Архів консультацій

    Трудове право


    наталія
    Підкажіть будь ласка. Якщо працівник знаходить у відпустці по догляду за дитиною по досягненню нею 3-х років до 9 листопада 2016р. за цей період її посаду скоротили, і вона знаходиться поза штатом. Її контракт на роботі закінчився в період її відпустки , вона була про це повідомлена під підпис в 2014 році, і контракт продовжено до 9 листопада 2016р. до закінчення відпустки по догляду за дитиною до 3-х років. Даної посади вже немає і рівноцінних теж. Чи можемо ми звільнити дану особу по закінченню контрактуі скороченню штатної одиниці. Як правильно оформити звільнення?
    Трудове право
    21:20 24.10.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Наталіє!
    Статтею 184 КЗпП України закріплено, що звільнення жінок які мають дітей віком до трьох років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням, а для матерів одиначок при наявності дитини віком до чотирнадцяти років. Якщо співробітниця не є матір’ю одиначкою, а також її дитині вже виповнилося 3 роки, то вона підпадає під звільнення на загальних підставах у зв'язку із закінченням контракту.
    За більш детальною консультацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
    Будемо раді допомогти!


    Наталия
    Здравствуйте! Помогите пожалуйста. Я проработала 7 лет в Белоцерковском национальном аграрном университете (с 2006-2014, из них 1 год была в дикрете) на должности асистента кафедры физического воспитания. При кафедре я закончила аспирантуру 2007-2010 г., но не защитилась (есть научные статьи, тезы). С сентября 2016г. работаю в г.Киеве в лицее №227, учителем по физ. культуре. Зарплату мне начисляют как специалисту. И только через год я могу, как мне сказали пройти атестацию на 2 категорию, а если повезёт может сраза и на 1 категорю. Скажите пожалуйста, на что я имею право с моим опытом работы? Заранее благодарна.
    Трудове право
    17:14 23.10.2016
    відповідь:

    Добрий день, Наталія!
    Статтею 184 КЗпП України закріплено, що звільнення жінок які мають дітей віком до трьох років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням, а для матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років. Звільнення жінок з дітьми до трьох років карається у відповідності до закону.
    За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Олександр
    Що є підставою для посилання на пункт "виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства в цілому або їх окремих підрозділів"?
    Трудове право
    13:47 20.10.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Олександре!
    Відповідно до ст. 71 Кодексу законів про працю України, однією із підстав для залучення робітника до роботи у встановлені для нього вихідні дні є вказана Вами підстава - виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства в цілому або їх окремих підрозділів.

    Тому Ваше запитання не зовсім зрозуміле та потребує уточнення.

    Додатково слід зазначити, що на залучення конкретного робітника до роботи у його вихідний день потрібен дозвіл виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника). Після цього власник або уповноважений ним орган видає письмовий наказ (розпорядження) щодо залучення робітника до роботи у вихідний день.

    За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369.
    Будемо раді допомогти!


    Леся
    Скажіть, будь ласка, які дії директора школи в даній ситуації:вчитель написав заяву про надання йому відпустки за власний рахунок на один день, не погодивши її з директором закладу. Просто залишив на моєму столі в кабінеті заяву та поїхав додому.Наперед дякую!!!!!!!!
    Трудове право
    11:36 14.10.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Леся!
    Викладених Вами обставин не достатньо для надання відповіді у цій ситуації. Зазначаємо, що ст. 25 ЗУ «Про відпустки» визначено перелік осіб, яким відпустка без збереження заробітної плати надається в обов’язковому порядку.

    Якщо ж зміст заяви про надання відпустки вчителя не містив посилання, що він відноситься до визначеного законом переліку осіб, то він був зобов’язаний узгодити це питання з роботодавцем. У такому разі на вчителя може бути накладено дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

    За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369 і наш спеціаліст Вас проконсультує.
    Будемо раді допомогти!


