Трудове право
Тетяна
Доброго дня, Тетяно!
Згідно ст. 184 Кодексу законів про працю України, яка визначає гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей, Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.
За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Алена
Доброго дня, Альоно!
У випадку порушення власником підприємства або керівником норм КЗпП України працівник має право звернутися за захистом своїх порушених прав із заявою до:
первинної профспілкової організації;
територіальної державної інспекції праці;
до органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування;
прокуратури району по місцю реєстрації проживання працівника або місцю реєстрації підприємства;
із позовною заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в 3-х місячний строк з дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення – в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!
Надія
Доброго дня, Надіє!
Для надання відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!
Анна
Доброго дня, Анно!
Згідно ст. 46 ЗУ "Про зайнятість населення" для осіб, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує шість місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
Для громадян, які не працювали за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці.
Для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, більш як шість місяців, підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць.
Відповідно до ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, у тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності).
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Ірина
Питання: чи правомірно роботодавець утримав з мене ці кошти? Які будуть наслідки звернення до суду, якщо пройшло 6 років з дня звільнення??? Дякую.
Добрий день, Ірино!
Для відповіді на питання щодо законності дій роботодавця, наданої вами інформації недостатньо, так як не вказано період перебування на лікарняному, місячна заробітна плата, вид роботи.
Відповідно до ст. 233 КЗпП, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Ірина
Записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій" . У трудовій книжці повинно бути вказано назву посади з наказу про прийняття на роботу працівника. І відповідно від того, на якій посаді Ви працюєте, призначається щорічна відпустка.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Оксана
Доброго дня! Мій чоловік працює на приватній організації. Зараз знаходиться на лікарняному. Заробітної платні за відпрацьований місяць до лікарняного не отримав. За станом здоров’я він не може продовжити роботу на даному підприємстві. Після виходу з лікарняної відпустки хоче звільнитись. Сьогодні випадково від колеги дізнався, що його хочуть звільнити. Як правильно поступити в цій ситуації без шкоди для себе?
Добрий день, Оксано!
Кодекс законів про працю України передбачає право на припинення трудового договору за угодою сторін, відповідно до статті 36, а також з ініціативи власника, у відповідності до статті 38.
При звільненні за ініціативою працівника умовою розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, є письмове попередження працівником про це роботодавця за два тижні до запланованої дати звільнення.
У разі звільнення за угодою сторін безстроковий трудовий договір може бути припинено у будь-який строк, стосовно якого досягли домовленості працівник та роботодавець. Такий строк може бути меншим або більшим за двотижневий.
Статтею 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» закріплено, що звільнення за власним бажанням без поважних причин не дає права в перші три місяці з моменту реєстрації у центрі зайнятості отримувати допомогу по безробіттю.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» при звільненні звільнення працівника за угодою сторін йому надається право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Людмила
Будь ласка допоможіть розібратися в такому питанні: У поточному 2016 році я відгуляла 30 днів основної відпустки за період роботи 2014-2015 р.р. У мене залишилася не відгуляною основна відпустка 2015-2016 г.30 днів і додаткова відпустка - 15 днів за 2015р, як пропрацювала в органах місцевого самоврядування понад 22 років. Чи маю я право на компенсацію у 2016 році на 45 днів, або мені треба відгуляти ще 24 дня відпустки 2015-2016 г.і отримати компенсацію тільки за 15 днів
додаткової відпустки і 6 днів основного.
Доброго дня, Людмило!
Статтею 24 Закону України «Про відпустки» встановлена можливість грошової компенсації за невикористану відпустку. Проте, тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Отже, Ви можете отримати компенсацію за 15 днів основної та 6 днів додаткової відпустки, а також 24 календарних дні відпустки у Вас залишаться.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Олександр
Добрий день, Олександр!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій не мають права працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).
Робота за сумісництвом регулюється нормативно-правовими актами, а саме: Кодекс законів про працю України, постанова Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України, Закон України «Про оплату праці», Закон України «Про відпустки» та іншими законодавчими актами.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
Тетяна
Добрий день,Тетяно!
Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженим Наказом Міністерства освіти і науки України позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через два роки після присвоєння попередньої. Позачергова атестація керівних кадрів проводиться за поданням керівника відповідного органу управління освітою при неналежному виконанні посадових обов'язків.
Педагогічні працівники, яким у міжатестаційний період присуджено наукові ступені або присвоєно вчені звання, атестуються без попереднього проходження підвищення кваліфікації, якщо їх діяльність за профілем збігається з присудженим науковим ступенем або присвоєним вченим званням.
За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!
сторінка Попередня 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 30 Наступна