Архів консультацій

  Захист прав українського громадянина


  Світлана
  Я працювала в 2000 році на двох підприємствах,(на основному і за сумісництвом), отримувала заробітну плату:
  за основним місцем роботи 1000грн в м-ц.;
  за сумісництвом складала 580 грн в м-ц
  Загальна сума 1580 грн. в м-ц.
  З цих сум утримувались внески на з/пл. 32% і 2% із з/п в повному обсязі.
  Чому при нарахуванні пенсії в розрахунок були ураховані суми 1000грн. в м-ц.?
  Захист прав українського громадянина
  02:36 14.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Світлано!
  Для зарахування стажу роботи та заробітну плату за сумісництвом, повиннен бути в трудовій книжці відповідний запис, якщо цього запису не має, то потрібно надати уточнюючу довідку з місця роботи за сумісництвом. Обов'язково з цієї заробітної плати має бути сплачено страхові внески. Якщо цей стаж підтверджується відповідними документами, то для розрахунку пенсії, заробітна плата за сумісництвом, має бути включена до розрахунку.

  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Даша
  Доброго дня. мій чоловік (я в шлюбі 2.5 років, маємо дитину на даний час 1 рік) сказав, що програв всі наші гроші в паріматч (в тому числі весільні, гроші, які виплатила мені держава за народження дитини, вони були на купі) . він їх прогав, коли дитині було 7 місяців. скажіть будь ласка, як я маю повернути в нього ці гроші? чи це взагалі можливо? на даний момент він повернув мені лише 10% від суми..і я сказала повернути йому не всі гроші, а лише більшу половину..так як серед програних грошей, я відрахувала його весільну частину.
  Захист прав українського громадянина
  07:44 13.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Дарино!
  Ви можете звернутися до суду і вже у судовому порядку стягнути половину подарованих коштів та окремо в інтересах дитини стягнути з нього виплати на дитину. Але потрібно буде довести наявність цих коштів та їх походження.
  За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або телефонуйте за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Галина
  Я оформила пенсію в 55 років, моя дата народження 12.05.1959. Якщо я піду на роботу з червня 2017р., я зможу отримувати пенсію і зарплату?
  Захист прав українського громадянина
  18:55 07.02.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Галино!
  Згідно ст.26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Ваш пенсійний вік 58 років - жінки, які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року. Оскільки в червні 2017 року Ви досягнете пенсійного віку, то Ви матимете право і працювати, і отримувати пенсію. Тимчасово по 31 грудня 2017 року, згідно ст.47 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у період роботи на інших посадах/роботах пенсія (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

  За більш детальною інформацією телефонуйте до нас за номером 0442286369.
  Будемо раді допомогти!


  Наталія
  Доброго дня. Якщо особа цивільного позову про відшкодування заподіяної їй шкоди у кримінальному провадженні не пред'являла або позов суд залишив без розгляду (див. коментар до ч. 3 ст. 129 та ст. 326 КПК), вона вправі пред'явити його в порядку цивільного судочинства.
  Що це означає? Моя ситуація- суд над людиною уже відбувся, але на основі інших позовних заяв, свою я ще не встигла відправити, чи є сенс зараз відправляти її і до якого часу, що таке цивільне судочинство? Дякую
  Захист прав українського громадянина
  17:50 18.01.2017
  відповідь:

  Доброго дня, Наталія!
  Цивільне судочинство — це врегульований нормами цивільного процесуального права порядок провадження в цивільних справах, завданнями якого є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
  Ви можете звернутись з позовною заявою у порядку цивільного судочинства до місцевого загального суду.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  ВІКТОРІЯ
  Вітаю! Я кандидат філософських наук. Працювала в аграрному університеті на посаді лаборант, спеціаліст І категорії. За рік до захисту дисертації , пішла працювати у школу. Там зняли з мене спеціаліста І категорії і не враховують моє наукове звання. Кваліфікаційну перепідготовку я проходила знову: на ІІ категорію, зараз проходжу на І категорію. Підскажіть , чи правомірні дії працівників школи? Вони аргументують це тим, що я не кандидат педагогічних наук.
  Захист прав українського громадянина
  09:35 05.01.2017
  відповідь:

