Архів консультацій

    Трудове право


    Наталя
    Доброго дня!
    Підкажіть будь ласка.Людина по своїй посаді повинна пройти курси по підвищенню кваліфікації по пожежній безпеці, але вона в цей час(коли відбуваються курси) знаходиться у відпустці. Я знаю, що її треба відкликати з відпустки для проходження цих курсів, але не можу згадати чим це передбачено. Людина не хоче відкликатися з відпустки, каже що може перебуваючи у відпустці відвідувати ці курси. Підкажіть мені будьте добрі, якими законодавчими актами це регулюється?
    Трудове право
    08:17 21.08.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Наталіє!
    Відповідно до ч.8 ст.79 Кодексу законів про працю України та ч.3 ст.12 Закону України «Про відпустки» роботодавцю надається право відкликання з відпустки працівників в зв’язку з виробничою необхідність.
    З метою захисту прав працівників положення вищезазначених законодавчих актів допускають процедуру відкликання з відпустки лише у разі наявності таких умов:
    - по – перше, ціллю відкликання може бути лише відвернення стихійного лиха, виробничої аварії, негайне усунення їх наслідків чи запобігання нещасним випадкам, простою, загибелі або псуванню майна роботодавця;
    - по – друге, явна згода працівника на таке відкликання;
    - по – третє, основна безперервна частина відпустки (до відкликання чи після нього) становить не менше 14 календарних днів.
    Але, якщо працівник не бажає достроково вийти з відпустки, роботодавець не може примусити його перервати відпустку проти його волі, а відмова працівника від дострокового повернення на роботу не може розглядатися як порушення трудової дисципліни.

    Якщо буде потрібна юридична консультація, телефонуйте до нас за номером 044-228-63-69.
    Будем раді допомогти!


    олексадр
    доброго времени.задержка в зарплате около 4 месяцев. но почти все сотрудники работают неофициально как доказать свою правоту и к кому обратится за помощью.спасибо
    Трудове право
    10:53 03.08.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Олександре!
    В даному випадку продуктивним буде звернення до суду. Також Ви можете колективно звернутися до роботодавця із Вашими законними вимогами та попередити про звернення до суду та правоохоронних органів.
    Практика вирішення таких спорів є. Телефонуйте нам за номером 044-228-63-69. Будемо раді допомогти!


    Марія
    Який порядок обчислення зарплати вчителя в протитуберкульозному санаторію? Чи є додаткова оплата за класне керівництво та перевірку зошитів? Дякую...
    Трудове право
    16:29 18.07.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Маріє!
    Відповідно до п. 4 Наказу Міністерства освіти України № 102 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», визначення ставок (окладів) працівників за розрядами тарифної сітки провадиться з урахуванням їхніх кваліфікаційних вимог.
    Посадові оклади встановлюються керівниками на основі діючих
    кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної
    кваліфікації з наступною атестацією або тарифікацією згідно з
    чинним законодавством.
    Ставки заробітної плати й посадові оклади педагогічних
    працівників встановлюються керівниками закладів та установ освіти
    при тарифікації за наслідками атестації.

    Для більш детальної консультації телефонуйте нам за номером 044-228-63-69. Будемо раді допомогти!


    надія
    Доброго дня! чи може чоловік, який відбував покарання у місцях позбавлення волі більше половини свого життя отримувати пенсію по віку, і чи враховується стаж роботи коли він працював як засуджений
    Трудове право
    14:20 20.06.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Надіє!
    Відповідно до Кримінального-виконавчого кодексу України,засуджені мають право на загальних підставах на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії засудженим за наявності відповідного права мають призначатися органами Пенсійного фонду України за місцем
    відбування покарання.

    Особи, яким до відбування покарання призначена пенсія, підлягають державному пенсійному забезпеченню на загальних підставах.

    Особа, яка під час відбування покарання набула права на пенсію відповідно до частини першої цієї статті, надає адміністрації виправного закладу клопотання про забезпечення необхідних умов для призначення їй пенсії за місцезнаходженням цього виправного закладу, в тому числі щодо викликпредставників Пенсійного фонду України та офіційного прийому ними у встановленому порядку необхідних документів безпосередньо від особи, яка відбуває покарання, або від представника особи, яка відбуває покарання, за нотаріальним дорученням.

    Адміністрація виправного закладу не більш як протягом 30 днів з дня реєстрації клопотання особи, яка набула права на призначення пенсії відповідно до частини першої цієї статті під час відбування покарання, забезпечує зустріч засудженого з представником Пенсійного фонду України та всебічно сприяє належному оформленню і поданню ним відповідних документів або забезпечує умови для оформлення і подання необхідних документів через представника
    особи, яка відбуває покарання.

