Архів консультацій

  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги


  Надія
  Працювала у сільській раді з 1985 року на посадах секретаря сільської ради та сільського голови. У грудні 2014 звільнилась за власним бажанням і вийшла на дострокову пенсію в 55 років. Чи маю я право у 58.5 років перейти на пенсію державного службовця. Стаж державної служби 29 років. Дякую.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  15:18 06.04.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Надіє, відповідно до положень Закону України «Про державну службу» для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
  За визначенням Вашого права на пенсію згідно із Законом України «Про державну службу» звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Юрий
  Мені 47 років. Вчитель. Зараз на пенсії по вислузі років. У2016 у грудні оформився, у січні повернувся на роботу в школу. 2017 у вересні знов пішов на вислугу. Чи можу знов повернутися до школи?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  22:17 05.04.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Юрію, відповідно до положень Закону України «Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» пенсія за вислугу років призначається та виплачується при звільненні з роботи, яка дає право на таку пенсію. У разі зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється і поновлюється з дня, що настає за днем звільнення з роботи.
  При виникненні будь-яких додаткових запитань звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74, або за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Олександр
  1. У Вас на сайті у розділі Крок 3. Подайте заяву ... є таке речення:
  Пам'ятайте, ви маєте правильно зазначити періоди, які потрібно виключити з підрахунку заробітної плати.
  2. У формі заяви яку я маю подати для призначення пенсії є таке речення:
  При призначенні пенсії прошу виключити із підрахунку заробітної плати період з _____ до __________ або провести це автоматизованим способом (непотрібне закреслити).
  3. У Законі вказано:
  За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.
  Запитання?
  1. Як правильно виключити періоди (у множині) - у Вас на сайті - тобто їх може бути? наприклад 15 періодів і як ці 15 періодів вписати у форму заяви в Пенсійний фонд.
  2. Розтлумачте мені Будь ласка завумне речення із Закону (п.3) на простому прикладі саме в частині:
  - скільки може бути цих періодів (один чи багато)
  - в стажі з 01.07.2000р. по 30.04.2018р. (один чи багато) періоди з низькою зарплатою, які я хочу зняти з розрахунку пенсіїї розташовуються по календарним датам тільки підряд? (тобто це є один великий перід до 60 міс.) чи можливе помісячне вилучення низьких зарплат в любому порядку (головне щоб сума цих періодів не була більше 60 міс.) - і як тоді це відобразити в заяві до ПФУ?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  15:34 05.04.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Олександре, відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу, підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також деякі інші періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.
  За отриманням допомоги у складанні заяви та визначенні найбільш доцільного періоду заробітної плати для призначення пенсії з урахуванням Ваших індивідуальних даних, або у разі виникнення будь-яких додаткових запитань звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів для консультації можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Світлана
  Доброго дня! Мой муж столкнулся с оформлением пенсии. По сути дела он обижен дважды.
  1. 25 лет проработал по одной профессии, на одном предприятии (НКГОК в Кривом Роге, который впоследствии был присоединен к КМК(сейчас АрселорМиттал) машинист конвейера на Дробильной фабрике №4.(ДФ№4), которая находится в карьере глубина которого больше 150м. В 2003 году при реорганизации их присоединили к карьеру и сделали приписку о переводе машинистом конвейера в подземных условиях. По факту оказалось, что до 2003 года его профессия входит в ст.14 ЗУ "Про пенсийне забезпечення" (производство рудоподготовка), а с 2003 они стали участком по добыче руды. При этом технологический процесс не менялся, они занимаються дроблением руды как и раньше. При наличии 25 лет стажа он мог уйти на пенсию еще 3,5 года назад. Перед КМК он учился в ПТУ 0,5 года и 2 года и 6 месяцев проходчиком.
  2. Второй раз его "кинули" в ПФУ., он мог уйти на пенсию раньше если бы работу проходчиком посчитали как за 3 года (2*1,3+6 месяцев) . Оказывается все не так при расчете учитываются только полные года 2*1,3 и все за 6 месяцев никто не вспоминает. То есть 2 года и 6 месяцев до расчета и после перасчета все равно приравниваются к 2 годам и 6 месяцев. В результате ему до 25 лет по ст.14 не хватает 2 месяца, чтобы их заработать ему нужно отработать еще один год по списку №1.
  Если вас заинтересует данная ситуация пишите мне на електронку. Мне кажется ето возможно только в нашей стране.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  14:58 05.04.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Світлано, дякуємо, що звернулись до нас. Для надання Вам належної консультаційної допомоги в частині визначення права на пенсію Вашого чоловіка необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідних даних. Наші спеціалісти мають досвід у визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах та, у разі необхідності, наданні допомоги у витребуванні відповідних підтверджуючих документів.
  Звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Юрій
  Доброго вечора! Я інвалід 3-ої групи 1 категорії (ЧАЕС). У 2006 році нагороджений нагрудною відзнакою "Почесний зв"язківець України". Мені випадково попала інформація про дію ЗАКОНу України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною ", де ,якщо я правильно зрозумів, що дія цього Закону стосується і мене, тобто мені повинна нараховуватись надбавка до пенсії. Прошу прояснити мені це питання в правовому руслі і мої подальші дії. Дякую!
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  22:51 03.04.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Юрію, згідно із положеннями Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України, відзначеним, зокрема, почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР "народний" і почесним званням України, колишніх Союзу РСР та Української РСР "заслужений". Призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною особам, нагородженим нагрудною відзнакою "Почесний зв"язківець України" вищевказаним Законом не передбачено.
  У разі виникнення додаткових запитань звертайтесь до нас за адресою: 04071, м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74, або за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Олександр
  Звільнений кадровий офіцер в 1993 р. Вислуга 14 років 10 місяців. Без пенсійного забезпечення. На 1 квітня 2018 року - стаж 24 роки. Мав чи ні я право вийти на пенсію в 55 років, як було обіцяно при масовому скороченні ЗС у 1993 році. Зараз мені 57,5 років.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  14:54 02.04.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Олександре, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної правової допомоги, в тому числі консультаційних послуг, необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідної інформації. Наші спеціалісти мають досвід у визначенні права на пенсію, а у разі одночасного права на декілька видів пенсії можуть допомогти у виборі найбільш доцільного її виду.
  Звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Василь
  Доброго дня.Я вийшов на пенсію в 2012р.стаж розрахований територіальними органами ПФ 37 років,по моїх власних розрахунках не враховані роки які я працював приватним підприємцем на єдиному податку.Як провірити правильність розрахунку років стажу?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  12:59 01.04.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Василе, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної правової допомоги, в тому числі консультаційних послуг, необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідної інформації. Наші спеціалісти мають досвід у перевірці правильності визначеного Вашого індивідуального показника стажу, а також інших показників, що впливають на розмір пенсії, і можуть допомогти у вирішенні Ваших питань.
  Звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Наталія Іванівна
  Я пенсіонер за вислугою років,вже досягла пенсійного віку.Чи маю я право на пільги в громадському транспорті та приміських електричках.Будь ласка,дайте мені відповідь!
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  17:48 30.03.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Наталіє Іванівно, до переліку категорій громадян, яким надано право безоплатного проїзду на транспорті загального користування, належать пенсіонери, які, зокрема, отримують пенсію за віком. Пенсіонери, які одержують пенсію за вислугу років, таким переліком не передбачені. Для визначення права на пенсію за віком та її доцільності звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!  Лілія
  Моєму татові 1 січня 2018р виповнилося 60р. Стаж 20 років. Чи можу я оформити йому допомогу в соцзабезі по довіреності (тато закордоном)?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  09:14 30.03.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Ліліє, дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної правової допомоги, в тому числі консультаційних послуг, необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідної інформації. Наші спеціалісти мають досвід у визначенні права на пенсію або соціальну допомогу, можливий її розмір і можуть допомогти у вирішенні Ваших питань.
  Звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  Галина
  Доброго дня! Я народилася 13.09.1961р., на момент виходу на пенсію (60р) мій стаж буде становити 22,5роки. Чи можу я оформити пенсію свого чоловіка, який помер у віці 52роки (у 2010) і мав стаж 35 років? Чи потрібно буде мені чекати до 63 років?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  18:20 29.03.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Галино, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
  Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років.
  У разі відсутності необхідного страхового стажу право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 21 до 31 року.
  Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні. Такими особами є в тому числі і дружина, якщо вона є особою з інвалідністю або досягла пенсійного віку. Дружина померлого, яка не була на його утриманні, має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратила джерело до існування.
  Для визначення доцільності призначення того чи іншого виду пенсії та можливого її розміру звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74. Перелік необхідних документів можете отримати за телефоном: (044) 228 63 69. Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 82 Наступна