Архів консультацій

    Трудове право


    Юлыя
    За якою статтею звільнити жінку яка після закінчення декретної відпустки написала заяву на звільнення
    Трудове право
    08:55 15.05.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Юлія! Якщо працівник після декретної відпустки написав заяву на звільнення, то його звільнення, ґрунтуючись на положеннях чинного законодавства про працю, відбувається на загальних підставах. З огляду на те, що працівник в Вашому випадку самостійно написав заяву про звільнення, то його звільнення відбуватиметься на підставі статей Кодексу законів про працю України, що регулюють питання розірвання трудового договору з ініціативи працівника. Залежно від того, який трудовий договір, строковий чи безстроковий, був укладений з працівником, визначається стаття КЗпП України на підставі якої відбудеться розірвання трудового договору. Так, якщо працівниця вимагає розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, то звільнення відбуватиметься на підставі та в порядку ст.38 КЗпП України. Якщо ініціюється розірвання строкового трудового договору, то на підставі ст.39 КЗпП України.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    Анастасія
    Доброго дня?Чи можуть мене офіційно оформити на роботу адміністратором перукарні чи аптеки?сидіти на рецепшині приймати тел.дзвінки),якщо я не маю освіти?тільки свідоцтво про НЕПОВНУ загальноосвітню школу,9 класів).ДЯКУЮ
    Трудове право
    10:53 24.04.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Анастасія! Відповідно до положень Кодексу законів про працю (далі-Кодекс) 16 років - це вік з якого дозволяється прийняття на роботу. Згідно зі ст.188 зазначеного Кодексу не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років, як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Згідно з ст.53 Конституції України повна загальна середня освіта є обов'язковою. Відповідно до ст.96 Кодексу вимоги до кваліфікаційних та спеціальних знань працівників, їх завдання, обов’язки та спеціалізація визначаються професійними стандартами або кваліфікаційними характеристиками професій працівників. Кваліфікаційні вимоги до професії адміністратора закріплені у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 1 Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності, Технічні службовці, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 N 336. Так, адміністратор має мати неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) або повну загальну середню освіту та професійно-технічну освіту, без вимог до стажу роботи.
    У зв’язку з вище зазначеним, Ви не можете офіційно оформитись на роботу адміністратором маючи при цьому неповну загальну середню освіту.
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    лідія
    Доброго дня.Базові години168. Відпрацьовано 192.Чи можуть мене примусити працювати понаднормово без моє ізгоди?Чи має 24 години оплачуватись у подвійному розмірі понад мінімальну з/п?
    Трудове право
    10:08 17.04.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Лідія! Відповідно до положень Кодексу законів про працю України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Надурочні роботи є винятком і можуть встановлюватись лише у передбачених статтею 62 Кодексу законів про працю України, а також не можуть проводитись без дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації. Оплата праці в надурочний час здійснюється в підвищеному розмірі, залежно від обраної системи оплати праці.
    Надана консультація носить загальний характер, адже для надання відповіді на Ваше запитання потрібні деякі уточнення. Зверніться до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228-63-69.


    Валентина
    Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратись. Касир №1 пішла в декрет. На її місце на період декретної відпустки взяли касира №2. За тиждень до виходу касира №1 з декретної відпустки, касир №2 іде на лікарняне по вагітності. Касир №1 вийшла на своє місце. Касиру №2 виплачені декретні та лікарняне. Коли і як звільнити касира №2, яка була на тимчасовому декретному місці???? Буду дуже вдячна!!!
    Трудове право
    14:28 15.03.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Валентина
    Враховуючи положення ст. 184 Кодексу законів про працю України, вагітну жінку не мають права звільняти за жодних обставин, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обо'язковим працевлаштуванням.
    За правовою допомогою звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


    олена
    чи можна надавати оплачувану відпустку на поховання рідних?
    Трудове право
    19:34 13.03.2018
    відповідь:

    Доброго дня, Олено!
    Відповідно до ст. 25 Закону України "Про відпустки" працівникам у разі смерті рідних відпустка без збереження заробітної плати.
    За правовою допомогою звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


    анна
    Доброго дня. Чоловік працює на АЗС подобово ( 24 години) продовж 14 років. Чи впливає це на розмір заробітної плати,так як в бугалтерії нараховують мінімальну 3200.
    Трудове право
    16:03 08.02.2018
    відповідь:

    Добрий день, Анна!
    Відповідно до ст. 94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
    Хоч законодаство і визначає, що розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, держава контролює лише мінімальний розмір заробітної плати, нижче якого вона не може виплачуватись. Тож роботодавець сам встановлює розмір заробітної плати працівникам, але не нижче мінімальної.
    За правовою допомогою звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


    Ольга
    Добрий день. Я працюю в державній медичній установі сестрою медичною в відділенні ультразвукової діагностики (УЗД). Моя основна робота полягає в заповненні бланку обстеження пацієнта, який виконує лікар. Прийом пацієнтів відбувається в форматі живої черги. Людей зазвичай дуже багато, кожне обстеження в середньому займає 15-20 хвилин, люди чекають своєї черги по декілька годин (іноді 4-5). Часто трапляються сварки, пацієнти грублять медичному персоналу, кричать на робітників, ведуть себе вкрай некорректно. Останній випадок - на мене була написана керівництву скарга та звинувачення в грубості пацієнтові. Я вважаю, що вела себе с пацієнтом корректно, але не згодилась пропустити його поза чергою. Пацієнт до того ж вів себе грубо, кричав на мене, демонстрував неприйнятну поведінку. Як висновок, з мене знята місячна премія. Питання: як я маю поводити себе в цій конкретній ситуації, щоб відстояти свої інтересі. Як я маю себе поводити у випадку неприйнятної поведінки пацієнтами в цілому. Чи існують якість заходи захисту працівника в разі виникнення конфлікту медпрацівник-пацієнт? Дякую за приділений час.
    Трудове право
    15:28 08.02.2018
    відповідь:

    Добрий день, Ольга!
    Обов'язковим первинним органом по розгляду трудових спорів є комісія по трудових зборах (ст. 224 КЗпП). Тож вона повинна функціонувати у Вашій медичній установі.
    Відповідно до ст. 225 КЗпП працівник може звернутися до комісії по трудових спорах із заявою у тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про виплату належної йому заробітної плати - без обмеження будь-яким строком. Заява працівника, що надійшла до комісії, підлягає обов'язковій реєстрації.
    Комісія по трудових спорах зобов'язана розглянути трудовий спір у десятиденний строк з дня подання заяви. Спори повинні розглядатися у присутності працівника, який подав заяву, представників власника або уповноваженого ним органу. Розгляд спору за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника при розгляді спору від його імені може виступати представник профспілкового органу або за вибором працівника інша особа, в тому числі адвокат.
    Комісія по трудових спорах має право викликати на засідання свідків, доручати спеціалістам проведення технічних, бухгалтерських та інших перевірок, вимагати від власника або уповноваженого ним органу необхідні розрахунки та документи.
    Працівник і власник або уповноважений ним орган мають право заявити мотивований відвід будь-якому члену комісії. Питання про відвід вирішується більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. Член комісії, якому заявлено відвід, не бере участі у вирішенні питання про відвід. На засіданні комісії ведеться протокол, який підписується головою або його заступником і секретарем (ст. 226 КЗпП).
    Відповідно до ст. 228 КЗпП у разі незгоди з рішенням комісії по трудових спорах працівник чи власник або уповноважений ним орган можуть оскаржити її рішення до суду в десятиденний строк з дня вручення їм виписки з протоколу засідання комісії чи його копії.
    Питання поведінки з клієнтами не є правовим та належить до медичної етики.
    За правовою допомогою звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


    Наталія
    Чи виноситься догана працівнику, який був відсутній на робочому місці 30 хв без поважної причини.
    Трудове право
    19:06 01.02.2018
    відповідь:

    Добрий день, Наталія!
    Догана може застосовуватися до працівника за порушення правил трудової дисципліни, установлених Правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним або трудовим договором, у деяких випадках — посадовою інструкцією працівника.
    В законодавстві немає обмежень у застосуванні доган. Якщо правилами внутрішнього розпорядку на вашому підприємстві передбачений обов'язок перебувати на робочому місці визначену кількість годин, яку працівник недотримав, такий працівник може бути притгянений до такого виду відповідальності як догана.


    Мирослава
    доброго дня! опікуном круглого сироти є працюючий пенсіонер. чи можна його звільнити з роботи в разі скорочення ставки при можливій реорганізаціі школи з основної в початкову?
    Трудове право
    15:38 11.01.2018
    відповідь:

    Добрий день, Мирослава!
    Кодексом законів про працю України не передбачені особливості для звільнення працівників, які досягли пенсійного віку. Діє принцип рівності трудових прав громадян незалежно від досягнення пенсійного віку. Для окремих категорій працівників є обмеження щодо звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату. Такими працівниками, зокрема, є опікуни (піклувальники) відповідно до ст. 186-1 КЗпП.
    Звільнення опікунів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.
    За правовою допомогою звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


    Наталія
    Доброго дня. Скажіть, будь ласка, на яких підставах чи в якому випадку керівник підприємства ( в даному випадку навчальний заклад - коледж) відправляє працівників у відпустку за свій рахунок. Дякую.
    Трудове право
    11:14 19.12.2017
    відповідь:

    Доброго дня, Наталія.
    Закон України «Про відпустки» передбачає, що відпустка без збереження заробітної плати може надаватися лише за згодою сторін або за бажанням працівника в обов'язковому порядку (конкретно визначених випадках).
    За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


    сторінка 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 30 Наступна