звільняєтесь за власною ініціативою то законодавчої заборони на таке звільнення немає. Ви маєте право звільнитись за власним бажанням попередивши про це роботодавця за два тижні, як це передбачено статтею 38 КЗпП. Крім того Ви можете визначити більш короткий строк у заяві про звільнення, якщо підставою для звільнення буде «угода сторін». Але це можливо тільки за згодою роботодавця.


    оксана
    у мене малолітня дитина і чоловік пенсіонер,чи можу я розраховувати на додаткову відпустку?
    Трудове право
    23:24 15.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Оксана!
    Відповідно до ст 7-8 Закону України "Про відпустки" додаткова відпуска надається працівникам за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці.
    Проте, за згодою роботодавця за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Алла
    Доброго дня! У нас в навчальному закладі є посада бібліотекаря, людина, що працює на цій посаді має педагогічне навантаження 12 год на тиждень, що не суперечить п.91 наказу МОН №102 про оплату праці педагогічних працівників. Але відпустка у неї лише 31 к.д., чи є можливість надати їй відпусту педагогічного працівника 56 к.д. Працівниця має вищу освіту, кваліфікацію культурно-освітього працівника, керівника гуртка. В навчальному закладі працює 14 років.
    Трудове право
    22:44 15.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Алла!
    Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963 (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/963-2000-п) посада бібліотекаря не передбачена.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Тетяна
    Чи може працююча бабуся оформити відпустку по догляду за дитиною до 3-х років,коли мати,домогосподарка,хоче поїхати на роботу за кордон?
    Мати соц.виплат не отримує. є довідка з совбезу.
    Трудове право
    16:51 15.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Тетяна!
    Відповідно до ст. 181 КЗпП та ст. 20 Закону України «Про відпустки», відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

    Згідно із Законом України «Про відпустки» та ст. 179 Кодексу законів про працю України відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка всиновила чи взяла під опіку дитину.
    Тож якщо мати не перебувала у даній відпустці та виплат не отримувала, така відпустка може бути оформлена працюючою бабусею.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    наталя
    Доброго дня. Оформилась на завод по виробництву морозива28 травня. Мене зразу оформили по трудовій. Пройшовши перший день стажировки зрозуміла, що робота надто важка і дуде щільний графік. Пийшла в відділ кадрів і попросила звільнитись. Сказали, що треба відпрацювати 14 днів. Я написала заяву 1 червня. Відробивши тиждень, попередила відділ кадрів, що не пройшла одного з лікарів на санітарну книжку і тому не маю допуску до роботи. Сказали принести справку. Я пішла з 7 по 14 на лікарняний. Якраз 14 останій день відробіток.Мені повідомили, що мене звільнили 7, так як я пішла і здала пропуск, хоча мені сказали, щоб мене звільнити треба довідка. І сказали, що оплачувати лікарняний не будуть, бо я мало пропрацювала. Розрахунок буде через тиждень або два, вони не знають коли нарахують. Чи правильні дії працівників відділу кадрів і в який термін я маю получити розрахункові після звільнення. Дякую.
    Трудове право
    15:15 15.06.2017
    відповідь:

    Добрий день, Наталя!
    Відповідно до ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. За бажанням роботодавця, він може відпустити працівника і раніше.
    Якщо Вас звільнили 7 числа, то Ваш лікарняний не увійде в розрахунок, так як Ви вже не були працівником заводу.
    Відповідно до ст. 47 КЗпП Вроботодавець зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, роботодавець повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    олена
    доброго дня. я маю йти у декретну відпустку 16 (або 23 ) червня. але якщо вийду з 1 липня. то отримаю лікарняних виплат на 1100 грн більше. чи можу я пізніше15 червня (зокрема з 1 липня) вийти у декретну відпустку і чи не скоротиться відповідно на 1-2 тижні її тривалясть? зазадалегідь вдячна за допомогу.
    Трудове право
    16:54 13.06.2017
    відповідь:

    Доброго дня Олено!

    Відповідно до ст. 20 ЗУ "Про відпустки" Тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів). Вона надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

    Як бачите, тривалість відпустки не скоротиться і законодавцем передбачена можливість використання різної кількості днів відпустки до пологів.

    У разі виникнення додаткових запитань Ви можете звернутись на електронну адресу 9@ckp.kiev.ua


    Наталія
    Доброго вечора! 6 червня виходжу на роботу після відпустки по догляду за дитиною до 3-х років, на посаду майстра виробничого навчання. Чи маю право в липні взяти щорічну повну відпустку?
    Трудове право
    22:29 31.05.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Наталіє!

    Щорічна основна відпустка надається працівникам за відпрацьований робочий рік.

    При цьому, відповідно до ст.9 Закону України «Про відпустки» до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, не зараховується частково оплачувана відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 30 Наступна