Архів консультацій

  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги


  Ярослав
  Я навчався в коледжі та університеті на бюджетній формі. Для підрахунку трудового стажу чи потрібні записи в трудовій книжці?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  11:57 06.02.2018
  відповідь:

  Добрий день! Ярославе, відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній час навчання навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі визначається та підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання, окремих його етапів.
  Згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників до трудових книжок за місцем роботи вносяться окремим рядком з посиланням на дату, номер та найменування відповідних документів записи про час навчання особи.
  У разі виникнення додаткових питань щодо порядку розрахунку стажу звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти


  Світлана
  Я народилася 16 липня 1960 року. Журналіст. Років 15 платила як прирівняна до державних службовців додатковий податок до загального податку. Коли я маю вийти на пенсію і чи буде до моєї пенсії гарахована додаткова сума з того додаткового податку, який я платила?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  11:42 05.02.2018
  відповідь:

  Світлано, вітаємо Вас! Відповідно до вимог Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на одержання пенсії державних службовців мають право, зокрема, жінки, які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року та досягли пенсійного віку - 59 років, за наявності не менше 30 років страхового стажу, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
  Пенсія державним службовцям призначається у відсотковому розмірі від суми їх заробітної плати. Додаткових виплат від сплаченого «додаткового податку» діючим на даний момент законодавством не передбачено.
  У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  Оксана
  Добрий день. Я маю право виходу на пенсію після 50 років як мати дитини-інваліда, інвалідність якої встановлено до 6-річного віку. Я маю стаж більше 20 років. У мене виникло таке питання: чи залежить розмір такої пенсії від розміру заробітної плати? Чи пенсія буде мінімальна і не залежатиме від заробітної плати, що я отримую.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  11:31 05.02.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Оксано, розмір пенсії за віком, зокрема, матерям осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до 6-річного віку,визначається за нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Тобто, він залежить від наявного страхового стажу та заробітку особи на день звернення за призначенням такої пенсії із відповідною заявою.
  У разі виникнення додаткових питань щодо порядку подання документів та розрахунку розміру пенсії звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  Василь
  Шановні юристи!
  Я отримую пенсію по інвалідності 2 гр. загального захворювання з 2012 року і не працюю. Страховий стаж 35 років. КЗ-2,34. Право на пенсію за віком наступає в березні 2018 р. При зверненні в органи ПФУ для переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком яка буде враховуватися середня зарплата (дохід) по Україні для розрахунку пенсії, та СЗ , що була врахована за три роки 2009-2011р.р. , чи середня зарплата по Україні за 2016, 2017рр. Дякую.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  16:12 01.02.2018
  відповідь:

  Пане Василю! Згідно із вимогами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід), що визначена із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
  Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена (тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року) із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки.
  У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  Павло
  Доброго дня!У мене 8 років підземного стажу на шахті, перебував в зоні АТО 1,4 роки, як мені тепер зарахується до стажу термін перебування в зоні АТО? Як 1 рік за 3 роки?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  13:01 01.02.2018
  відповідь:

  Вітаємо Вас! Павле, відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
  У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  Олександр
  Добрий день! На 01.02.2018 маю педагогічний стаж 26 років 6 місяців для отримання пенсії по вислузі років. Чи зможу я залишити педагогічну діяльність і перейти на іншу роботу. А при досягнені пенсійного віку 52 роки 6 місяців який настане 22.03.2021року вийти на пенсію по вислузі років. Дякую за відповідь
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  21:18 29.01.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Олександре, право на пенсію визначається з урахуванням індивідуальних умов особи і норм чинного пенсійного законодавства станом на день такого визначення. Передбачити та спрогнозувати майбутні норми та зміни у пенсійному законодавстві та відповідні урядові рішення не вбачається можливим.
  У разі виникнення питань щодо пенсійного законодавства на даний момент звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  Оксана
  Державний службовець (головний державний інспектор –категорія посади-В) у вересні 2018 року досягне віку 60 років та матиме страховий стаж 40 років.
  Чи може він продовжувати працювати на своїй посаді та отримувати пенсію?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  15:48 29.01.2018
  відповідь:

  Пані Оксано, відповідно до положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на даний момент, починаючи з 1 жовтня 2017 року, пенсії, призначені після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на умовах законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність" у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону.
  У разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  Оксана
  Чи потрібно приносити довідку про заробіток за 1998-2000 роки, для обчислення пенсії за період 60 місяців до липня 2000 року, якщо в формі ОК-5 є дані з січня 1998 року?
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  15:45 29.01.2018
  відповідь:

  Вітаємо! Оксано, згідно з вимогами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
  За отриманням детального роз’яснення щодо необхідності подання документів для призначення пенсії та з інших питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  Олександр
  Доброго дня. Запитував Вас минулого тижня, але поки відповіді не було. Отже. Мені 52 роки, 17 січня 2018 року мій педагогічний стаж вже становить 26 років та 6 місяців. Чи є в мене право на пенсію за вислугою років та чи можу я її оформлювати з 18 січня 2018 року. Дякую.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  15:26 29.01.2018
  відповідь:

  Пане Олександре, згідно із вимогами Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, станом на 1 квітня 2015 - не менше 25 років та після цієї дати, зокрема:
  з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;
  з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;
  з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців.
  До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення:
  які в період до 1 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацами першим та другим цього пункту.
  До приведення законодавства України у відповідність із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності (11.10.2017 року) Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.
  у разі виникнення додаткових питань звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  АЛЛА
  мені в 2003 році встановлена 3 гр.інвалідності На той момент мені було 41 рік і 22 роки страхового стажу. Отримую 50% пенсіі за віком. З 31 січня 2018 року працювати не буду.Як мені отримувати пенсію по інвалідності в розмірі пенсіі за віком.Зараз мені 55 років і стаж 34 роки.
  Соціальне право, пенсії, допомоги, пільги
  06:33 29.01.2018
  відповідь:

  Вітаємо Вас, Алло! Згідно з вимогами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Питання щодо вибору того чи іншого виду пенсії особа вирішує сама.
  За роз’ясненням щодо настання права, вибору доцільного варіанту розрахунку пенсії звертайтесь до нас за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном (044) 228 63 69. Будемо раді Вам допомогти!


  сторінка Попередня 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 82 Наступна