Архів консультацій

  Податкове право


  Ігор
  В мене є спадщина за заповітом. Чи маю я сплачувати 5% податку, якщо я є племінник померлого?
  Податкове право
  14:37 16.05.2017
  відповідь:

  Доброго дня Ігоре!
  Так, повинні, оскільки об'єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою тільки якщо вони успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

  Відповідно до п. 14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

  Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.


  Юлія
  Доброго дня! Скажіть будь ласка чи маю я право отримати повернення коштів за навчання, якщо працюю по договору підряду??
  Податкове право
  17:12 25.01.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Юлія!
  Якщо студент протягом звітного податкового року одержував доходи за цивільно-правовим договором, то члени сім'ї першого ступеня споріднення, які працюють за трудовим договором, мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання студента.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Галя
  Доброго вечора! У нас із чоловіком троє дітей Я зараз перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Діти віком :14, 8, 1. Скоріше не знали про податкову соціальну пільгу на дітей , коли дізналась вирахувала що так як чоловік має зарплату 3000 грн , а у нас 3-є дітей віком до 18 років чоловік має право нa застосування податкової соціальної пільги на дітей.Чоловік звернувся в бухгалтерію нарахунок цієї пільги там йому сказали що ще проконсультуються з юристом чи застосовувати пільги чи ні.Чи мають право вони відмовити у застосуванні пільги? І ще мене цікавить чи немав би бухгалтер маючи заробітню плату працівника і маючи дані що в працівника троє дітей віком до 18 років повідомити працівника що він має право на податкову соціальну пільгу і за згодою працівника нараховувати йому цю пільгу. Наперед вдячна за відповідь!
  Податкове право
  23:29 22.02.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Галино!
  Для надання консультації по зазначеному питанню телефонуйте нашим спеціалістам за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Інна
  Чи оподатковується будинок, який не введений в експлуатацію (незавершене будівництво)?
  Податкове право
  13:34 12.02.2015
  відповідь:

  Доброго дня, Інно!
  Приписами Податкового кодексу України передбачено, зокрема, оподаткування доходу від продажу (обміну) об'єкта незавершеного будівництва (п. 172.2).
  Якщо Ви конкретизуєте запитання, то ми зможете надати більш грунтовну відповідь.
  Телефонуйте до нас за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Наталія
  Що робити якщо через 10 років, виявилося що мій ІПН не мій, а іншої особи? Куди звертатися? Чи можливо всі мої доходи які відраховувались на протязі цих років повернути назад
  Податкове право
  20:15 12.09.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Наталіє!
  Вам потрібно звернутися із письмовою заявою до Державної фіскальної служби (колишнє Міністерство доходів та зборів України).
  Телефонуйте до нас за номером 044-228-63-69 і наш спеціаліст Вас проконсультує.