Архів консультацій

  Трудове право


  Тарас
  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка. Я працював в держустанові за трудовим договором, єдиний по спеціальності, після зміни керівництва мені почали створювати проблеми та не давали можливості повноцінно працювати. У зв'язку з тим що усне прохання до керівника про перевід в інший відділ було проігнороване я письмовою заявою на ім'я керівника установи звернувся з проханням перевести мене на аналогічну посаду в інший відділ. Мене перевели проте попередили що наступна заява буде на звільнення. Крім цього я додатково здобував другу вищу освіту (заочна форма) і у зв'язку з тим що посадову інструкцію після переводу мені не давали більше місяця... я написав письмову заяву без збереження з/п на проходження переддипломної практики перед захистом диплому. Після цього за викликом з академії згідно ст.15 ЗУ Про відпустки, 2 письмові заяви на надання додаткової оплачуваної відпустки для підготовки та захисту дипломного проекту, все це було узгоджено з начальником відділу та згідно чинного законодавства відповідно до ЗУ Про відпустки. Проте наприкінці другої місячної відпустки керівництво викликало членів моєї сім"ї без мого відома та довело неправдиву інформацію стосовно результатів моєї роботи та сказало що мене будуть звільняти по статті. Після мого виходу на роботу мені запропонували написати заяву за власним бажанням без числа та дати що я категорично відмовився робити після чого мене попередили що я піду по статті. Під тиском я написав заяву проте за згодою сторін. Крім цього добровільно-примусово попросили написати заяву на вихід з профспілки (оскільки я був членом профспілки, та міг та мав право відстоювати свої інтереси). Заяву на вихід з профсп. я написав з метою уникнення конфліктів та збереження нормальних відносин. Питання наступні: 1) чи можу я відстоювати свої інтереси в суді "про поновлення на роботі" у зв'язку з абсолютно безпідставним на мою думку звільненням якщо від моменту звільнення пройшло більше року часу і наскільки правомірними були дії роботодавця?. 2) У випадку пропущення відповідних строків за захистом своїх прав, оскільки як таких поважних причин в мене не було які визначені законодавством (9 місяців я рахувався в центрі зайн та отримував допомогу) чи можу я у випадку пропущення строків звернутись до суду з клопотанням щодо відновлення позовного строку де вказати серед вагомих причин пропущення строків - політичну ситуацію в країні або згідно зі ст. 263 ЦК - соціальні явища (страйки тощо) і якщо так як правильно це аргументувати ? Наперед вдячний за приділений час!
  Трудове право
  16:22 02.05.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Тарасе!
  За захистом свого порушеного права Ви, звичайно, можете звертатися до суду. Однак, щодо поновлення пропущених строків, то причини повинні бути вагомими та Ви повинні довевти (обгрунтувати в клопотання про поновлення строку позовної давності), що саме ці причини повпливали на пропущення Вами строку подачі позовної заяви до суду.


  Наталія
  Доброго дня!!! Ми є юр. особа, Як правильно зробити запис у трудовій про прийняття на роботу: "прийнято на посаду.." "Прийнято на роботу на посаду..." Кадровики пишуть по різному. Підстава?
  Трудове право
  09:34 23.04.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Наталіє!
  Для правильного ведення трудовоих книжок на Вашому підприємстві радимо ознайомитися із Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за N 110 (остання редакція 06.12.2013, підстава z1954-13).
  П. 2.14 цієї інструкції регламентує положення щодо запису в трудовій книжці про прийняття на роботу.

  Якщо Вам потрібна нагальна консультація, то звертайтесь до нас за телефоном 044-228-63-69 - будемо раді допомогти!


  Наталія
  Доброго Дня!!! Підскажіть будь-ласка як правильно зробити запис про звільнення у трудовій книжці " звільнено з роботи за власним бажанням" , чи "звільнено за власним бажанням"?
  Трудове право
  16:15 22.04.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Наталіє!
  Запис наступний: "Звільнено за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України"


  Галина
  Добрый день. Я написала заявление на дополнительный отпуск по учебе( начинается сессия в ВУЗе), но работодатель считает что это должен быть отпуск "без збереження заработній плати", имеет ли право он мне не оплатить этот отпуск?
  Трудове право
  22:40 11.03.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Галино!
  Виникає ряд запитань. Чи така відмова роботодавця зазначена в резолюції на Вашій заяві чи це усна рекомендація?
  Телефонуйте нам за номером 044-228-63-69.
  Будемо раді допомогти!


  Филипп
  Добрый день. К каким именно видам услуг для физических лиц относиться не выдача зарплаты? Мой отец уволился с одной из частных фирм 10 февраля и на сегодняшний день с ним до сих пор не рассчитались за январь.
  Сколько стоит ваше обращение к ним с просьбой расчета , то есть до судебное разбирательство?
  Трудове право
  18:30 26.02.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Филип!
  Це трудовий спір. Все залежить від кількості роботи, яку ми визначемо.
  Для початку необхідно ознайомитися із документами та визначити перспективи. Після цього зможемо говорити про ціну.
  Звертайтесь до нас за телефоном 044-228-63-69.
  Будемо раді допомогти!


  Евгения
  Здравствуйте. Такая ситуация. Попросив у работодателя свою трудовую книжку я обнаружила, что по трудовой я числюсь годом позже, чем устраивалась на работу. При том весь свой первый год работы меня уверяли, что я числюсь официально, так как для меня это было обязательное условие. Что делать в такой ситуации? Спасибо.
  Трудове право
  22:27 31.01.2014
  відповідь:

  Здравствуйте, Евгения!
  В данном случае, нет однозначного ответа, поскольку развития событий зависит от желаемой Вами конечной цели.
  Приглашаем Вас к нам в офис для предоставления консультации. Предварительная запись по телефону 044-228-63-69.
  Будем рады помочь.


  Євгенія
  Чому я працюю в дитячому садку по 12 год (чергова група)діток за 20 щодня, протягом трьох місяців?А зміни не дають,я дуже захворіла емоційно,тепер звільнилася та лікуюся,чому так?
  Трудове право
  16:13 18.01.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Євгеніє!
  Це запитання потрібно задавати Вашому колишньому роботодавцю, оскільки ч. 1 ст. 50 Кодексу законів про працю України встановлено, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.


  Роман
  Чи маю я право на пенсійне забезпечення по стану здоров"я із вислугою 20 років в ОВС України
  Трудове право
  15:39 21.12.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Романе!
  Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію.
  При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується.
  Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.
  Право на таку пенсію мають:
  військовослужбовці, які на момент звільнення зі служби мають вислугу на військовій службі 20 років і більше;
  військовослужбовці, які звільнені зі служби за вислугу років, за віком, за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів і які на день звільнення досягли 45 років, а ті, хто є інвалідами війни, — незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 років і більше, із яких не менше 12 років і 6 місяців складає військова служба.
  Для осіб, визначених п. 1, розмір пенсії складає 50 % відповідних сум грошового забезпечення. Якщо військовослужбовець має спеціальний стаж 20 років, і при цьому звільнений зі служби за віком або за станом здоров’я, то розмір пенсії буде складати 55 % відповідних сум грошового забезпечення. За кожен рік вислуги понад 20 років нараховується 3 % відповідних сум грошового забезпечення.
  Для осіб, визначених п. 2, розмір пенсії складає 50 % відповід­них сум грошового забезпечення, а за кожен рік служби понад
  25 років — 1 % відповідних сум грошового забезпечення.


  Тетяна
  Доброго дня! Дуже потрібна консультація щодо законності мого звільнення. 26.08.2013 р. у мене закінчився листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами і я не виявила наміру оформляти відпустку по догляду за дитиною до досягення нею трирічного віку як на основному місці роботи, так і за сумісництвом. Проте, у вищому навчальному закладі, в якому я працювала за сумісництвом мене звільнили 31.08. 2013 р. у звязку з закінченням дії трудового контракту, при тому, що моє навчальне навантаження збереглось на рівні минулого навчального року. Чи правомрними є дії адміністрації навчального закладу? Буду дуже вдячна за відповідь!!!
  Трудове право
  09:58 28.11.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Тетяно!
  Справа в тому, що припинення договору (трудового контракту) після закінчення строку не вимагає заяви працівника. Власник також не зобов’язаний попереджати або в іншій спосіб інформувати працівника про майбутнє звільнення за п. 2 ст. 36 КЗпП України.
  Припинення трудового договору після закінчення строку можливе тільки протягом одного дня. Якщо в останній день строку трудового договору працівник не був звільнений, трудові відносини фактично тривають, договір вважається продовженим на тих же умовах, але вже на невизначений строк.
  Якщо в останній день роботи працівник на роботі був відсутній внаслідок тимчасової непрацездатності або без поважних причин, наказ про звільнення видається, вноситься запис про звільнення в трудову книжку, а працівника телеграмою чи рекомендованим листом повідомляють про звільнення і необхідність одержання трудової книжки.


  Алла
  Добрый день, подскажите пожалуйста, Я работаю три дня через три по 12 часов. Начальник ввел график, сначала ставил один день дополнительный в месяц в мой выходной день, а теперь два дня в месяц. Имеет ли он право в обязательном порядке, заставить меня работать в мой выходной.
  Трудове право
  16:50 03.11.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Алло! За загальним правилом роботу у вихідні дні заборонено, проте у виняткових випадках, установлених законодавством, допускається залучення окремих працівників до роботи в ці дні, але тільки з дозволу профкому (див. ч. 1 ст. 71 КЗпП). Так, відповідно до ч. 2 ст. 71 КЗпП залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках: 1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків; 2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна; 3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота підприємства в цілому або його окремих підрозділів; 4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення. При залученні окремих працівників до роботи у вихідні дні підприємствам слід ураховувати, що зазначений вище перелік виняткових випадків є вичерпним і розширювальному тлумаченню не підлягає, а також те, що деякі категорії працівників забороняється залучати до роботи у вихідні дні за будь-яких обставин. Зокрема, до роботи у вихідні дні заборонено залучати вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до трьох років (див. ст. 176 КЗпП), а також працівників молодших вісімнадцяти років (див. ст. 192 КЗпП). Щодо залучення окремих працівників до роботи у святкові та неробочі дні, установлені ч. 1 і ч. 2 ст. 73 КЗпП, діють такі самі правила, як і щодо вихідних днів. Зокрема, у святкові та неробочі дні допускаються роботи, припинення яких неможливе за виробничо-технічних умов (безперервно діючі підприємства) або у зв’язку з необхідністю обслуговування населення, а також допускаються роботи із залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених ст. 71 КЗпП (див. ч. 4 ст. 73 КЗпП). При розробленні наказів про залучення окремих працівників до роботи у вихідні або святкові (неробочі) дні підприємствам також слід ураховувати наведені нижче положення, що випливають із норм чинного трудового законодавства. Так, при залученні до роботи у вихідний день конкретного працівника під вихідним днем слід розуміти саме вихідний день цього працівника, установлений правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіком змінності, затвердженим роботодавцем за погодженням з профкомом, оскільки на окремих підприємствах (див. ст. 68 і ст. 69 КЗпП) цей день може не збігатися із загальним (неділя) або загальноприйнятим (субота) вихідним днем. Якщо роботу конкретного працівника у святковий (неробочий) день визначено графіком змінності, то окремого наказу щодо його залучення до роботи в цей день не потрібно. Підприємство не має права залучати до роботи у вихідний чи святковий (неробочий) день увесь колектив працівників підприємства (структурного підрозділу) або оголошувати вихідний день робочим для всього підприємства, оскільки ст. 71 КЗпП допускає залучення до роботи в ці дні тільки окремих працівників, тому в запиті роботодавця на отримання згоди профкому про залучення працівників до роботи в ці дні, та в наказі, що видається з цього приводу, ці окремі працівники має бути перелічено із зазначенням посади (професії) та П. І. Б. Невиконання працівником наказу по підприємству про його залучення до роботи у вихідний чи святковий (неробочий) день при дотриманні підприємством установленого порядку такого залучення є порушенням трудової дисципліни і, відповідно, працівника можна притягти до дисциплінарної відповідальності за це порушення


  сторінка Попередня 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна