Архів консультацій

  Земельне право


  Олександр
  Добрий день. Підкажіть будь ласка хто повинен надавати в оренду землі (які належать до земель колективної власності колишнього КСП та не були розподіленні на земельні частки. Кому писати заяву стосовно виділення в оренду?.. А також як цю землю зараз можна розпаювати ?
  Земельне право
  10:25 17.04.2018
  відповідь:

  Доброго дня, Олександр! Відповідно до положення статті 31 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» Підприємство може бути реорганізоване чи ліквідоване. Залежно від того яким чином було припинено Підприємство, можна дати відповідь стосовно поставлених Вами питань. Згідно з Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 08.08.1995 № 720/95, паюванню підлягали сільськогосподарські угіддя, передані у колективну власність колективним сільськогосподарським підприємствам. Отже, не розподіленими залишались несільськогосподарські угіддя. Так, якщо Підприємство ліквідоване, у зв’язку з чим не має підприємства, якому воно може передати належне йому майно, то відповідно до положень статті 30 Земельного кодексу України така земля мала бути розподілена за згодою учасників такого Підприємства, або ж це питання вирішується в судовому порядку. Якщо ж Підприємство було реорганізоване, то відповідно все майно, в тому числі і не розпайована земля, перейшли до правонаступника, нового підприємства. Відповідно до положень статті 124 Земельного кодексу України та залежно від того, хто став власником нерозпайованої землі, з огляду на вищезазначені варіанти, з тим і укладається договір про оренду земельної ділянки.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Ксенія
  Добрий вечір!
  Під час поновлення договору оренди землі з боку представника орендаря були вчинені дії, які однозначно зрозуміти не можна. А саме, представник показує лише місця для підпису договору, де я , на жаль,розписуюся, прописую на на першому екземплярі строк оренди землі, а потім коли я беру цей договір до рук і хочу познайомитися із його змістом цей "представник" намагається його силою забрати. Коли я підійімаю руки з договором угору ця жінка стрибає, з вигуками -Я його порву! Вони відірвала кілька сторінок.Це було на очах інших людей, що були присутна.В шоці, від того що відбулося, я вийшла.Представник, моя недалека сусідка, коли увечері її запитала.- То що з договором? Вона відповіла, що напишемо другий.Що мені в цьому випадку робити? Попередній договір оренди втрачає чинність,тому що відбулася зміна назви організації орендаря .Люди масово не задоволені цим орендарем і не хочуть підписувати нові договори, тому представник правдами і неправдами складає договори, дає підписувати не заповнені договори, відомі випадки коли власноруч змінювали під час реєсрації строк оренди землі.За цих умов що склалися я б хотіла перезаключити договір оренди з іншим орендарем. Що ви можете порадити? Чи мають вони право зареєтрувати частково порваний договір? Там три екземпляри, може якісь уціліли? Розраховую на вашу пораду.
  Спасибі!
  Земельне право
  22:26 12.12.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Ксенія.
  Підстави припинення договору оренди чітко визначені Законом України «Про оренду землі». Так, відповідно до ст. 31 Вказаного Закону, договір оренди землі припиняється в разі:
  закінчення строку, на який його було укладено;
  викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
  поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;
  смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;
  ліквідації юридичної особи-орендаря;
  відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;
  набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці;
  припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).
  Отже, фізичне пошкодження договору не впливає на його дійсність, якщо при цьому можливо достовірно встановити його зміст. Такої позиції притримується судова практика.
  Щодо реєстрації, то варто зазначити, що реєстрації підлягає не сам договір, а право оренди яке з нього виникає. Так, відповідно до ст. 22 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно» не приймаються для державної реєстрації документи з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст.
  Таким чином, орендар може зареєструвати право оренди на основі частково пошкодженого договору (залежно від характеру та розміру пошкоджень) або якщо в нього залишився підписаний Вами ще один примірник договору
  Віцдповідно до ст. 31 Закону «Про оренду землі» договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін або на вимогу однієї із сторін за рішенням суду.
  Тому, Ви можете розірвати договір за взаємною згодою з іншою стороною, уклавши відповідну додаткову угоду до договору або розривати його в судовому порядку.
  Крім цього, з вашого листа не зовсім зрозуміла ситуація з попереднім договором оренди. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про оренду землі» зміна найменування сторін договору оренди землі, зокрема внаслідок реорганізації юридичної особи або зміни типу акціонерного товариства, не є підставою для внесення змін до договору оренди землі та/або його переоформлення. Таким чином, лише з цієї підстави договір не припиняється.
  Крім цього, наполегливо рекомендуємо Вам спочатку знайомитись із змістом договору, а потім його підписувати, адже підписання свідчить про те, що ви прочитали договір та погодились з його умовами.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Мирослав
  Другий рік селищна рада не виділяє земельну ділянку, як учаснику бойових дій, аргументуючи, що нема вільної землі. Що робити?
  Земельне право
  23:25 13.04.2017
  відповідь:

  Добрий день, Мирослав!
  Щоб з’ясувати, чи є земельна ділянка, яку ви хочете отримати у власність вільною, потрібно подати запит до департаменту архітектури, містобудування та кадастру. Працівники служби кадастру проводять аналіз документів та надають вам відповідь.
  Таким чином Ви зможете дізнатись чи відповідає дійсності аргументація місцевої ради.
  Відповідно до ч.11 ст. 118 ЗКУ у випадку, коли орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування відмовляє у передачі земельної ділянки у власність, або залишає заяву без розгляду, питання вирішується в судовому порядку. Судова практика, в переважній більшості таких випадків, на боці громадян.
  Відповідь на це та інші питання читайте також у статті, підготовленій нашим адвокатом Тетяною Войновою https://ckp.kiev.ua/5-155
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Богдан
  Доброго дня! Суть питання полягає в тому, що дерево сосіда, а саме горіх, кроною досягає меж приватного будинку, що у свій час спирчинило підтікання покрівлі, а також корені цього дерева пошкодили фундамент та цілістність будинку, що спирчинило тріщини на стінах. На численні прохання спилити горіх, сусід не реагує, при чому збоку висадив ще один сажанець цього дерева. Як юридично вплинути на даного громадянина? Буду вдячний.
  Земельне право
  14:55 02.03.2017
  відповідь:

  Добрий день, Богдан!
  Земельний кодекс України встановлює принцип добросусідства (ст. 103), відповідно до якого власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей.
  Відповідно до ст. 105 Земельного кодексу у випадку проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники та землекористувачі земельних ділянок мають право відрізати корені дерев і кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки, якщо таке проникнення є перепоною у використанні земельної ділянки за цільовим призначенням.
  Отже, Ви можете самостійно обрізати всі корені, що проникають на Вашу земельну ділянку.
  Спори щодо порушення правил добросусідства вирішуються органом місцевого самоврядування (місцевою радою) (ст. 158 ЗК).
  Окрім того, Ви можете звернутись за захистом своїх прав і безпосередньо до суду, зокрема, з позовом про відшкодування Вам завданих збитків. У випадку порушення норм щодо відстані висадки дерев, або розташування дерев на спільній межі, суд може зобов’язати сусіда ліквідувати дерево.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Олександр
  Цілий рік не можем отримати землю для ведення ОСГ куди не звертались завжди відмова.Земельна ділянка не використовується більше 20років ні СТОВ Колос а ні ким з громадян.Дану ділянку ми обробляємо вже більше10 років а коли звернулись щоб узаконити і отримати по 2 на для ведення ОСГ в справі шіст зем написали що Дана ділянка є власністю СТОВ Колос.Звернулись до директору він надав вже три відповіді що Дана земельна ділянка не є колективною власністю підприємством не використовується а належить до земель запасу.В районі категорично відмовляють і ссилаються на те що в них значиться як колективна власність а тому ми не можем її отримати.Земля заростала такими сорняками що ми до сих пір не можем повністю вивести їх а коли побачили що земля прибрана знайшлись зразу клієнти які хотять забрати собі.Як нам правильно оформити дану земельну ділянку коли по документах вона значиться як колективна власність,що для цього потрібно зробити.
  Земельне право
  18:19 23.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Олександре!
  Розпорядження земельними ділянками на яких розташовані господарські будівлі і споруди колишніх КСП, іншими не розпайованими землями колективної власності не можливе без прийняття відповідного рішення загальними зборами власників земельних часток(паїв) та їх спадкоємців, загальних зборів членів підприємства, зборів уповноважених або створеного ними органу управління , якому передано окремі функції по господарському управлінню колективним майном.
  Земельні ділянки на яких розміщені господарські будівлі і споруди, інші не розпайовані земельні ділянки сільськогосподарського призначення можна передати у користування лише на умовах оренди, так як згідно ст. 13 Закону України « Про порядок виділення в натурі ( на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» , якою встановлено, « що нерозподілені ( не витребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватись в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається в договорі оренди земельної ділянки», шляхом звернення в судові органи для отримання відповідного рішення щодо зобов’язання райдержадміністрації укласти договір оренди земельної ділянки з власником (користувачем) будівель і споруд, іншого майна.
  Для надання детальної відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 або за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Богдан
  Доброго дня.8 років назад,я поставив біля свого будинку гараж,де тримав машину весь цей час(більшість сусідів,також мають гаражі біля будинку),а зараз начали приходити люди із адміністрації і вимагають забрати гараж.Хотів би дізнатись,що мені робити і чи мають вони зараз таке право,адже коли я його ставив,то ніякого попередження від них не надходило.Дякую
  Земельне право
  12:28 14.11.2016
  відповідь:

  Добрий день, Богдане!
  Відповідно до статті 124 Земельного Кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
  Згідно статті 125 Земельного Кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

  Тобто, щоб встановити гараж на земельній ділянці, яка перебуває у державній або комунальній власності, потрібно мати дозвіл від органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Микола
  Привіт.В мене таке запитання: Я закінчив університет за спеціальністю агроном і хочу скористатись процедурою безкоштовного отримання земельної ділянки із земель запасу для ведення особистого сільського господарства згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України,але мені говорять що це не можливо так як вся земля в оренді.. Що ви можете порекомендувати в даному випадку?
  Земельне право
  19:13 24.02.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Миколо!
  Із заявою на виділення безкоштовної земельної ділянки Ви можете звернутися в будь-якому випадку.
  Однак до кожної ситуації необхідно підходити індивідуально, а тому телефонуйте нашим спеціалістам за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Тетяна
  Громадянин України користувався безоплатною зелею, адже за статтею 116 кожний громадянин має свою частку безкоштовної землі 2 га, але вона не була формально оформленна на нього, тепер її хочуть відібрати, чи мають вони таке право? Та підскажіть номер гарячої лінії.
  Земельне право
  17:09 23.09.2015
  відповідь:

  Доброго дня, Тетяно!
  Якщо земельна ділянка не оформлена належним чином, то відповідно буде важко захистити своє право саме на цю земельну ділянку.
  В будь-якому випадку, для того щоб надати вам належну консультацію, необхідно ознайомитися із документами та ситуацією.
  Телефонуйте нашим спеціалістам за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Тетяна
  Скажіть будь ласка чи має право сільський вчитель-пенсіонер на отримання 2 га землі для ведення особистого господарства,якщо так то який Закон це передбачає? І чи оподатковується податком ця земля чи може звільняється від оподаткування?
  Земельне право
  12:49 22.09.2015
  відповідь:

  Доброго дня, Тетяно!
  Так, має право. Така норма закріплена в ст. 121 Земельного кодексу України.
  Кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності у таких розмірах, зокрема, для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
  За більш детальною консультацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  оксана
  Я вже писала до вас на рахунок того,якщо чоловікові зараз дадуть на загальних підставах земельну ділянку під індивідуальне будівництво в селі, то він вже не зможе отримати другу як учасник АТО? Ви відповіли що нам вирішувати коли користуватись цим правом...Я так зрозуміла, що якщо він отримає в першому випадку земельну ділянку,то в другому не буде мати права...Чи можливо таке щоб замість 6 чи 8 соток,які гарантовано отримає на загальних підставах отримати 10 чи 15 соток в селі як учаснику АТО,враховуючи те що певні пріоритети перед іншими має...
  Земельне право
  17:38 25.03.2015
  відповідь:

  Доброго дня, Оксано!
  Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

  Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:
  для ведення садівництва — не більше 0,12 га;
  для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;
  для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;
  для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.


  сторінка 1 2 Наступна