Архів консультацій

  Трудове право


  Алексей
  Добрый день. Подскажите имеют ли право заставить написать заявление на увольнение на гос.предприятии без даты увольнения
  Трудове право
  10:07 14.12.2017
  відповідь:

  Добрий день, Олексій!
  Поняття "змусили" взагалі не має місця в чинному законодавстві. Змушувати працівника писати заяву про звільнення за власним бажанням є незаконним. Роботодавці часто змушують працівників писати такі заяви для того, не надавати звільненим працівникам гарантії, які в такому випадку передбачені.
  Добрий день, Олексій!
  Поняття "змусили" взагалі не має місця в чинному законодавстві. Змушувати працівника писати заяву про звільнення за власним бажанням є незаконним. Роботодавці часто змушують працівників писати такі заяви для того, не надавати звільненим працівникам гарантії, які в такому випадку передбачені. Відповідно до ч. 3 ст. 49-2 КЗпП одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва (скорочення штату) і праці роботодавець пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.
  У разі скорочення штату відповідно до ст. 44 КЗпП працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.
  Нагадайде Вашому роботодавцю про такі Ваші права.
  Якщо Ви заяву писала самі, з Вашої ініціативи, бо дійсно бажаєте звільнитись за власним бажанням, ставте дату обов’язково, адже після подання заяви Ви повинні ще працювати два тижні (ст. 38 КЗпП) , а якщо невказана дата, то розрахувати цей строк неможливо.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Андрій
  Доброго дня.
  Маю питання по відпустці.
  Працюю в компанії з 01.09.2017. Сьогодні нам дали заповнювати графік відпусток і у мене на 2018 рік написано - 18 днів, можна брати з квітня. Я хочу брати відпустку з 16 липня 2018, тобто на той момент пропрацюю 10,5 місяців. Не тяжко порахувати, що це 21 день. Але в кадрах мені відповіли ---
  Дата Вашего приема 01/09/2017, поэтому Ваш рабочий период это – 01.09.2017-31.08.2018.
  График отпусков формируется на календарный 2018 год (за период с 01.01.2018 по 31.12.2018). Исходя из этого за 2018 год у Вас 18 дней ежегодного отпуска (с 01.01.2018 по 31.08.2018).

  Начиная с 01.09.2018 у Вас будет полный рабочий год, который будет содержать полных 24 дня.

