Сімейне право
Анна
Доброго дня, Анно!
Поняття спільної сумісної власності визначено Сімейним кодексо України.
Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.
Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
4. Речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Ви говорите про документи. Там спільна сумісна власність кого? Оскільки прописка не зумовлює виникнення права власності.
Телефонуйте нам за номером 044-228-63-69 і наш спеціаліст Вам проконсультує.
Сергій
Доброго дня, Сергію!
Якщо в рішенні не було зазначено про стягнення боргу за прострочення сплати аліментів, і колишня дружина не заявляє таких вимог, то Ви не зобов’язані сплачувати, оскільки стягнення аліментів відбувається з моменту набрання рішенням законної сили.
Сергій
Доброго дня, Сергію!
Все залежить від призначеної судом суми аліментів (чи твердої грошової чи відсотку від доходу).
В разі, якщо у Вас істотно змінилися обставини Ваших доходів, то Ви можете ініціювати перегляд судового рішення щодо сплати аліментів.
Якщо виникнуть питання юридичного характеру - звертайтесь.
Будемо раді допомогти!
Маряна
Доброго дня, Мар'яно!
Так, можливо.
Відповідно до ст. 28 Сімейного кодексу України, заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.
Маряна
Доброго дня, Мар’яно!
Відповідно до частини 1 статті 32 Сімейного кодексу України, шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку
Тому, якщо ці обставини будуть визнані поважними, то відповідно до чинного законодавства у працівників РАЦСу є право на реєстрацію шлюбу в короткий строк.
Якщо виникнуть питання юридичного характеру - звертайтесь.
Будемо раді допомогти!
Ірина
Чи є підстави для задоволення позову? Які підстави позбавлення батьківських прав передбачено СК?
Доброго дня, Ірино!
Питання, щодо підстав побавлення батьківський прав, регулюється статею 164 Сімейного кодексу України, зокрема,мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
Щодо права на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав, то його мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, а також сам а дитина, яка досягла чотирнадцятирічного віку.
Стосовно наявності підстав для задоволення позову, то судити важко, оскільки необхідно більше інфомації щодо поданої позовної заяви та обставин ситуації що склалася.
Якщо буде потрібна юридична підтримка - звертайтесь. Будемо раді допомогти!
Наталя
Доброго дня, Наталіє! Якщо чоловік доведе, що кредитними коштами користувалися і Ви, або за них були куплені товари спільного вжитку, або товари, якими користуєтесь особисто Ви, то є судові прецеденти за якими суд зобов'язує виплачувати кредитні борги обом з подружжя при розлученні.
Все залежить від того як поведе себе чоловік при розлученні.
Якщо буде потрібна юридична підтримка - звертайтесь! Будемо раді допомогти!
Ирина
Здравствуйте, Ирина!
Если Вы сможете обосновать пропущеные сроки исковой давности, то можете подать исковое заявление о взыскании средств за соответствующий пропущенный период.
В данном случае должны быть очень существенные обстоятельства пропуска срока исковой давности.
Если потребуется юридическая поддержка - обращайтесь!
Будем рады помочь!
Камила
Доброго дня, Каміло! Спочатку потрібно дізнатися хто є власником даної квартири. При вирішенні спору між батьками та малолітніми, неповнолітніми дітьми, які спільно проживають, щодо належності їм майна вважається, що воно є власністю батьків, якщо інше не встановлено судом.
У Вашому випадку, рішення щодо розпорядження квартирою, необхідно вирішувати в судовому порядку.
Света
Здравствуйте, Светлана, мы имеем большой опыт в решении семейных и имущественных споров. Звоните, пожалуйста, по телефону (067) 327-27-28 (Денис Леонидович).
сторінка Попередня 1 2 3 4 5 Наступна