Архів консультацій

  Нерухомість, будівництво


  Наталя
  Доброг дня.Проконсультуйте будь ласка.Моя мама продала будинок по домовленній ціні,покупці заселилися,прожили у ньому більше місяця,тепер їх щось невлаштовує і вони вимагають повернути частину грошей,якщо мама неповерне їм гроші погрожують подати на неї до суду.Чим це може закінчитися,якщо мама відмовиться повертати гроші?
  Нерухомість, будівництво
  12:08 03.10.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Наталя!
  Відповідно до ст. 679 Цивільного кодексу України продавець відповідає за недоліки товару, якщо покупець доведе, що вони виникли до передання товару покупцеві або з причин, які існували до цього моменту. Відповідно до ч. 2 ст. 679 Цивільного кодексу України покупець має право пред'явити вимогу у зв'язку з недоліками товару (щодо нерухомого майна) в межах трьох років від дня передання товару покупцеві, якщо договором або законом не встановлений більший строк.
  Для надавання повної відповіді на ваше питання необхідно знати, чи був покупець попереджений про недоліки будинку, чи в належній формі був вчинений правочин.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Світлана
  Вітаю. Як правильно укласти договір дарування,чи купівлі продажу, якщо фактичний продаж будинку в селі відбувся в 2011 році? (Після отримання спадщини батьки продали будинок двоюрідного діда, котрий він заповів мені). Але документів на будинок в селі не було (ні БТІ, ні жодних інших) - то в сільський раді порекомендували взяти розписку з покупця, а його "записати у номер"). Тепер мені потрібно офіційно підтвердити у податкову, що я не являюсь власником того майна. Я так розумію, що потрібно з нуля оформляти будинок за свій рахунок - тобто робити технічній паспорт, експертну оцінку майна і що там ще в таких випадках. Чи це має робити людина котра там живе вже 5 років? Підкажіть як правильно вирішити дану проблему. Дякую.
  Нерухомість, будівництво
  07:40 12.07.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Світлано!
  Наразі будинок, про який йде мова в питанні, є Вашим майном. А тому, дійсно, необхідно зібрати необхідні документи та продати/подарувати майно у визначеному законом порядку.
  Для надання відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Олег
  Доброго дня! Я являюсь власником квартири яку здаю в оренду.
  В яких випадках я можу втратити право власності на квартиру.
  Дякую!
  Нерухомість, будівництво
  12:37 22.01.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Олегу!
  Статтею 346 Цивільного Кодексу України визначено загальні підстави припинення права власності, зокрема право власності припиняється у разі:
  1) відчуження власником свого майна;
  2) відмови власника від права власності;
  3) припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі;
  4) знищення майна;
  5) викупу пам'яток культурної спадщини;
  6) примусового відчуження земельних ділянок приватної власності, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону;
  8) звернення стягнення на майно за зобов'язаннями власника;
  9) реквізиції;
  10) конфіскації;
  11) припинення юридичної особи чи смерті власника.
  Право власності може бути припинене в інших випадках, встановлених законом.
  За більш детальною інформацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Богдан
  Добрий день. Наш багатоквартирний будинок створив ОСББ. Окрім проживаючих мешканців, в будинку є також нежитлові приміщення (магазини і аптеки). Один із власників магазину відмовляється здійснювати щомісячну оплату, тариф який був погоджений з мешканцями будинку. Власник магазину, керується тим, що він не хотів вступати в ОСББ і не хоче платити за світло в під’їздах і т.п. Скажіть, будь ласка, чи можемо ми вимагати від власника магазину, який знаходиться в нашому будинку оплату. На яких законних правах нам діяти? Дякую
  Нерухомість, будівництво
  14:49 22.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Богдане!
  І власники квартири і власники нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку є співвласниками багатоквартирного будинку, а тому мають однакові права та обов'язкі визначені, зокрема ст. 6 та 7 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Тому Ви можете звертатись до власника нежитлового приміщення з вимогою оплати тарифів, а у разі невиконання ним таких вимог - звертатись до суду.

  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Олег
  Доброго дня!
  Я інвестопр однієї із столичних новобудов. Будинок прийнято в експлуатацію. Акт приймання квартири мною підписано. Документи на право власності немає. По словах забудовника вони знаходяться на оформленні в БТІ.
  Питання:
  1.Юридично я власник квартири чи інвестор?
  2.Чи зобов'язаний я підписувати договір з ЖЕКом про надання послуг в такому статусі?
  3. Чи правомірно вимагати від мене оплати комунальних послуг за період відсутності права власності на квартиру?
  Нерухомість, будівництво
  11:12 16.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Олег!
  До моменту оформлення права власності на квартиру в новобудові Ви є інвестором.
  Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.
  Згідно ст. 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» договір на надання послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцями цих послуг.
  Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Володимир
  яку частку майна має співвласник якщо він все життя платив комунальні послуги
  Нерухомість, будівництво
  13:34 03.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Володимир!
  Відповідно до статті 372 Цивільного Кодексу України якщо майно перебуває у спільній сумісній власності вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
  За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення.
  Для уточнення, будь ласка, надайте більш вичерпну інформацію.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Юрій
  Доброго дня. Повідайте будь-ласка , яка мінімальна відстань повинна бути при будівництві , від сусудньої межі (паркану, тину) , і від дороги ? Дякую . І що робити коли жилий будинок збудований на моїй территорії ? Коли будувався будинок , дозволив на 30-40 см забудуватись на моїй территорії , але с часом сусіди конфліктувати ?
  Нерухомість, будівництво
  12:42 14.10.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Юрію!
  Відповідно до державних будівельних норм (ДБН 360-92**)для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступної конструкції стіни треба приймати не менше 1,0 м. При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок.

  Що стосується відстані будинку від дороги, то визначення вказаної відстані залежить від типу дороги, а тому рекомендуємо ознайомитись з державними будівельними нормами(ДБН 360-92**).

  Для захисту Вашого права Ви можете звернутись до суду.

  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369 і наш спеціаліст Вас проконсультує.
  Будемо раді допомогти!


  Вікторія
  якщо батько перед смертю ненаписав заповіт на хату двом братам,ч и може один брат продати хату,якщо другий брат психічно хворий??а хворий проживає разом з братом і його родиною і він є опікуном хворого.
  Нерухомість, будівництво
  12:13 10.06.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Вікторіє!
  Відчуження частини нерухомості, що належить недієздатному братові, можливе від імені опікуна, однак лише за згодою органу опіки та піклування відповідно п. 3. ч. 1 ст.71, якою передбачено: опікун не має права без дозволу органу опіки та піклування укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Лика
  Здравствуйте,есть дом(pfрегестрирован на дедушку)после его смерти, документы так и остались записаны на него.Прошло уже около 15 лет. Хочу сделать документы на себя. Не перейдет ли дом в государственное пользование за это время,если переодически в доме проживали люди.Сейчас он пуст.
  Нерухомість, будівництво
  13:14 29.08.2014
  відповідь:

  Доброго дня, Ліка!
  Якщо будинок ніким не успадкований, то власність може перейти до територіальної громади. Однак для того, щоб надати Вам більш повну відповідь нам необхідно ознайомитися із документами.
  Телефонуйте до нас за номером 044-228-63-69 і наш спеціаліст Вас проконсультує.
  Будемо раді допомогти!


  Марина
  Здравствуйте. Я, Кныш Марина Валерьевна, проживаю по ул. Университетской дом 8 города Донецка. У нас во дворе ведется круглосуточная стройка многоэтажного жилого здания. Согласно требованиям Украинского законодательства перед началом строительства должны были провести общественные слушания, а для ведения работ в ночное время должны были взять письменное согласие всех граждан. На воротах стройки должен быть щит с указанием генерального подрядчика и списком разрешений на основании которых ведется стройка. Однако ничего этого сделано не было, а стройка продолжается. Спать невозможно. Обращались в милицию, исполкомы всех уровней, но нас никто не слышит или не хочет слышать. Я понимаю, возможно это не серьезный для вашей организации вопрос, но по всем статьям нарушены права граждан. Что делать? Можете ли Вы нам помочь?
  Нерухомість, будівництво
  09:09 09.08.2013
  відповідь:

  Доброго дня, Марино! Так, Ви дійсно праві, проблему важко вирішити ,але вихід є.
  Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” передбачені санітарні норми допустимого шуму, проникаючого в житлові приміщення, громадські будівлі, а також на територію житлової забудови від зовнішніх і внутрішніх джерел, затверджені ще в 1984 році. І діють вони досі.
  Санітарні норми є обов'язковими для виконання всіма міністерствами, відомствами і організаціями, які проектують, будують та експлуатують житло, громадські будівлі та інше. Згідно Санітарним нормам, допустимі рівні шуму в житлових будинках з 7:00 до 23:00 не повинні перевищувати 55 дБ, а вночі - не більше 45 дБ. Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт ,що супроводжуються шумом, заборонені в робочі дні з 21:00 до 8:00, а у святкові та вихідні дні - цілодобово.
  Якщо людина вважає, що його житло рівень шуму вище допустимої норми, він може звернутися зі скаргою до санітарно-епідеміологічної служби.
  Кодексом про адміністративні правопорушення передбачено, що порушення вимог нормативно-правових актів (зокрема Санітарних норм) тягне за собою попередження або штраф.
  Що робити, якщо будівництво йде в недозволений час:
  1. Зафіксувати порушення: викликати міліцію для складання протоколу про порушення громадського порядку; викликати санепідемслужбу для підтвердження порушення санітарних правил.
  2. Написати скаргу про порушення спокою в місцеву адміністрацію, санепідемслужби, міліцію, Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Бажано зібрати підписи всіх мешканців будинку, а скаргу надіслати рекомендованим листом з повідомленням про доставку.
  3. Звернутися до засобу масової інформації.
  4. Постійно викликати міліцейський наряд.
  5. Подати позов до суду. Суд може заборонити будівництво й зажадати відшкодувати моральну шкоду.
  Якщо буде потрібна юридична підтримка – звертайтесь! Будемо раді допомогти!


  сторінка 1 2 Наступна