    Витрати на відрядження представників Пенсійного фонду України для проведення заходів щодо оформлення необхідних документів відшкодовуються у встановленому порядку за рахунок отриманих внаслідок цього пенсій відповідними особами, які відбувають покарання.

    Порядок та розмір компенсації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

    Час роботи засуджених у період відбування ними покарання у виді позбавлення волі зараховується у стаж роботи для призначення трудової пенсії.

    Засуджені, які втратили працездатність під час відбування покарання, після звільнення їх від покарання мають право на пенсію і на компенсацію шкоди у випадках і у порядку, встановлених законодавством України.

    Адміністрація установи зобов’язана сприяти своєчасному оформленню документів на отримання пенсії або оформленню компенсації заподіяної шкоди відповідно до законодавства України.


    віктор
    Відомості про те, що він працював на посаді "Тракторист" чітко зазначено в трудовій книжці
    Трудове право
    15:06 17.06.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Вікторе!
    В Пенсійному Фонді в карті персоніфікового обліку повинен бути указаний наступний код - ЗПЗ013В1 - Трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 35 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі


    віктор
    скажіть у мене механізаторського стажу 18 років 9 місяців ,але не вистачає 1,1 рік тому що я останні роки працював в приватного підприємця але як тракторист,Чи враховується стаж у приватного підприємця як механізаторський?
    Трудове право
    13:41 17.06.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Вікторе!
    Які відомості у вас занесені до трудової книжки?

    Телефонуйте нам за номером 044-228-63-69 і наш спеціаліст Вас проконсультує.


    Галина
    Підскажіть чи можна прийняти людину з 01 січня на роботу, так як це був вихідний день.Но наказ, і заява від 31 грудня, що прийняти з 01 січня.А приступила людина до роботи 02 січня так як 01 січня був вихідний.
    Трудове право
    08:06 16.05.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Галино!
    Дивіться відповідь на Ваше запитання на онлайн-консультації від 13.05.2014 (10:17).
    Для більш детальних відповідей, дзвоніть до нас за номером 044-228-63-69.
    Будемо раді допомогти!


    Ольга
    Доброго дня підскажіть будь-ласка, чи можливий наказ про прийняття на роботу з 01 січня, так як це був вихідний день, датою прийняття є 01 січня.30 грудня було обговорено що прийняти на роботу з 01 січня.Відповідно запис в трудовій зроблено. Чи так
    можливо?
    Трудове право
    10:17 13.05.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Ольго!

    Відповідно до ст. 71 Кодексу законів про працю - робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, а саме:
    1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
    2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
    3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
    4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
    Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
    Також слід зауважити, що чинне законодавство України про працю не містить норм, які б забороняли укладати трудовий договір у вихідні дні, за умови, що зазначені дні на підприємстві є робочими відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку та колективного договору (додатками до яких зазвичай є графіки роботи, змінності).
    Таким чином, у разі якщо роботодавцем у встановленому законом порядку запроваджено на підприємстві графіки змінності, що передбачають роботу працівників у вихідні дні, обмеження щодо укладення трудового договору в такі дні відсутні.


    Наталія
    Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, оформлено на роботу 1 січня, запис в трудовій теж зроблено 1 січня. Це не є помилка, що прийняття на роботу відбулось у святковий день? Якщо помилка то як її виправити?
    Трудове право
    08:52 12.05.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Наталіє!
    Ви можете звернутися до керівника підприєства, де Ви працюєте (або безпосередньо в бухгалтерію підприємства) із відповідною заявою, оскільки Вас не могли приймати на роботу у вихідний день. Це формальна помилка, яку повинні виправити на підприємстві.


    Алексей
    Добрый день!
    Суть ситуации: При ликвидации юр. лица, уволили беременную женщину с такой формулировкой «по соглашению сторон». Знаю, что в такой ситуации, работодатель должен трудоустроить беременную или поставить ее в центр трудоустройства. Вопрос: есть ли какая-то разница в формулировке при таком увольнении? Будут ли какие-то негативные последствия в дальнейшем для беременной на бирже труда или в чем-то еще в связи с такой формулировкой?
    Трудове право
    17:01 08.05.2014
    відповідь:

    Доброго дня, Олексію!
    Особливих наслідків не буде, однак, оскільки це була ліквідація ю.о., то її повинні були звільнити на підставі ч. 1 ст. 40 КЗпП (Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників).

    При необхідності юридичної консультації звертайтесь до нас за телефоном 044-228-53-69.
    Будемо раді допомогти!


    сторінка Попередня 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна