Архів консультацій

  Загальні питання


  Андрій
  Чи може лейтенант податкової міліції (22 роки) отримати військовий білет
  Загальні питання
  18:32 06.06.2016
  відповідь:

  Військові квитки військові комісаріати видають під час призову громадян на військову службу, зарахування їх до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з обліку за станом здоров’я. Коли отримання військового квитка відбувається за ініціативою військовозобов’язаного - він має подати заяву, у якій повинен вказати причину вимоги.
  Отримання військового квитка у віці 22 році являється можливим.

  За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  ЛЕОНІД ЗАВЕРУХА
  Будьласка розясніть положення закону 3251 прийнятого сьогодні 31.05.2016 .
  Загальні питання
  22:44 31.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Леоніде!
  Відповідно до Закону України «Про Конституційний Суд України» громадяни, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи можуть звертатися до Конституційного Суду лише з питань офіційного тлумачення Конституції та законів України.
  Формою звернення зазначених осіб до Конституційного Суду України є конституційне звернення.
  Конституційне звернення повинно відповідати вимогам, встановленим Законом щодо форми, змісту та підстав для такого звернення. Недотримання заявником хоча б однієї з цих вимог є підставою для відмови у прийнятті до розгляду конституційного звернення.
  Конституційне звернення – це письмове клопотання до Конституційного Суду України про необхідність офіційного тлумачення Конституції та законів України з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.
  Конституційне звернення надсилається до Конституційного Суду України як поштова кореспонденція або подається безпосередньо до Секретаріату Суду.
  У конституційному зверненні обов’язково зазначаються:
  1) прізвище, ім’я, по батькові громадянина України, іноземця чи особи без громадянства, адреса, за якою особа проживає, або повна назва та місцезнаходження юридичної особи;
  2) відомості про представника особи за законом або уповноваженого за дорученням;
  3) статті (окремі положення) Конституції та/або законів України, тлумачення яких має дати Конституційний Суд України;
  4) обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні положень Конституції та/або законів України;
  5) дані щодо інших документів і матеріалів, на які посилаються суб’єкти права на конституційне звернення (копії цих документів і матеріалів додаються);
  6) перелік документів і матеріалів, що додаються.
  До конституційного звернення має бути додано:
  - тексти статей (окремих положень) Конституції та/або закону України, офіційне тлумачення яких необхідно дати, із зазначенням джерел їх опублікування;
  - довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження представника за законом або уповноваженого за дорученням;
  - належним чином оформлені копії рішень судів або інших органів державної влади, які підтверджують факти неоднозначного застосування положень Конституції та/або законів України, що потребують офіційного тлумачення;
  - інші матеріали та документи, на які посилаються автори, обґрунтовуючи необхідність в офіційному тлумаченні положень Конституції та/або законів України. Правильність копій документів має бути належним чином завірена (печаткою (штампом) та підписом відповідної посадової особи юридичної особи за місцем роботи чи проживання).
  Конституційне звернення, документи та інші матеріали до нього подаються у трьох примірниках.
  Конституційні звернення надсилаються до Конституційного Суду без сплати державного мита (стаття 60 Закону).
  Направляючи звернення до Конституційного Суду України, автори повинні врахувати два важливих моменти. По-перше, за Законом однією з основних вимог до змісту конституційного звернення є наявність обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні положень Конституції та/або законів України (стаття 42). По-друге, підставою для конституційного звернення щодо офіційного тлумачення Конституції та/або законів України є наявність неоднозначного застосування положень Конституції та/або законів України судами України, іншими органами державної влади, якщо суб’єкт права на конституційне звернення вважає, що це може призвести або призвело до порушення його конституційних прав і свобод (стаття 94).
  Неоднозначність застосування положень Конституції та/або законів України судами, іншими органами державної влади полягає в тому, що за юридично однакових обставин у справах однієї і тієї ж категорії положення Конституції та/або законів України у загальній юридичній практиці застосовуються по-різному. Не є підставою для конституційного звернення неоднозначне трактування (роз’яснення) правових норм органами державної влади, органами місцевого самоврядування, установами, організаціями в листах, коментарях тощо.
  Конституційні звернення, які не відповідають зазначеним вимогам Закону, не підлягають розгляду Конституційним Судом України, про що суб'єкту права на конституційне звернення надається письмова відповідь.

  Якщо виникнуть додаткові питання , звертайтеся за правовою допомогою за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  ЛЕОНІД ЗАВЕРУХА
  Доброго дня вам . Таке питання до вас . Чи можу я маючи громадянство Португаліі приіхати в Украіну на постійне проживання зі своім автомобілем 2007 року випуску 1.4 бензиновий двигун.
  Загальні питання
  22:42 31.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Леоніде!
  Щодо імміграції в Україну на постійне проживання іноземцями або особами без громадянства можливо у відповідності до Закону України «Про імміграцію» та Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування квоти імміграції, Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданнями про його скасування та виконання прийнятих рішень».
  Щодо ввезення авто із-за кордону на постійній основі, то нерезидент повинен пройти розмитнення авто., сплативши відповідні податки.

  За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Оксана
  Доброго дня! Я жінка 27 років, не одружена і маю бажаннядопомогти своїй країні у нелегкий час. Я волонтер. Двічі була на сході країни(відвозила допмоогу, що зібрали), зараз комплектую бойові аптечки. Так як людей, служити в зоні АТО менше і ніхто не змінює тих хто приходить звідти я хотіла б бути на сході. Медичної освіти не маю. За освітою еколог. Працюю на підприємстві хіміком-лаборантом. Чи можу я піти в зону проведення АТО? І чи збережеться за мною робоче місце, якщо я не підписуватиму контракт, а мене мобілізуть. Дякую. щиро за допомогу.
  Загальні питання
  11:05 26.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Оксано!
  Відповідно до приписів законодавства жінок, які не являються військовозобов’язаними, тобто жінок, які не мають фах, споріднений з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, мобілізувати не можуть.
  Одак на військову службу за контрактом приймаються громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби, включаючи жінок.
  Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» за особами, які вступили на військову службу за контрактом «у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, але не більше одного року», зберігають місце роботи (посада) та середній заробіток або ж місце навчання у навчальному закладі.
  Зважаючи а вищенаведене, збереження робочого місця за Вами можливо при вступі на військову службу за контрактом.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Олена
  Доброго вечора! Моїй дочці 11 років. Знайшовши кошти, (які збираємо меньшому сину на лікування) без дозволу батьків, вона придбала в магазині смартфон (2000 грн). Скажіть будь ласка, чи мав право магазин (продавець) продати малолітній дитині цей коштовний товар? Буду вдячна за відповідь.
  Загальні питання
  01:47 24.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Олено!
  Відповідно до ч.1 ст. 31 Цивільного кодексу України фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), має право самостійно вчиняти дрібні побутові правочини.
  Правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість.
  Враховуючи вищенаведене, продавець не мав права укладати договір купівлі-продажу товару без згоди батьків. Таким чином даний правочин являється нікчемним.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  оксана
  Здравствуйте! У меня такой вопрос, я переезжают на временное проживание с ребёнком в другую страну. Ребёнок учится во 2 классе. По окончанию учебного процесса я хочу забрать его личное дело со школы, чтоб ребёнок пошёл учится в другую школу. Руководство школы требует справку о том где ребёнок будет учится и только тогда они отдадут личное дело. Такую справку нам в другой стране не дадут, пока мы не подадим документы с предыдущей школы. Что нам делать?
  Очень надеюсь на ваш совет
  Загальні питання
  20:32 23.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Оксано!
  Відповідно до п.27 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад» у разі переходу учня до іншого навчального закладу для здобуття загальної середньої освіти у межах населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.
  У разі вибуття учня з населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до закладу заяву із зазначенням причини вибуття.

  Таким чином, для отримання особистої справи учня необхідна лише заява із зазначенням причини забирання документів.
  Рішення-відмову директора школи про видачу особової справи учня Ви можете оскаржити до місцевого органу управління освітою.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Настя
  Доброго дня, сьогодні я в магазині купувала хліб, щоб ви відразу розуміли це ще радянського типу магазин, де є прилавки купа продавців, мені не вірно дали решту, тобто мої покупки зроблені на 25 грн.85коп., я дала 100грн.85коп., а решту мені дали 5 грн., я це помітила не відразу тому що багато людей почалась тиснява, навіть не вийшовши з магазину, я зрозуміла, що не вірно дали решту, звичайно ні чеку нічого подібного у нас в магазинах не має, але вони відмовились мені віддавити мої гроші, ще й почали мене ображати, не так важливі гроші, хотя і це також, мені не приєний сам факт, я хочу на неї(продавця, яка мене образила) подати до суду чи можу я це зробити, якщо ні, то що взагалі мені можна зробити у цій ситуації.

  Дякую..
  Загальні питання
  13:31 21.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Анастасіє!
  Ви маєте право звернутися до суду відповідно до ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України. Однак Вам необхідно врахувати, що за подачу до суду позовної заяви немайнового харатеру (про захист честі і гідності) необхідно сплатити судовий збір в розмірі 551 грн 20 коп.
  Ви можете звернутися до власника магазину із заявою, а на продавця написати саргу.

  У разі виникнення правових питань, звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!


