Архів консультацій

  Трудове право


  марія
  чи зараховується навчання в педколеджі під час нарахування зарплати як доплата за стаж
  Трудове право
  15:27 15.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Маріє!
  Час роботи, який зараховується до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників передбачений Порядком виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. №78.
  Навчання в педагогічному коледжі, відповідно до зазначеного Переліку, не входить до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Олександр
  Доброго дня. При звільненні з випробувального терміну за власним бажанням потрібно відпрацьовувати 14 робочих днів?
  Трудове право
  12:08 09.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Олександр!
  Так, потрібно відпрацювати.
  Відповідно до ст. 26 Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.
  Укладення трудової угоди означає, що особа вже стала працівником у даного роботодавця, незважаючи на те, що для неї ще встановлений випробувальний строк. Тож на випробування на працівника поширються усі норми трудового законодавства в загальному порядку.
  Стаття 38 КЗпП встановлює, що працівник зобов’язаний письмово за два тижні попередити роботодавця про своє бажання щодо розривання трудового договору.
  У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
  Трудовий договір можна припинити за угодою сторін в строк, погоджений із роботодавцем (ст.36 КЗпП). Тож якщо роботодавець погодиться відпустити Вас в день подачі заяви, такий варіант теж можливий.
  Більше інформації щодо прав та обов’язків працівника під час випробування можна знайти в статті за посиланням https://ckp.in.ua/articles/6057, де наш адвокат Катерина Коваленко роз’яснює трудове законодавство.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Роман
  Добрий день! Після незаконного звільнення, я рішенням суду був поновлений на роботі. Рішення суду передбачало стягнення з організаці компенсації за час вимушеного прогулу та компенсації моральної шкоди. Суми, які відповідають даним стягненням мені буди нарахоані, але одночасно з мене було знято суму вихідної допомоги, яка була виплачена мені при скороченні. Тобто виходить, що рішення суду не було виконано чи було виконано частково. Дайте пораду, як мені діяти. Дякую.
  Трудове право
  10:19 24.10.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Романе!
  Законодавством не передбачено повернення працівником сплаченої йому вихідної допомоги при поновленні на роботі. В листі від 08.01.2009 р. N 1/06/186-09 Міністерство праці та соціальної політики роз'яснює, що судом при винесенні рішення про сплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу має враховуватися факт виплати працівникові при звільненні вихідної допомоги. Якщо ж судом не було враховано суму вихідної допомоги, присуджено стягнути на вашу користь конкретну суму коштів, то підприємство повинно перерахувати саме визначену судом суму. Якщо роботодавець добровільно не виконає рішення суду, ви можете з вернутися у виконавчу службу, яка забезпечить виконання судового рішення в примусовому порядку.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Алла
  Добрий день! В мене втрачена трудові книжка. В організації де я працювала деякий час був пожар, мені видали Справка для підтвердження стажу без номерів наказів, акт про пожар в бухгалтерії наданий. Стаж відмовляються приймати. Що мені робити?
  Трудове право
  13:31 17.10.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Алло.
  Відповідно до п. 5.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від від 29.07.1993 № 58, якщо трудова книжка (вкладиш до неї) стала непридатною (обгоріла, розірвана, забруднена і т.інш.), то власник або уповноважений ним орган за останнім місцем роботи видає працівнику дублікат трудової книжки (вкладиш до неї).
  Таким чином, перш за все Ви маєте право вимагати у роботодавця дублікат трудової книжки.
  Довідка, яка видана Вам скоріш за все є Довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, яка передбачена Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (затв. постановою КМУ від 12 серпня 1993 р. N 637).
  Якщо ви зверталися з цією довідкою до Пенсійного фонду і працівники відмовилися зарахувати Ваш трудовий стаж, то ви можете поскаржитись начальнику відповідного управління Пенсійного фонду на дії цих посадових осіб, а також звернутись за захистом своїх прав до адміністративного суду.
  При цьому, відповідно до п. 3 вище зазначеного Порядку за відсутності трудової книжки, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання
  Крім цього, відповідно до п. 17 Порядку за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  людмила
  Доброго ранку. При створенні сімейної медицини в 2011р. мене перевели з ЦРЛ в ЦПМСД. При переведенні не була виплачена компенсація за невикористані соціальні відпустки на дітей(одинока мати). Чи маю я право скористатись відпустками за попередні роки на теперішньому місці роботи, що для цього потрібно. В кадрах сказали, що попередній роботодавець повинен перерахувати кошти, чи лише потрібна довідка про невикористані відпустки і не виплату компенсації?