    Вероніка
    У 2000 р. закінчила Київський Національний університет фізичного виховання та спорту України. З жовтня 2000 р. до червня 2016 р. працювала викладачем в Білоцерківському Національному Аграрному Університеті (кафедра фізичного виховання). Останні 12 р. на посаді старшого викладача. У 2016 р пройшла останні курси підвищення кваліфікації. Зараз планую працювати в Білоцерківскому вищому професійному училищі будівництва та сервісу викладачем фізичної культури. Який мені повинні встановити тарифний розряд при прийомі на роботу? Дякую.
    Трудове право
    18:11 13.10.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Вероніко!
    Право встановлювати тарифний розряд працівнику, який приймається на роботу або переходить з однієї посади на іншу належить до повноважень власника або уповноваженого ним органу відповідно до посади і кваліфікації працівника. За результатами атестації власник або уповноважений ним орган має право змінювати посадові оклади у межах затверджених у встановленому порядку мінімальних і максимальних розмірів окладів на відповідній посаді. Така норма встановлена статтею 96 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) та іншими нормативно-правовими актами.
    За більш детальною інформацією, телефонуйте нашим спеціалістам за номером 0442286369.
    Будемо раді допомогти!


    Інна Григорівна
    Доброго дня! Моя донька працює продавцем побутової хімії в приватному магазині. Тривалість робочого дня - 11 годин. Має один вихідний через кожні два робочі дні. магазин не опалюється, кондиціонера немає. Як регулюються законодавством умови роботи і тривалість робочого часу у приватних підприємствах торгівлі, якщо працівники в них не оформлені. Дякую.
    Трудове право
    14:35 13.10.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Інно Григорівно!
    Неоформлення працівників є грубим порушенням трудового законодавства, за яке передбачена, зокрема, кримінальна відповідальність.
    За більш детальною інформацією телефонуйте нашим спеціалістам за номером 0442286369.
    Будемо раді допомогти!


    Тетяна
    Підкажіть,якщо землевпорядник сільської ради звільняється за згодою сторін чи має він відпрацювати ще 2 неділі?
    Трудове право
    19:38 05.10.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Тетяно!
    При звільненні за угодою сторін двотижневе відпрацювання не встановлюється, оскільки роботодавець і працівник самостійно домовляються про дану звільнення.
    За більш детальною інформацією, телефонуйте нашим спеціалістам за номером 0442286369.
    Будемо раді допомогти!


    Володимир
    Скажіть будьласка,чи мають право відмовити мені у відпуску по сімейним обставинам (моя сестра виходить заміж за кордоном,а запрошення і весь необхідний пакет документів до рапорту долучив, я військовослужбовець який прохожу службу за контрактом,відбув основну відпустку)
    Трудове право
    14:24 31.07.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Володимире!
    Відповідно до ст. 84 Кодексу Законів про Працю України за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.
    Однак надавати такий вид відпустки є правом роботодавця, а не його обов’язком.

    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Юля
    Добрый день. Підскажіть будь-ласка якщо у мене період роботи з 09,01,15 працюю учасковой медсестрою чи маю я право йти у відпустку і на скільки днів. І чи мають право з мене вираховувати дні за лікарняний на якому я була з 20.01.16-31.01.16
    Трудове право
    16:44 25.07.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Юліє!
    Відповідно до ст.6 Закону України «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
    Право на відпустку у Вас є, адже щорічні основна та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.
    Оскільки Вами не використовувалася щорічна основна відпустка за поточний робочий рік, то Ви маєте право на 24 календарні дні відпочинку, якщо більша тривалість не була встановлена колективним договором.
    Для отримання відповіді з приводу лікарняних необхідні уточнення: чи Ви перебували під час лікарняного у відпустці, чи маєте на увазі період на лікарняному у співвідношенні до робочого року.

    За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    Олександр
    Добрий день. Працюю в банку за трудовим договором. Мені пред'явили попередження про звільнення з метою поліпшення структури банку. Пропонують за власним бажанням написати заяву на переведення на тимчасову посаду на 3 місяці (з подальшим звільненням) або в разі незгоди звільнять через 2 місяці. У мене від першого шлюбу 2 утриманця, дитина - інвалід дитинства, плачу аліменти. У другому шлюбі я - єдиний годувальник, дружина не працює. Зараз проходить лікування в онкологічній лікарні. Попередження не підписую. Підкажіть, чи можуть мене звільнити, якщо напишу відмову на документі? І як мені поступати надалі ?
    Трудове право
    11:45 22.07.2016
    відповідь:

    Доброго дня, Олександре!
    Необхідно зазначити, що проведення вивільнення працівників з підстави поліпшення структури пі-ва/установи/організації, не існує.
    Однак, відповідно до с. 42 Кодексу Законів про Працю України при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
    При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається, зокрема сімейним - при наявності двох і більше утриманців та особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком.

    Якщо у Вас виникнуть додаткові запитання – звертайтеся до наших спеціалістів за допомогою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


    сторінка Попередня 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 30 Наступна