  Галинка
  скажіть будь ласка:
  1 чи має право керівник дошкільних навчальних закладів приховувати вакантні місця ?
  2 чи можна закривати виховательські години на людину, яка не має дошкільної освіти?
  3. чи можна працювати в дошкільному закладі пед.працівником без відповідної освіти?
  4. в які органи можна звернутись по вирішенню цих питань?
  Загальні питання
  16:30 15.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня,Галино!
  1. Інформація про вакантні місця являється відкритою і підпадає під приписи Закону України «Про доступ до публічної інформації», тобто не повинна бути прихованою.
  2. Відповідно до нормативно-правових актів у переліку кваліфікаційних вимог передбачено:
  Вихователь-методист вищої категорії: повна вища освіта (магістр, спеціаліст) зі спеціальності "Педагогіка і психологія" (у спеціальному виховному закладі - вища дефектологічна освіта). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 8 років.
  Вихователь-методист I категорії: повна вища освіта (магістр, спеціаліст) зі спеціальності "Педагогіка і психологія (у спеціальному виховному закладі - вища дефектологічна освіта).
  Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професійним спрямуванням -не менше 5 років.
  Вихователь-методист II категорії: повна вища освіта (магістр, спеціаліст) зі спеціальності "Педагогіка і психологія (у спеціальному виховному закладі - вища дефектологічна освіта). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 3 років.
  Вихователь-методист: повна вища освіта (магістр, спеціаліст)без вимог до стажу роботи.
  3. Зважаючи на кваліфікаційні характеристики робіт та професій,працювати за відсутності відповідної освіти не являється можливим.
  4. Існує досудовий і судовий порядок вирішення трудових конфліктів. Перший представляє собою звернення до Комісії із трудових спорів у Вашій організації, якщо наявна така. Другий – звернення безпосередньо до суду.
  За детальною інформацією звертайтеся до наших спеціалістів за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49, оф.74 та за телефоном 0442286369. Будемо раді допомогти!  Ілля
  Доброго дня!в мене є румунське громадянство,хочу купити авто в Європі і їздити в Україні під номерами країни ЄС,скільки я можу їздити без перетину кордону?можна під будь-якими номера чи тільки Румунськими?
  Загальні питання
  14:21 08.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Ілля!
  Щодо строків перебування іноземного авто на території України, то вони залежать від призначення.
  Якщо авто перебуватиме в комерційних цілях на українській митній території, то відповідно до Митного Кодексу України таке авто підпадає під митний режим тимчасового ввезення в Україну.
  Строк тимчасового ввезення транспортних засобів комерційного призначення встановлюється митним органом з урахуванням того, що ці транспортні засоби повинні бути реекспортовані відразу ж після закінчення транспортних операцій, для яких вони були ввезені;
  Якщо ж авто з іноземною реєстрацією ввозиться на митну територію України для особистих потреб, то тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей термін може бути продовжено не більш як на 60 днів, якщо виникли обставини непереборної сили й вони документального підтверджені.
  Обов'язковою умовою допуску транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є їх реєстрація, документально підтверджена, в уповноважених органах іноземних держав.
  Автомобілі особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню, звільняються від нетарифного регулювання та їх пропуск здійснюється без застосування заходів гарантування. Пальне, що міститься у звичайних баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об'єктом оподаткування митними платежами.
  Якщо на митну територію України було тимчасово ввезено транспортний засіб для особистого користування, то він може використовуватися тільки для потреб тих громадян, які ввезли його в Україну. Застосовувати в підприємницькій діяльності, розкомплектовувати чи передавати у володіння іншим особам такий транспортний засіб заборонено. Вивезти його за межі митної території України необхідно з дотриманням установлених строків або помістити у митний режим відмови на користь держави, знищення або руйнування чи оформити для вільного обігу, за умови сплати митних платежів.

  За правовою допомогою звертайтеся за адресою: м. Київ, вул. Почайнинська 25/49 або за телефоном 044 228 6369. Будемо раді допомогти!


  Вадим
  Доброго дня! Я б хотів у Вас проконсультуватися на рахунок отримання водійського посвідчення.
  В даний момент мені 17,5 років. Бажаю отримати водійське посвідчення категорії B.
  На руках є свідоцтво про проходження автошколи категорії C держ.зразка (Навчався в навчально-виробничому комбінаті за професією "водій").
  Чи можливо мені отримати водійське посвідчення двох категорій відразу?
  Чи можу я його отримати зараз (В 17 років), але з позначкою про те, що воно буде дійсно з настання 18 річчя?
  Загальні питання
  16:37 07.05.2016
  відповідь:

  Доброго дня, Вадиме!
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами» учням, які закінчили навчання в технікумі (училищі), коледжі, професійному навчально-виховному закладі або загальноосвітній школі третього ступеня, а також призовникам, що залучаються Міноборони для навчання керування транспортними засобами, але не досягли встановленого цим Положенням віку, за якого надається право на керування відповідними транспортними засобами, видається свідоцтво встановленого зразка.
  До складення зазначених іспитів допускаються особи, що досягли встановленого цим Положенням віку.
  Отже, право скласти водійський іспит виникне у Вас з настанням відповідного віку (з 18 років), отримання одночасно двох категорій не передбачено, для цього необхідно складати окремо іспити по кожній категорії.

  Якщо виникнуть питання, звертайтеся до нас за телефоном: 0442286369. Будемо раді допомогти!


  сторінка Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 40 Наступна