  Добрий день, Вікторія!
  Відповідно до пункту 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України за педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації.
  Проте, посади лаборанта немає в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963.
  Ми радимо Вам написати письмову заяву на ім’я директора школи із вимогою письмово надати нормативне обґрунтування таких дій.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Олександр
  Що робити якщо я виконував ремонтні роботи і мені не віддають зароблені гроші. І як правильно оцінити виконані роботи, щоб подати до суду
  Захист прав українського громадянина
  19:37 31.12.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Олександре!
  Для надання відповіді на Ваше питання – необхідні уточнення. Зокрема, чи було укладено договір між Вами та Замовником послуг, а також на яких умовах здійснювалися роботи?
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Олександр
  Доброго часу доби! Підскажіть, будь ласка, як можна оскаржити постанову поліції. Дякую.
  Захист прав українського громадянина
  22:11 24.12.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Олександре!
  Відповідно до статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд. Скарга подається в орган (посадовій особі), який виніс постанову. Особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору. Проте, статтею 289 КУпАП встановлено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!


  василь
  якщо виявилось що судовиконавець незаконно нарахував заборгованість по аліментах і вона майже повністю виплачена платником аліментів чи можна судовиконавця якось юридично наказати і чи можливо повернути ці кошти платнику аліментів
  Захист прав українського громадянина
  11:27 27.11.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Василю!
  Згідно ст. 74 ЗУ "про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
  Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця також можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії та бездіяльність начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, можуть бути оскаржені до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня.
  Начальник відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, при здійсненні контролю за рішеннями, діями державного виконавця під час виконання рішень має право у разі, якщо вони суперечать вимогам закону, своєю постановою скасувати постанову або інший процесуальний документ (або їх частину), винесені у виконавчому провадженні державним виконавцем, зобов’язати державного виконавця провести виконавчі дії в порядку, встановленому цим Законом.
  За більш детальною інформацією, телефонуйте до нас за номером 0442286369. Будемо раді допомогти!  Людмила
  Добрий день. Скажіть будь-ласка, якщо отримано ухвалу Апеляційного адміністративного суду про відмову в перерахунку пенсії і коли написано "Ухвала оскарженню не підлягає", що дальше робити?? Адже ідуть і позитивні Ухвали, Дякую.
  Захист прав українського громадянина
  19:51 24.11.2016
  відповідь:

  Добрий день, Людмило!
  Для надання відповіді на Ваше питання необхідно більше інформації. Про відмову у перерахунку пенсії може бути прийнято лише судове рішення у формі постанови відповідно до ст. 158 КАС України, і така постанова завжди може бути оскаржена у касаційному порядку на пілставі ст. 211 КАС України. Проте, Ви зазначаєте про те, що отримано судове рішення у формі ухвали. Уточніть, будь ласка, зміст даної ухвали і тоді ми зможемо підказати Вам, чи існує практика оскарження таких ухвал та порадити подальші дії.
  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф. 74 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Вікторія
  Добрий день! Я мама майбутнього першачка.В нас склалась особлива ситуація із початковою школою. Справа в тому, що в нас є інвалідність (затримка мовлення 2 рівня, моторна алалія). Дитина соціалізована, адекватно поводить себе в компанії дітей, рахує та читає по складах. Ось в чому має питання: чи маємо ми право йти до першого класу на загальну форму навчання загальноосвітньої школи, маючи при цьому інвалідність за вищевказаним діагнозом? Дякую за відповідь!
  Захист прав українського громадянина
  14:58 24.11.2016
  відповідь:

  Відповідно до ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.
  Стаття 6 Закону України «Про загальну середню освіту» гарантує, що громадянам України незалежно від раси, кольору шкіри, особливостей інтелектуального, соціального і фізичного розвитку особистості або інших ознак забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти у державних і комунальних навчальних закладах.
  Отже, Вам не мають права відмовити у прийнятті дитини на навчання в загальноосвітню школу.
  Відповідно до п. 3. Наказу Міністерства освіти і науки від 07.04.2005 № 204 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів" для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву на ім'я директора загальноосвітнього навчального закладу, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.
  Медична довідка має на меті виявлення захворювань, що є небезпечними для інших дітей.
  Збирання будь-яких даних, що свідчать про розвиток дитини та її готовність до систематичного навчання в школі забороняється на підставі пункту 4 вказаного наказу.


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 Наступна