Статті


    2013-03-29 Європейський суд на захисті прав людини, або Як покарати державу за несправедливість29.03.2013

    Багато місяців Ви чекали рішення по Вашій справі, сподіваючись на кожну наступну судову інстанцію, яка, звичайно ж, мала побачити Ваші беззаперечні докази, почути Ваші доводи, крик Вашої душі… Але остаточне рішення суддів принесло тільки гірке розчарування. Що Ви пережили за цей час? СІЗО, злидні, голод, знущання, сльози рідних, незаслужений осуд оточуючих і гостре, роздираюче відчуття несправедливості та товстошкірої байдужості з боку тих, кому суспільство довірило вирішувати долі… Позаду довгий шлях судового розгляду, безліч зібраних документів, доказів, допитаних свідків. Що робити далі? Прийняти, змиритися з долею та забути? Але хтось має заплатити за всі Ваші страждання?! Так, і це – держава Україна, яка гарантувала Вам дотримання ваших прав, у тому числі на справедливий суд, і не виконала свої зобов’язання. І саме держава має за це заплатити в буквальному сенсі цього слова. Грошима.

    Звичайно ж, всі чули про Європейський суд з прав людини та Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, яка, до речі, народилася ще в середині минулого сторіччя. Ратифікована Україною у 1995 році, вона, на жаль, на цей час є для нашої країни переліком найпоширеніших порушень людських прав і свобод. Про це свідчить сумна статистика: у 2012 році Україна посіла 4-те місце серед інших країн по кількості звернень до Європейського суду з прав людини, що в абсолютних цифрах досягло 10 з половиною тисяч. Деякі ЗМІ пишуть, що це найнижчий показник в Європі на душу населення, але ж ми з вами дорослі люди і розуміємо, що далеко не всі, пройшовши через лещата українського правосуддя, готові боротися далі. Інакше статистика могла б погіршитися в рази…

    Отже, Європейський суд з прав людини – це міжнародна судова установа, уповноважена розглядати заяви осіб, які скаржаться на порушення своїх прав, передбачених Конвенцією. Більшість звернень українців до Європейського суду пов’язано з порушеннями статті 6 Конвенції щодо права людини на справедливий суд (тривалість провадження у кримінальній справі, тривалість розгляду цивільної справи у суді, тривалість виконання рішення національного суду, процесуальні порушення з боку суду, порушення презумпції невинуватості), статті 13 Конвенції (порушення права на ефективний засіб юридичного захисту), Протоколу 1 до Конвенції (порушення права на мирне володіння своїм майном).

    Тож чому потрібно подавати заяву до Європейського суду? По-перше, це майже гарантоване отримання чималої компенсації в десятки-сотні тисяч гривень. Скільки Ви витратили та не заробили за час вашого перебування за ґратами або доки тривало виконання судового рішення щодо поновлення Вас на роботі? По-друге, це Ваш шанс домогтися справедливості: рішення Європейського суду дає можливість направити справу на новий судовий розгляд, не дивлячись на те, що в минулому всі національні судові сходини були пройдені. Це реальний шлях поновити Ваше добре ім’я, зняти судимість та гордо дивитися людям в очі. І останнє: рішення Європейського суду постійно використовуються для вдосконалення нашого законодавства та змінення його на краще, на їх основі готуються проекти нормативно-правових актів. Допоможіть іншим людям не випробовувати все те, що зазнали Ви!

    Як звернутися до Європейського суду? Для цього потрібно направити до Суду заяву спеціального встановленого зразка, яка б відповідала ряду важливих умов:
     
    • Заявник особисто і безпосередньо є потерпілим від порушення одного чи більше основних прав з боку однієї або кількох із держав.
    • Заява стосується порушення одного або кількох прав, викладених у Конвенції та в Протоколах до неї.
    • Заява спрямована проти держави, що ратифікувала Конвенцію та відповідні Протоколи.
    • Заявник скаржиться до Суду лише на ті факти, за які несе відповідальність певна державна структура (орган законодавчої влади, адміністративна установа, суд та ін.) однієї з держав.
    • Заявник звернувся до Суду лише після того, як вичерпав всі національні засоби правового захисту, і лише протягом шести місяців після дати винесення остаточного рішення.

    Заява може бути написана українською як офіційною мовою однієї з держав, що ратифікували Конвенцію, але листування на подальших стадіях буде здійснюватися офіційними мовами Європейського суду – англійською або французькою. Розгляд Вашої заяви Судом є безкоштовним, будь-які судові збори відсутні. Процедура розгляду – письмова, тому вам немає потреби приїздити до Страсбурга особисто.


    Існує думка, що складання і подача заяви до Європейського суду – справа не з легких, і вона під силу навіть не кожному юристу. Безумовно, доля правди в цьому твердженні є: Уповноважений Верховної Ради з прав людини інформує, що при розгляді заяв Суд визнає неприйнятними більш ніж 90 %із них через недотримання заявниками умов звернення до Суду. Це означає, що Європейський суд відмовляє у прийнятті заяв за формальними ознаками в 9 випадках з 10. Отже, висновок є очевидним: у цій справі потрібне доскональне знання вимог Європейського суду та міжнародного законодавства, а також уважне ставлення до всіх умов і деталей щодо викладення обставин справи, обґрунтування нанесеної вам шкоди та формулювання вимог.

    Адвокати «Центру Конфліктології і Права» мають великий досвід складання заяв до Європейського суду, які всі без винятку були прийняті Судом. Також ми здійснюємо юридичний супровід в період розгляду справи в Європейському суді (листування, складання, переклад документів), і на нашому рахунку чимало перемог. Незалежно від того, де Ви проживаєте – в Києві чи в іншому місті України, Ви можете звернутися до нас та надіслати нам копії документів, необхідних для подачі заяви до Європейського суду, за допомогою пошти або електронної пошти, і ми укладемо з Вами відповідний договір. Діємо швидко, укладаємося у разі необхідності в стислі строки. Отже, співпрацювати з нами зручно, вигідно та ефективно – Вам залишиться тільки підписати заяву та надіслати її до Європейського суду за адресою, яку ми Вам надамо.

    Грамотний професійний підхід завжди економить час та гроші. Не ризикуйте в такій важливій справі, Ви й так багато ризикували в своєму житті – здоров’ям, благополуччям, долею. А тому ми готові протягнути Вам свою руку допомоги та йти до перемоги разом!

    Звертайтеся до нас, пишіть, телефонуйте!
    Будемо раді співпрацювати!

    Послуги ЮК "Центр Конфліктології і Права"