Архів консультацій

  Сімейне право


  Анна
  Доброго дня чи зможете пояснити,що таке спільна сумісна власність?Ми проживаємо з чоловіком та його батьками,квартиру отримав батько мого чоловіка,з того моменту мій чоловік тут приписаний і проживає.В документах написано спільна сумісна власність,квартира приватизована.Також у мого чоловіка є сестра яка тут ніколи не проживала,та не була прописана.Кожного разу коли свекрусі щось не подобаєця вона говорить,що квартиру нам не перепише.Також тут прописані наші з чоловіком діти.Які права має мій чоловік та наші діти?Бо якщо щось мені немоє куди йти жити з дітьми.Я сама прописана в мами там проживає мама і дві моїх сестри з чоловіками та дітьми.Буду дуже вдячна.
  Сімейне право
  08:44 15.08.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Анно!
  Поняття спільної сумісної власності визначено Сімейним кодексо України.
  Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
  Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
  Об'єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
  Об'єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.
  Якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім'ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
  4. Речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з подружжя, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

  Ви говорите про документи. Там спільна сумісна власність кого? Оскільки прописка не зумовлює виникнення права власності.

  Телефонуйте нам за номером 044-228-63-69 і наш спеціаліст Вам проконсультує.


  Сергій
  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, а борг за аліменти, що накопився за період поки йшло судове рішення залишиться за мною, якщо я звільняюся з роботи і залишаюся безробітнім
  Сімейне право
  10:40 03.06.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Сергію!
  Якщо в рішенні не було зазначено про стягнення боргу за прострочення сплати аліментів, і колишня дружина не заявляє таких вимог, то Ви не зобов’язані сплачувати, оскільки стягнення аліментів відбувається з моменту набрання рішенням законної сили.


  Сергій
  Доброго дня! В мене запитання по виплаті аліментів. Коли ми з дружиною розійшлись я платив аліменти 3 місяці, добровільно. Потім вона захотіла все це зробити через суд. Поки йшло судове рішення, назбиралась певна сума грошей, тобто заборгованість. Якщо тепер за певними обставинами я хочу звільнитися з роботи і буду залишатися офіційно безробітній, то цей борг залишається на мені? І як тоді платити аліменти, мінімальні чи так як назначив суд?
  Сімейне право
  19:55 01.06.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Сергію!
  Все залежить від призначеної судом суми аліментів (чи твердої грошової чи відсотку від доходу).
  В разі, якщо у Вас істотно змінилися обставини Ваших доходів, то Ви можете ініціювати перегляд судового рішення щодо сплати аліментів.
  Якщо виникнуть питання юридичного характеру - звертайтесь.
  Будемо раді допомогти!


  Маряна
  Чи можна зареєструвати шлюб у місті відмінному від прописки?Прописка Івано-Франківськ,а заяву подати в Чернівцях.
  Сімейне право
  14:23 30.05.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Мар'яно!
  Так, можливо.
  Відповідно до ст. 28 Сімейного кодексу України, заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.


  Маряна
  Доброго дня.Чи має право військовослужбовець на реєстрацію шлюбу одразу при подачі заяви до РАГСу або на наступний день?
  Сімейне право
  11:12 30.05.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Мар’яно!
  Відповідно до частини 1 статті 32 Сімейного кодексу України, шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку
  Тому, якщо ці обставини будуть визнані поважними, то відповідно до чинного законодавства у працівників РАЦСу є право на реєстрацію шлюбу в короткий строк.
  Якщо виникнуть питання юридичного характеру - звертайтесь.
  Будемо раді допомогти!


  Ірина
  Перебуваючи у зареєстрованому шлюбі з Котовим С. М., Маркова І. І. народила дівчинку. Оскільки дитину потрібно було годувати та одягати, подружжя вдвох працювали, а дочку на цілий день віддавали сусідці Форсовій Н. Р. Форсова власних дітей не мала і перебувала на пенсії, тому вона з задоволенням ростила дитину, за що отримувала кошти від подружжя. Однак з часом батьки припинили забирати дитину, а також самі дуже рідко з'являлися вдома. Тому вона подала до суду позов про позбавлення Котова та Маркову батьківських прав.
  Чи є підстави для задоволення позову? Які підстави позбавлення батьківських прав передбачено СК?
  Сімейне право
  17:48 03.12.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Ірино!
  Питання, щодо підстав побавлення батьківський прав, регулюється статею 164 Сімейного кодексу України, зокрема,мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
  1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
  2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
  3) жорстоко поводяться з дитиною;
  4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
  5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
  6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
  Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.
  Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
  Щодо права на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав, то його мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, а також сам а дитина, яка досягла чотирнадцятирічного віку.

  Стосовно наявності підстав для задоволення позову, то судити важко, оскільки необхідно більше інфомації щодо поданої позовної заяви та обставин ситуації що склалася.
  Якщо буде потрібна юридична підтримка - звертайтесь. Будемо раді допомогти!


  Наталя
  Доброго дня! У моїй сім"ї склалася така ситуація: чоловік оформив кредитні картки у кількох банках. Я про це нічого не знала, тобто згоди на отримання готівкових коштів не давала, не знаю як він ними користується і який уже загальний борг кредитних коштів. Він відмовляється мені все розповісти... Які можуть бути наслідки для сім"ї в разі його кредитних боргів перед банками? Чи вирішить для мене і дітей цю прроблему розлучення з чоловіком?
  Сімейне право
  09:57 22.11.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Наталіє! Якщо чоловік доведе, що кредитними коштами користувалися і Ви, або за них були куплені товари спільного вжитку, або товари, якими користуєтесь особисто Ви, то є судові прецеденти за якими суд зобов'язує виплачувати кредитні борги обом з подружжя при розлученні.
  Все залежить від того як поведе себе чоловік при розлученні.
  Якщо буде потрібна юридична підтримка - звертайтесь! Будемо раді допомогти!


  Ирина
  12 лет назад розвелась с мужем,со мной осталась дочка один год,я подала на алименты.Судом присудили алименты на ребенка и на мое содержание до 3-х лет ребенку.Алименты на дочь бывший муж кое как выплачивал,а от на мое содержание до 3-х лет ребенку нет.Я обращалась в исполнитнльную службу но безрезультатно.Могу ли я сейчас спустя столько лет,обратиться в суд чтобы стянуть с бывшего мужа задолжонность,что мне не выплачивалась.Спасибо.
  Сімейне право
  23:50 21.11.2013
  відповідь:

  Здравствуйте, Ирина!
  Если Вы сможете обосновать пропущеные сроки исковой давности, то можете подать исковое заявление о взыскании средств за соответствующий пропущенный период.
  В данном случае должны быть очень существенные обстоятельства пропуска срока исковой давности.
  Если потребуется юридическая поддержка - обращайтесь!
  Будем рады помочь!


  Камила
  Добрый день! Подскажите пожалуйста, я совершеннолетний ребенок живу в трехкомнатной квартире с разведенными родителями, у которых на эту квартиру два лицевых счета на отце и матери, я на лицевом счете у матери за квартиру ей даю платить, имею ли я на законном основании сехав поселить в ту комнату которой проживаю квартиранта, даже если мать будет против?
  Сімейне право
  16:14 09.10.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Каміло! Спочатку потрібно дізнатися хто є власником даної квартири. При вирішенні спору між батьками та малолітніми, неповнолітніми дітьми, які спільно проживають, щодо належності їм майна вважається, що воно є власністю батьків, якщо інше не встановлено судом.
  У Вашому випадку, рішення щодо розпорядження квартирою, необхідно вирішувати в судовому порядку.


  Света
  Здравствуйте Мой бывший муж в сговоре с адвокатом и бывшим судьей "отжимают" у меня дом,который находится в совместной собственности с моим бывшим мужем Можете ли мне помочь Спасибо
  Сімейне право
  10:46 03.09.2013
  відповідь:

  Здравствуйте, Светлана, мы имеем большой опыт в решении семейных и имущественных споров. Звоните, пожалуйста, по телефону (067) 327-27-28 (Денис Леонидович).


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 Наступна