Сімейне право
Ела
Доброго дня, Ела! Статеві зносини караються, згідно положень ст.155 Кримінального кодексу України, з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку. З огляду на те, що Вам вже є 16 років, то з боку чинного законодавства України існування таких відносин не заборонено. Поряд з цим, відповідно до ст. 6 Сімейного кодексу України (далі-Кодекс) до досягнення повноліття Ви є дитиною. Згідно ст.150 Кодексу батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Відповідно до ст. 151 Кодексу батьки мають право обирати форми та методи виховання, крім тих, які суперечать закону, моральним засадам суспільства. Застосовувати такі методи виховання батьки можуть лише по відношенню до своїх дітей. Ваш хлопець не є дитиною Вашої матері, а тому застосування щодо нього будь-яких виховних заходів, зокрема у вигляді написання розписки, є неправомірним. Згідно ч.2 ст.7 Кодексу врегулювання сімейних відносин, зокрема вирішення поставленого Вами питання, здійснюється не лише відповідно до приписів законодавства, а й шляхом досягнення домовленості між його учасниками, а саме Вами та Вашою мамою.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Тетяна
1. Що мені робити , якщо виконавча служба не хоче приймати міри щодо боржника?
2. Мій колишній чоловік є у списку боржників (реєстр боржників), на якій підставі йому дали дозвіл перетнути кордон?
3.До кого мені звернутися щоб подати заяву до суду,щоб йому присудили виплачувати аліменти на двох дітей 50%.
Доброго дня, Тетяно!
Дякуємо, що звернулись до нас за консультацією. Для надання Вам належної правової допомоги, в тому числі консультаційних послуг, необхідна більш деталізована інформація. Найближчим часом наш спеціаліст зв’яжеться з Вами для отримання необхідної інформації та надання консультації із поставлених питань.
Наші спеціалісти мають досвід у стягненні аліментів та боротьби з бездіяльністю виконавчих органів. Можемо допомогти у вирішенні Вашої проблеми.
Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!
Анна
Доброго дня, Анно!
За рішенням суду аліменти (кошти на утримання дитини) присуджуються тому з батьків або іншому законному представнику, с ким проживає дитина. Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України, спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!
Надія
Доброго дня, Надія.
Відпвоідно до ч.3 ст. 313 ЦК Укаїни, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Відповідно до п. 1 ч. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 27 січня 1995 р. N 57, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.
Отже, нотаріально посвідчена згода другого з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна до досягнення нею 16 – ти років.
Окремі, випадки, коли така згода не потрібна, передбачені п. 2 ч. 4 названих вище правил ( наприклад, якщо рішенням суду другого з батьків визнано недієздатним або позбавлено батьківських прав).
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Галина
Доброго дня, Галина!
Відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України майно, набуте чоловіком/дружиною час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування є їх особистою приватною власністю. Тож майно, яке чоловіку подарували, не буде брати участь у розподілі, і Ви не будете мати нього права.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Ірина
Доброго дня, Ірино.
Ви можете звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі однієї чверті заробітку (доходу) платника аліментів.
Якщо ви хочете встановити більший розмір аліментів, то потрібно звертатися в суд з позовом про стягнення аліментів. В ній Ви можете просити призначити конкретний розмір аліментів, проте остаточно його визначить суд. Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;
3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Але, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
При цьому розмір аліментів може визначатись як частка від доходу або у твердій сумі.
Проте, якщо Ваш чоловік відмовиться добровільно виконувати судове рішення, Вам буде необхідно звертнутись до виконавчої служби чи приватного виконавця. Але, оскільки Ваш чоловік офіційно не працює, із виконанням судового рішення можуть виникнути проблеми і те, чи буде Ваш чоловік сплачувати аліменти залежить від того, наскільки сумлінно будуть виконувати свої обов’язки виконавці.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Юлія
Добрий день Юлія!
Відповідно до ст 74 Сімейного кодексу України якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.
На майно, набуте на підставі договору дарування або в порядку спадкування положення про спільну вланість не поширюються. Якщо Ви хочете, щоб авто було оформлено на Вас, попросіть Ваших родичів/друзів виступити покупцем авто, а потім передарувати його Вам.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Галина
Доброго дня, Галино!
Відповідно до ч.4 ст. 187 Сімейного кодексу України особа, на користь якої присуджено аліменти на дитину, може самостійно подати заяву з виконавчим листом про відрахування аліментів із заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу платника аліментів безпосередньо за місцем виплати платникові аліментів заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу.
Ви також можете оскаржквати бездіяльність державного виконавця до начальника відповідного віддділу.
Щодо позбавлення батьківських прав, то відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
При цьому ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу.
Проте обов'язок доказування цих обставин під час судового розгляду покладаєтся на Вас.
За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Вита
Доброго дня, Віто!
Відповідно до ст. 170 Сімейного кодексу України у виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров'я дитини, орган опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини від батьків.
Зважаючи на це, для оцінки правомірності правомірності дій органів опіки та піклування саме у вашій ситуації необхідні уточнення. За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!
Ярослав
Доброго дня, Ярославе!
Шлюбний договір укладається або до реєстрації або після реєстрації шлюбу. При цьому обов’язковим є нотаріальне посвідчення такого договору. Наразі не передбачено заборон на укладення шлюбного договору після подачі заяви про реєстрацію шлюбу у випадку швидкої реєстрації шлюбу.
В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!
сторінка 1 2 3 4 5 Наступна