  Ніколи за роки своєї роботи такого нечув, що якись графік відпусток впливав якось на дні відпустки.
  Хто з нас правий?
  Що порадите?
  Дякую за відповідь.
  Трудове право
  18:10 12.12.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Андрій.
  Відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості (24 календарних дні) у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
  Отже, ви маєте право на відпустку повної тривалості починаючи з березня 2018 р.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Ірина
  Доброго дня! Допоможіть ,будь ласка, розібратися. Працюю в компанії 3,5 місяці. З наступного тижня йду у відпустку (на сесію) на 16 днів. Виплати вже отримала. Планую допрацювати в компанії цій до кінця року і звільнятися. Чи мають з мене відрахувати гроші за відпустку на навчання? Адже на момент звільнення в мене буде 4 місяці, як я працюю в компанії, а з них 14 днів відпустки на навчання. Дякую за відповідь.
  Трудове право
  19:59 29.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Ірино!
  Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку, а тому відрахувати у Вас кошти, за додаткову відпуску у зв’язку з навчанням не можуть.
  Разом з тим, право працівника на щорічну основну відпустку повної тривалості (надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору) у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.
  Таким чином, Вам здійснені виплати саме за додаткову відпуску у зв’язку з навчанням, а не за щорічну відпуску.
  В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Наталія
  Добрий вечір. Я працюю прибиральницею в гуманітарному коледжі. 7 років моя відпустка була збільшена на 3 дні, в зв"язку з тим,що прибиральник в своїй роботі використовує миючі засоби та хлорний розчин. В листопаді місяці цього року був переглянутий колективний договір і такий пункт (про надання додаткової відпустки-3 днів) вилучений. Голова профспілкового комітету мотивує це тим, що за новим законодавством такий закон не існує і миючі засоби не є шкідливими. Чи правильне таке рішення фрофспілки. Вкажіть, будь ласка, назву та номер закону. Дякую.
  Трудове право
  16:21 28.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Наталія
  Надання щорічної додаткової відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці передбачено статтею 7 Закону України «Про відпустки». Проте, перелік професій і посад, працівники яких мають право на таку відпустку визначається Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. N 1290. Розділом XXII «ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ ЗА ВСІМА ГАЛУЗЯМИ ГОСПОДАРСТВА» передбачено право на додаткову відпустку лише для прибиральників службових приміщень, зайнятих прибиранням загальних убиралень та санвузлів.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Віталій
  Доброго вечора. Знаходжусь в декретній відпустці по догляду за дитиною інвалідом з дитинства. Чи можна продовжити до 6 років якщо дружина працює та живе не в Україні. А також чи мало право підприємство присилати повідомлення про те що потрібно зявитися на роботу для ознайомлення та написання на звільнення в звязку з тим що проведено реорганізацією і моя посада скорочена.
  Трудове право
  22:35 27.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Віталій!
  З урахуванням системного аналізу ст. 179, 184 Кодексу законів про працю України, ст. 2, 18 Закону України «Про відпустки» на період відпустки для догляду за дитиною, в т.ч. до досягнення нею шести років, за працівником зберігається місце роботи (посада)., а зазначена посада не підлягає виведенню зі штатного розпису. При цьому збереження місця роботи (посади) стосується і заборони скорочення посади не тільки матері, а також батька дитини,, який фактично доглядає за дитиною.
  Проте, Ваш опис ситуації дещо суперечливий, адже ви вказуєте, що Вас просять з’явитися для написання заяви на звільнення. Якщо Ви напишете заяву на звільнення, то вказані вище гарантії на цю ситуацію не будуть поширюватись, так як не стосуються звільнення за ініціативою працівника. Тому ми не радимо Вам писати таку заяву.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Вікторія
  Доброго дня, я працівник медичної сфери 5 розряду. У 2017 році мала бути звільнена по закінчуванню договору,так як, була прийнята на декретне місце, мала була вийти людина на роботу після декретної відпустки, мені була виплачена компенсація за не використану відпустку 6 днів, але людина звільнилася в день виходу на роботу і я була прийнята в то й же день. Виходить, що я отримала компенсацію, але не використала ці 6 днів і працювала далі, коли настала черга на мою відпустку мені сказали, що лише 18 днів, так як за 6 днів була виплачена компенсація. Хочу проконсультуватися чи маю я право на ці 6 днів на які була виплачена компенсація, але які я не використала, сказали, що якщо я хочу більше, ніж 18 днів, то лише за власний рахунок?
  Трудове право
  16:54 22.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Вікторіє!
  Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки – сума коштів, яка виплачується працівнику у разі звільнення за всі невикористані дні щорічної відпустки. Тобто Ви не можете використати ті дні відпустки, за які була виплачена компенсація. Разом з тим, необхідно звернути увагу, за які саме дні була виплачена компенсація, входили ці дні до поточного чи мунулого робочого року.
  В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Шевич Володимир
  Добрий день.Я Володимир із Сум.Працюю сантехніком в будівельній організаціі.Один із наших об'єктів знаходиться іншому місті.Кожен день нас доставляють туди з місця збору.Дорога туди й назад займає близько двох годин.Чи входить цей час до робочого?Чи можу я відмовитись від поіздок?Мені не компенсували медкомісію для працевлаштування.Як мені бути в цьому випадку?
  Трудове право
  14:31 22.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Володимире!
  Відповідно до ст. 57 Кодексу законів про працю України, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Марина
  Добрий день! Як можна звільнити працівника якщо він жодного дня не відпрацював прогул?
  Трудове право
  12:32 22.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Марино!
  Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
  Для надання відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Ірина
  в березні 2015 року головний бухгалтер підприємства пішла у декретну відпустку. На її місце, виконуючою обов'язків була призначена, згідно наказу, заступник головного бухгалтера. На посаду "заступник головного бухгалтера, була назначена бухгалтер. У листопаді 2017 року, в.о. головного бухгалтера хоче перевести в.о. заступника головного бухгалтера на посаду "звичайного" бухгалтера. Питання: на скільке такі дії првомірні, якщо претензій до роботи немає, доган і попереджень також. Дякую!
  Трудове право
  15:48 21.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Ірино.
  Відповідно до ст.32 Кодексу законів по працю України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві допускається тільки за згодою працівниа.
  Вище наведена консультація носить загальний характер, оскільки призначення головного бухгалтера на місце працівниці, яка пішла в декретну відпустку, має особливості, тому ситуація потребує додаткового вивчення.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Інна
  Доброго вечора. Чи можу я піти у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку замість своєї рідної сестри? Які документи для цього необхідні?
  Трудове право
  17:21 15.11.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Інно!
  Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами родичами, які фактично доглядають за дитиною. Тобто Ви можете скористатись цією відпусткою.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 30 Наступна