Архів консультацій

  Трудове право


  Людмила
  Доброго дня. Прошу дати роз'яснення на підставі яких законодавчих актів , в пенсійному фонді , при оформленні мною пенсії за віком у мене вимагають свідоцтво про одруження та свідоцтво про розлучення. Адже в Постанові правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846, поданя таких документів не зазначено....
  Трудове право
  14:35 30.10.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Людмило!
  Жодних інших документів, окрім вказаних у Постанові правління ПФУ № 22-1, Ви не повинні надавати. У Вашій категорії (пенсія за віком) такі документи як свідоцтво про одруження та розірвання шлюбу - не передбачено.
  Якщо така вимога письмова, то Ви можете звернутися зі скаргою до Пенсійного фонду України.


  Юлія
  Підкажіть, батько, працюючи на підприємстві водієм, з 12 годин робочого дня с почав погано себе почувати.Написавши відпустку без збереження заробітньої плати на пів дня, поклав на стіл начальника цеха, за його відсутністю, бо була обідня перерва та в устній формі попередив його зама. потім, коли пройшло 2 робочих дня, йому ставять прогул, на що він надає справку, ща в цей момент був у лікаря. Тепер підприємство надало наказ депріювати на 100 5 батька за неналежне оформлення відпустки та прогул. Є такий наказ провомірним, адже він був у лікаря, про щро є справка.
  Трудове право
  09:38 25.09.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Юліє! Підставою для надання відпустки без збереження заробітної плати є заява працівника і наказ керівника підприємства. Інших документів законодавство не вимагає.
  Наказ про надання відпустки без збереження заробітної плати має типову форму. Саме тому через недотримання процедури правильного оформлення відпустки (не було видано наказу), і здійснено відповідне стягнення.


  Юршина Галина Николаевна
  Мне нужна консультация по поводу гражданства. Краткое содержание моей истории: В 1992г. являлась беженкой с детьми с территории Молдавия по причине военных действий в Приднестровье.В 1995 году была прописана в г.Одесса.В 2000г.должна была получить гражданство и пришла за ним в АВИР,я просила инспектора чтоб подать заявку и на международный паспорт,чтоб не терять время,инспектор Кипер Виктория В. предложила мне Посвидченя с правом выезда за кордон и ПМЖ в Индию--мне нужно было там пребывать года 2-3. Она предупредила,что я теряю гражданство и по возвращению получу гражданство только через 5 лет.Убедив меня,что я не пожалею,что она и во Францию и в Германию людей так отправляла и жалоб не было. И я согласилась,но приехав в г.Киев в Индийское посольство,получила отказ из-за этого посвидчення.так я и осталась на Украине с этим посвидченнем ещё 4 года и подавала из года в год документы на получения гражданства и до сих пор я без граждансва с Видом на жительство.в данное время проживаю в г. Киеве с 2004года и прописана с 2008 в г. Киеве ул. Ческая : кв.39. по сей день я без гражданства. Уже все сроки вышли... 4года не получаю пенсию.(04.05.1954г) Что мне делать? С уважением Юршина Г.Н. (
  Трудове право
  22:19 27.08.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Галино Миколаївно! Запрошуємо Вас до нас на юридичну консультацію в офіс, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська, 25/49, оф. 74, оскільки в рамках онлайн-консультації не представляється можливим охопити ввесь спектр Вами поставлених запитань. Попередній запис за телефоном 044-228-63-69! Будемо раді допомогти!


  ТАНЯ
  Вопрос!имеет ли право ИО директора штрафовать работников на сумму 500-1700 грн ,если они не официально оформлены.И не выдает отпускные уже 3 месяца.Есть ли какой-то кодекс,где-то прописаны штрафные санкции,например не выдача чека,но при этом кассового аппарата нет?Как можно разобраться в такой ситуации?Какие права мне можно отстоять?
  Трудове право
  22:07 25.08.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Тетяно! Питання такого характеру регулюються Кодексом законів про працю України. І в даному кодексі не передбачено матеріальна відповідальність працівників (якщо інше не передбачено договором, наприклад, коли Ви берете на себе відповідальність за якісь матеріальні цінності, тощо). Дисциплінарні стягнення, які передбачені КЗпП України це догана і звільнення, будь-який інших не передбачено.
  Якщо виникнуть питання правового характеру - звертайтесь до нас. Будемо раді допомогти!


  Алла
  Доброга дня! Піскажіть будь-ласка. яка допомога по безробіттю мені має бути призначена, якщо я працювала з 4 липня 2012 року по 30 квітня 2013 на 0,5 ставки з окладом 567 грн. по трудовому договору, звільнена по статті 36 за згодою сторін. Дякую
  Трудове право
  16:48 19.08.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Алло! Відповідно до ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застрахованим особам, визнаним в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що
  передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати
  (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним
  соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу: до 2 років - 50 відсотків; від 2 до 6 років - 55 відсотків; від 6 до 10 років - 60 відсотків; понад 10 років - 70 відсотків.
  Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків; у подальшому - 70 відсотків.


  Александр
  Здравствуйте!Подскажите пожалуйста,что мне делать...Отработал в фирме два месяца,а зарплату не отдают...Я уволился две недели назад и естественно расчитывал на эти деньги,но когда я позвонил своему директору фирмы,он мне сказал,что денег нет и не известно когда будут...
  Трудове право
  12:51 17.07.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Олександре! Вам необхідно звернутися до суду про стягнення заробітньої плати. Практика вирішення таких спорів є. Якщо виникне потреба в юридичній підтриміці - звертайтесь до нас! Будемо раді допомогти!


  Димитрий
  Добрый день.
  Нужна ваша консультация по следующему вопросу.
  Моя мама работает в ЖЕКе дворничкой.В декабре месяце руководство попросило добровольно отказаться от половины ЗП(тк не денег в бюджете) на 3 месяца. Сделали глупость,отказались,написав заявление.Прошёл срок в 3 месяца, а ЗП так и платят половину. Так теперь у них новая фишка-они урезвли ЗП ещё в половину,без нашего ведома.Изначально ЗП была приблизительно 1000гнм/мес,потом 500грн/мес,а теперь стала 225грн/мес.
  Никаких документов мы больше не подписывали и ни о чём нас не просили. Я уже не говорю за то, что ЗП выплачивают с запозданием.
  Подскажите, что делать в такой ситуации,кому жаловаться и какие документы требовать.
  Заранее благодарю вас.
  Трудове право
  16:57 29.05.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Дмитро! Ваша мама може звернутися до роботодавця із письмовою заявою про надання роз’яснення на підставі чого їй зменшили ЗП, а також до Державної інспекції з питань праці України зі скаргою про вказані факти, а також до суду! Якщо буде потрібна допомога в оформленні документів, то звертайтесь! Будемо раді допомогти!


  Марина
  здравствуйте., у меня вопрос по поводу пенсии. дело в том, что я являюсь матерью троих детей, один из которых инвалид с детства. Я родилась 03.09.1964 г распространяется ли на меня выход на пенсию в 50 лет. стаж у меня 31 год образование высшее(заочное). Не потеряю ли я в размере пенсии, при выходе на пенсию в 50 лет. Спасибо.
  Трудове право
  14:13 29.05.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Марино! Залишіть нам Ваш контактний телефон, і спеціаліст зателефонує Вам для консультації!


  Екатерина
  Добрый день.Я работала в ресторане Маллина что на Сагайдачного до 15 октября прошлого года, зарплату за последний месяц я досих пор не получила хоть и работала официально.Обещали выплатить когда будут выторги, сейчас выторги у них хорошие, а зарплаты все нет.На контакт руководители невыходят.Что в таком случае делать?
  Трудове право
  16:26 22.05.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Катерино! Якщо у Вас є всі необхідні документи Ви можете звернутися до суду про стягнення з роботодавця заробітньої плати. Якщо буде потрібна юридична підтримка - звертайтесь до нас! Будемо раді допомогти!


  Коля
  Як розподіляється тижневе навантаження у школах за записом у трудових книжках? Чи за категоріями у вчителів?
  Трудове право
  08:00 30.04.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Миколо, згідно абзацу 2 пункту 63 наказу Міністерства освіти України №102 від 15.04.93 р. "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти": "Навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі." Розміри надбавок і доплат за категорію чи звання установлюються залежно від тижневого (річного) навчального навантаження чи обсягу виконуваної роботи.


  сторінка Попередня 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна