Архів консультацій

  Захист прав українського громадянина


  ЛЕОНІД
  Добрий день вам .19.04.2016 мені було відмовлено в призначенні пенсії на пільгових умовах з чим я незгідний . З певних причин я немав змоги звернутися до суду.Чи маю я право зараз звернутись до суду з погляду на те що пройшов деякий період часу ? Дуже вам дякую .
  Захист прав українського громадянина
  22:58 21.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Леоніде!
  Згідно статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше,обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
  Після закінчення цього часу за особою зберігається право звернутися з адміністративним позовом до суду. Але відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Галина
  В 2005 році я вийшла на пенсію за вислугу років(як медпрацівник).На даний час не працюю.Вік 56років.Чи можу я оформити догляд за людиною похилого віку(87років),щоб збільшити свій стаж(страховий стаж у мене 27років)?
  Захист прав українського громадянина
  20:53 15.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Галино!
  Відповідно до п.14 ст.11 цього Закону загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають один з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, які фактично доглядають за інвалідом 1 групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи одержують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства в Управлінні соціального захисту населення. Ця норма набрала чинності з 1 січня 2005 року.
  Стаж обчислюється на підставі індивідуальних відомостей про застраховану особу, які надаються відділом персоніфікованого обліку Пенсійного фонду.
  До 1 січня 2005 року час догляду за названою категорією осіб зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених чинним раніше законодавством.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004р. № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, котрих обслуговують соціальні служби), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

  При зарахуванні до страхового стажу періоду догляду за інвалідом I групи та престарілим до управління Пенсійного фонду України надається довідка управління праці та соціального захисту населення, яка підтверджує отримання щомісячної компенсаційної виплати за яку сплачені страхові внески.

  У разі, якщо до січня 2004 року непрацююча працездатна особа доглядала за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребував постійного стороннього догляду, час догляду зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію, незалежно від отримання допомоги або компенсації.

  Періоди догляду за пенсіонерами зараховуються до страхового стажу на вказаних вище умовах при призначенні пенсій на загальних підставах.

  Зарахування цих періодів до спеціального стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або вислугу років, чинним законодавством не передбачено.

  В разі виникнення додаткових питань – звертайтеся за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Марина
  Доброї ночі!
  Мене звати Марина. В мене виникли проблеми з сином у школі. 16.05.2016 класний керівник пішла зі школи,залишивши дітей насамоті. Мій син на той час навчався у 4 класі. За відсутності вчителя більшість дітей пішла додому, а ті, хто відвідує групу подовженого дня залишились. Деякі учні почали знущатись із мого сина, били його, потім стали вимагати зняти труси на відео. Після тривалих знущань їм це все ж таки вдалось зробити.

  Відео розішлося по школі, над моїм сином знущались, насміхались. Із доказів в мене є записи розмов зі свідками та класним керівником. Директор та батьки попросили мене зібрати заяву з поліції, пообіцявши, щоміри будуть прийняті, а винний вчитель дисциплінарно покаран. Я виконала їх прохання, але даремно.

  Наступив вересень, вчителька продовжувала працювати у школі, 2 вересня я підішла до директора, але мене обругали, сказали, що не мають часу на мене, що відповіді не дадуть, бо я не юридична особа, що я настроюю проти своєї дитини вчителів, що йому буде несолодко, що його прославлять на усю школу про те, що з ним трапилось.
  Я звернулась до відділу освіти. Відповіді мене вразили - мого сина ніхто не бив, він сам роздягавсяза 2 гривні, що він сам винен в конфліктах у класі (це написала шкільний психолог).

  Чоловік вчительки, яка залишила дітей насамоті, у недавньому минулому дуже впливова особа. По словам директора він їй погрожував, щоб діло не розслідувалось.Також в розмові вона відмітила, що психика дорослого не витримала би цих знущань. Цю розмову я записала.

  Начальник відділу освіти повідомила, що директор не повідомила її про те, що трапилось 16.05.2016 та вона про все дізналась у поліції.

  Я вже отримала дві відповіді зі школи та відділу освіти, що мій син сам роздягався та над ним ніхто не знущався. Я написала в обласний відділ освіти та обласне управління поліції розібратися та провірити дії посадових осіб на корупцію. На днях мене визвала начальниквідділу освіти та порадила мені полумати о дітях та зупинити розгляд справи. Тобто мені косвенно погрожують.
  Допоможить мені, порадьте, як діяти далі.

  Захист прав українського громадянина
  22:06 14.11.2016
  відповідь:

  Добрий день, Марино!

  Стаття 10 Закону України «Про охорону дитинства» гарантує право кожної дитини на захист від усіх форм насильства, а також передбачає право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Держава здійснює захист дитини від усіх форм фізичного і психічного насильства, образи, недбалого і жорстокого поводження з нею, експлуатації, включаючи сексуальні зловживання.
  Відповідно до ст. 60 Закону України “Про освіту” батьки мають право захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей.
  Згідно статті 35 Закону України «Про охорону дитинства» особи, винні у порушенні вимог законодавства про охорону дитинства, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України.
  Варто звернутися до органів опіки та піклування. Також, за захистом прав, свобод і законних інтересів дитини потрібно звертатися до : органів місцевого самоврядування, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, прокуратури, інших уповноважених органів.
  Відповідно до статті 56 Закону України "Про освіту» до обов'язків педагогічних та науково-педагогічних працівників належить захист дітей та молоді від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.
  Ви может написати звернення в Міністерство освіти та науки України та до Уповноваженого з прав дитини, підкріпивши до звернення відповіді шкоди та відділу освіти.  Статтею 55 Конституції України закріплене право на захист прав у судовому порядку. Ви можете реалізувати надане право подавши позовну заяву ( до школи та батьків тих дітей, які знущалися над Вашою дитиною) про відновлення порушених прав дитини, а також відшкодування моральної шкоди та вимогою видалення відеозаписів з Інтернету.

  Радимо надати ситуації публічності. Ви можете звернутися до журналістів ( наприклад, магнолія, інтер, 1+1 та ін.) для оприлюднення ситуації та висвітлення бездіяльності керівництва школи, а також органів освіти.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Оксана
  Доброго дня!
  Ми замовили у фірми металоконструкції для побудови огорожі. Фірма виписала рахунок, ми в свою чергу його оплатили товар. Після оплати товару, фірма не відповідає на дзвінки, на місці нікого немає. Ми надсилали два листа з повідомленням про вручення в яких просили повернути кошти, або видати оплачений товар. Перший лист вони отрмали, але відповіді немає. А другий повернувся у звязку з відсутністю такого отримувача. Які наші дії щоб отримати товар або отримати назад витрачені кошти?
  Захист прав українського громадянина
  16:25 02.11.2016
  відповідь:

  Добрий день, Оксано!
  Статтею 16 Цивільного Кодексу України закріплено право кожної особи на звернення до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
  Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
  Примусове виконання обов’язку в натурі застосовується у випадках, коли відповідач зобов’язаний був вчинити певні дії по відношенню до позивача, але відмовився або уникає можливості виконати свій обов’язок. Цей засіб захисту застосовується за наявності зобов’язальних правовідносин між позивачем та відповідачем. Він може мати місце при невиконанні обов’язку сплатити кошти за виконану роботу (за договором підряду), передати річ кредитору (за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування з обов’язком передати річ у майбутньому), виконати роботи чи надати послуги (за договорами про виконання робіт та надання послуг).
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Василь
  Державний виконавець обчислює розмір заборгованості із сплати аліментів, складає відповідний розрахунок та повідомляє про нього стягувачу і боржнику:

  у разі закінчення виконавчого провадження у зв'язку з надходженням виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби;
  що під цим слід розуміти?????
  Захист прав українського громадянина
  12:55 28.10.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Василь!
  Відповідно до статті 20 ЗУ “Про виконавче провадження” виконавче провадження може бути передано від одного органу державної виконавчої служби до іншого, від одного державного виконавця до іншого в порядку, встановленому Міністерством юстиції України. Відповідно матеріали провадження передаються із зазначенням сум заборгованостей, розрахунки яких обчислює виконвець.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Наталья
  Добрий день!!! Скажіть будь ласка куди звернутися і що мені робити, я проживаю в багатоповерховому будинку де мешканець вигулює собак без намордника і поводка. Що призвело до переляку мого сина, ми в тому році лікувалися в лікарні,де був поставлений діагноз нейрогенний мочовий міхур,ми пролікувалися. Я не однократно намагалася поговорити з хазяїном, що закінчувалось образами, погрозами в мою адресу. Випадок знову повторився тепер знову мій син йому 7 років перелякався цих собак, ми знову починаемо лікування.Моя дитина боїться гратися біля будинку. Боїться заходити в парадне. Також коли гуляємо біля будинку боїться що із-за повороту нападе собака(що було не одноразово) . Випадки були інші з другими дітками. Сьгодні я за фільмувала як цей агресивний мешканець вигулює своїх собак. ДОПОМОЖІТЬ.
  Захист прав українського громадянина
  10:24 28.10.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Наталя!
  У статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» зазначено, що особа, яка утримує домашню тварину, зобов’язана забезпечити безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною. Порушення цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до статті 154 КУпАП, в якій визначено, що тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях -тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією. Відповідно до статті 255 КУпАП адміністративні протоколи мають право складати органи внутрішніх справ. Ви маєте право звернутися до правоохоронних органів за місцем проживання із відповідною заявою, після чого судом виноситься рішення про накладення адміністративного штрафу.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Дмитрий
  Здравствуйте.
  .Планируем создать ОСББ. Получили документы от ЖЕКа где указано что к нашему дому относится много придомовой территории. На этой территори располагаются каналы, люки и т.д. теплосети и водоканала.
  Вопрос - если все таки создается ОСМД - будут-ли относиться эти сети к нашему дому и будем-ли мы отвечать за их состояние (ремон, профилактика и т.д...)?
  А также если на дом поставили общий счетчик газа - оплата за него будет проводится через ОСББ или каждая квартира будет платить службе ггаза отдельно?
  Заранее спасибо.
  Захист прав українського громадянина
  22:12 25.10.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Дмитро!
  Відповідно до законодавства канали, люки і таке інше є власністю постачальника послуг( води, тепла і таке інше), а тому обслуговуються вони сааме постачальником, а не ОСББ. Якщо лічильник буде встановлюватись один на будинок, то заключати договір буде ОСББ, тобто оплата буде проводитись через ОСББ.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Сергій
  я мав переплату по газу у січні місяці 10 000 грн у березні у мене вийшов лічильник з ладу і його признали непридатним і запропонували придбати новий ,але я подумав шо у нас така переплата велика то зараз не горить як анулюють субсидію чи як там мали зробити то тоді придбаємо,ми газ зимою економили і палили 60 кубів у січні а нам за вересень прийшла квитанція шо у нас борг 10 000 по закону нам нарахували без лічильника 300 кубів в місяць, це по 2.5тис грн в місяць це при тому шо у нас 2 приписаних і бюджет 2 мінімальних пенсії,я поскаржився і сказали шо будемо платити ніби по закону так вони рахували літом опалення так який це такий закон передбачає рахувати опалення в 40 градусів спеку за підігрів води і приготування їжі я згідний 50 кубів но не 300,допоможіть будьласка
  Захист прав українського громадянина
  21:35 25.10.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Сергію!
  Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення зазначено, що виконавець повинен вести облік скарг (заяв, вимог, претензій) споживачів щодо кількості та якості надання послуг, а також облік їх розгляду. Отже, Вам варто звернутися із заявою до виконавця де вказати, що Ви не згодні з розрахунками за теплоенергію, а також вимагаєте перерахунку розміру плати за надані послуги. Заява повинна бути у письмовому вигляді та зареєстрована у відповідних журналах обліку виконавця. До заяви необхідно додати документи, що підтверджують наявність пільг. Виконавець зобов'язаний провести протягом місяця, що настає за розрахунковим, перерахунок розміру плати за надані споживачеві послуги у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості незалежно від наявності заборгованості за надані послуги, згідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Алексей
  Добрый день. Интересует такой вопрос. Предприятие, на котором я работал закрылось, архив переехал. При переезде были утеряны табеля спусков в шахту всех инженерно-технических работников (и мои в том числе) за шесть месяцев одного года, подтверждающие льготный стаж по Списку №1 (50% и более рабочего времени во вредных условиях). Именно этих полгода мне и не хватает для выхода на льготную пенсию по возрасту. Как доказать, что я работал во вредных условиях в этот период?
  Захист прав українського громадянина
  12:07 25.10.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Олексію!
  Підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років згідно положень Постанови Про затвердження Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.
  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
  Для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України у районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах за місцем проживання (реєстрації) такі документи: заяву про підтвердження стажу роботи; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр), а для підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі, - інші документи, які мають підтверджувати факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації( у тому числі архівні); трудову книжку; документи, видані архівними установами, зокрема: довідку про заробітну плату; копії документів про проведення атестації робочих місць; копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідка про їх відсутність).
  За більш детальною інформацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Оксана
  Скажіть,будь- ласка,чи може держслужбовець просити допомогу на вирішення соціально побутових проблем,якщо перебуває у відпустці по догляду за дитиною після 3 років ( за висновком ЛКК).Гроші потрібні для операції мамі
  Захист прав українського громадянина
  09:21 25.10.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Оксано!
  Статтею 54 ЗУ «Про державну службу» зазначено, що державні службовці мають право на отримання матеріальної допомоги для вирішення побутових питань.Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» закріплено, що державним службовцям матеріальна допомога може надаватися один раз на рік у розмірі середньомісячної заробітної плати на підставі особистої заяви. Законодавством не визначено особливі категорії, яким не надається матеріальна допомога. Відпустка по догляду за дитиною до 3-х років не обмежує Вас у праві отримання матеріальної допомоги визначеної законом.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 Наступна