  Дякую.
  Трудове право
  09:31 11.10.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Людмило!
  Відповідно до ст. 24 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи. У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.
  Таким чином можливості перерахування грошової компенсації за невикористані дні зазначеної соціальної відпустки на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник при звільненні за переведенням, чинним законодавством не передбачено.
  Аналогічні роз’яснення надало Міністерство соціальної політики України в листі N 4053/0/14-15/18 від 24.03.2015 р.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Тетяна
  У новому законі про освіту надається право вчителям на творчу відпустку протягом року.Чи можна скористатись цим правом в цьому році? Який механізм надання творчої відпустки?
  Трудове право
  21:34 04.10.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Тетяно!
  Творчі відпустки надаються для закінчення дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата або доктора наук та для написання наукових праць. Така відпустка надається на підставі заяви та рекомендації вченої ради/наукової ради про доцільність її надання.
  З особливостями та умовами надання творчих відпусток можна ознайомитись в Постанові Кабінету Міністрів України від 19.01.1998 №45 «Про затвердження умов, тривалості, порядку надання та оплати творчих відпусток».
  В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Наталія
  Доброго вечора! Прошу дати відповідь на запитання. В розрахунковому листі бухгалтерії підприємства, де я працюю зазначено: ставка - 1744, доплата до МЗП - 1456 грн. В сумі - 3200. Чи вірно це? І друге запитання: В розрахунковому листі за вересень місяць 2017 року зазначено індексаційну доплату за 09 місяць 2017 р в сумі 116 грн.20, але доплата до МЗП зменшена і становить 1339грн.80. Працівник бухгалтерії пояснив це тим, що сума нарахування зарплати не може перевищувати 3200 грн. Чи відповідає це закону?
  Трудове право
  18:09 27.09.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Наталія!
  Законом України «Про оплату праці» передбачено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, розмір якої, починаючи з 01.01.2017 року складає 3200 грн.
  Разом з тим зазначаємо, що структура заробітної плати складається з основної заробітної плати (тарифна ставка/оклад), додаткової заробітної плати (доплати, надбавки, премії) та інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
  В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Ольга
  Здравствуйте. Мой папа работает в ООО уже на протяжении 11 лет.Отпуск брал всего 2 раза.Сейчас ему сделали операцию и он хотел оформить отпуск.Но на фирме сказали что у него нет отпуска вообще! Компенсацию за неотгуляный отпуск ему тоже не давали.Подскажите пожалуйста как правильно поступить в данной ситуации
  Трудове право
  09:06 27.09.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Ольго!
  Чинним законодавством передбачено, що право на відпустки мають особи, котрі перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.
  Для надання відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Віра
  Доброго дня!
  Педагогічний працівник ЗОШ під час літньої відпустки перебувала на лікарняному, тому відпустка не викоористана. Чи має вона право піти у відпустку під час навчального року 2017-2018?
  Трудове право
  19:05 19.09.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Віро!
  Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 80 Кодексу законів про працю та п.1 ч. 2 ст. 11 ЗУ «Про відпустки» щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.
  Відповідно до п. 4 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затв. Постановою КМУ від 14 квітня 1997 р. № 346 перенесення щорічної основної відпустки, поділ її на частини та відкликання з відпустки провадиться відповідно до умов, передбачених статтями 11 та 12 Закону України "Про відпустки". Педагогічним і науково-педагогічним працівникам невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, - в інший канікулярний період.
  За правовою допомогою звертайтесь за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Алла
  Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратися в даній ситуації)) Мій чоловік працює вчителем у школі 4-й рік(загальний педагогічний стаж 10 р.) Був взятий на роботу за строковим договором(кожен рік продовжує), оскільки пояснили,що на це місце у 2018 році є цільовик.Чи має чоловік право працювати далі в даній школі після приходу цільовика і на яких умовах? Спасибі!)))
  Трудове право
  20:31 09.08.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Алло!
  Виходячи з наданої інформації, з Вашим чоловіком щорічно продовжують строковий трудовий договір. Тому після взяття на роботу працівника з цільовим направленням, можливо, трудовий договір не буде продовжено. Закінченння строку є однією з підстав припинення трудового договору.
  Для надання відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 30 Наступна